Na konec ještě fotosoutěž. Tentokrát pro …náctileté

Na Nikonblogu soutěžíme tak nějak průběžně v různých fotografických kláních celý rok, pravidla většiny soutěží však vyžadují minimální věk účastníků od 15–18 let. Abychom ale neupozaďovali mladší nadějné fotografy, stal se Nikon partnerem celorepublikové fotosoutěže PhotoCONTEST, která je určená studentům středních škol i kategorii žáků 2. stupně základních škol (a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií).

Fotografická soutěž PhotoCONTEST

Tři témata po třech fotografiích

Fotosoutěž PhotoCONTEST pořádá již posedmé pražské Gymnázium Oty Pavla v Radotíně, snímky hodnotí odborná porota jíž předsedá fotograf Adolf Zika. Dalšími členy komise jsou fotograf Jan Neubert, fotograf a dokumentarista Ivan Látal, Mgr. Zdeňka Veselá a MgrA. Pavlína Krupová – vyučující výtvarné výchovy na Gymnáziu Oty Pavla, fotograf Milan Hospodka, fotograf Ivan Bárta a další – míra odborné reflexe je tedy zajištěna. 

Hlavní cenu přislíbila společnost Nikon, a přestože ještě není odtajněná, vrabci na střeše si cvrlikají, že bude velmi zajímavá! :-)

Letošní ročník má tři témata, do každého z nich může účastník poslat taktéž tři fotografie:

I. Místo, kam se rád vracím
Genius loci, osobní prostor, ke kterému mám blízký vztah: ve městě, přírodě, v interiéru, exteriéru.

II. Pohyb
Zrychlený, zpomalený, zastavený, plynoucí, v různých oblastech – příroda, fyzika, chemie, doprava, sport, tanec, hudba, výrobní provozy a řemesla…

III. Kouzelná diagonála
Diagonála jako kompoziční princip, linie kolem nás (ve městě, v architektuře, v přírodě, jako součást detailu, jako struktura nebo pohyb…).

Svoje fotografie můžete posílat do 15. 1. 2020

 

PhotoCamp 2019

Slavnostní předání cen a vernisáž soutěže PhotoCONTEST se uskuteční 21. 3. 2020 v 10.00 h na Novoměstské radnici v Praze – kde se také bude konat od 22. 3. do 31. 3. 2020 výstava vítězných fotografií s jejich příběhy.


Podrobné informace a pravidla fotosoutěže PhotoCONTEST
najdete zde


 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *