Na kafe s novým vydáním časopisu FOTO

Upoutávky na fotočasopisy obvykle uvádím chválením toho, co se mi v nich líbilo. U třetího vydání časopisu FOTO v novém luxusním kabátku, udělám výjimku. Ale vážně, časopis je jako obvykle skvělý, jen mě štve, že kvůli recenzi výstavy legendárního britského dokumentárního fotografa Martina Parra z pera Martiny Grmolenské, budu muset nejpozději do 2. listopadu vyrazit do Kunst Haus Wien, protože „tohle“ chci zkrátka vidět na vlastní oči. Vídeň je naštěstí od Brna coby kamenem dohodil, tak to dám, jak se říká, levou zadní…

Ale ještě na něco chci upozornit. Aktuální vydání časopisu FOTO s číslem 28, je k mání ve dvou verzích, lišících se titulní stranou. Autorkou obou mutací je Mia Köhlerová, které je uvnitř tohoto čísla věnováno desetistránkové portfolio. Kromě „obyčejné“ verze si tedy můžete zakoupit také vydání ze speciální edice v limitovaném počtu 99 kusů, kdy je „zlatá“ obálka číslovaná a signovaná fotografkou.

A do třetice. K poklidnému rozjímání u časopisu FOTO si můžete dát třeba KAFE FOTO. Ale o tom až o něco dál v tomto článku…

FOTO č. 28


Tisková zpráva

Slavnosti pomíjivosti. Naše marnivé protesty v čase, jež míříme proti jeho plynutí.
Nové vydání časopisu FOTO je na světě. Je temně krásné a jeho strany v rámci tématu čísla plní především dvě jména z českého fotografického prostředí — Ivan Pinkava a Mia Köhlerová.
Její fotografie z cyklu Kintsukoroi najdete v aktuálním čísle nejen v rámci portfolia, ale také na samotné titulce, která je dostupná ve dvou verzích. Jedna z nich je „zlatá“, signovaná a číslovaná autorkou a byla vyrobena pouze v limitovaném počtu 99 kusů.

Časopis FOTO č. 28

Do FOTO 28 se vešla také další velká jména. Josef Sudek, Martin Parr, Kimberley Witham, ale i fotografové, o nichž “uslyšíte” poprvé, rozhodně však ne naposled. Byli jsme rovněž u velkých festivalů — těšit se můžete na perly světových přehlídek z Arles a Photo London.

Nás stálý spolupracovník Kryštof Korč se vydal do Tokia a dalo by se říci, že proti času neprotestoval, ale rovnou se vypravil proti jeho plynutí. Narazil tam na člověka-fotografa, jenž by úsporností svého projevu mohl inspirovat nás všechny. Susumu Fujita dal za svůj život dohromady dvě fotografické knihy, příliš toho nenamluví, nepoužívá e-mail, jeho fotografie existují jen ve formě snímků publikovaných v knize nebo jako barytové zvětšeniny. Těší mě, že náš magazín vám tuto šťastnou náhodu může zprostředkovat a vy můžete listovat jeho fotografiemi z cyklu The Silver Eye právě u nás.

Tomáš Hliva, šéfredaktor časopisu FOTO


Standardní vydání FOTO 28 v eshopu / Zasíláme i na Slovensko

Limitovaná edice FOTO 28 v eshopu / Zasíláme i na Slovensko

Poštovné zdarma


Vychutnejte si časopis FOTO u KAFE FOTO

O tom, že jsou tvůrci časopisu FOTO velmi kreativní, vás samozřejmě přesvědčí samotný magazín. Ale „hoši“ pojali zajímavě také „merchandising“ svého titulu. Místo obligátních propisek, zapalovačů, hrníčku nebo snad fotobrašen s logem FOTO, přišli s originálním nápadem – KAFE FOTO.

Časopis FOTO č. 28

Stylové 150gramové balíčky 100% arabiky dodává rodinná pražírna Sacer Gape z Lošova u
Olomouce. Kávu můžete na e-shopu vydavatele časopisu FOTO ODKAZ zakoupit buďto separátně nebo v „setu“ s časopisem. A pozor – pokud si objednáte redesignované FOTO 26 a 27, dostanete KAFE FOTO jako dárek. Čili zdarma :-) Káva je primárně – jak se na výběrovou surovinu sluší – zrnková, nicméně nevlastníte-li mlýnek, můžete si ji zakoupit také již namletou v hrubosti určené pro moka konvičku.

KAFE FOTO

Já jsem, coby pravověrný „coffee nazi“, KAFE FOTO samozřejmě ochutnal. Snad jediný způsob přípravy kávy, který doma nedělám, je espresso. Bohužel právě pro něj je tato káva tmavě pražená, takže při přípravě typu „pour over“, typicky drip čili překapávaná káva nebo třeba french press, její chuť zcela nevynikne. Espresso ale můžete nahradit výše zmíněnou moka konvičkou – samozřejmě správně hliníkovou, žádným novodobým nerezovým aušusem. Každopádně balíček s písmenem F u mě zmizel velmi rychle – jako ranní „nakopávák“ tato typicky italsky kávová chuť udělá skvělou službu.


Ukázky z časopisu FOTO č. 28

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *