Mise 26 – raketoplán Endenavour v časosběrných videích

Time-lapse neboli časosběrné video je v poslední době poměrně módní záležitostí a tomuto způsobu záznamu neunikl ani nedávný převoz raketoplánu Endenavour z losangelského letiště na výstaviště Science Center v Inglewoodu. Zatímco na letiště se vesmírný koráb dostal jako obvykle na hřbetu speciálně upraveného Boeingu 747, necelých dvacet kilometrů odtud jel po zemi přes město.

Tuto atraktivní podívanou si pochopitelně nenechaly ujít stovky, možná spíš tisíce diváků, fotografů, kameramanů a také „sběračů času“. Protože jsme na Nikonblogu časosběrné snímání už také nakousli (a budeme ještě pokračovat!), přinášíme nyní inspiraci právě na téma Mise 26 raketoplánu Endenavour.

Více než 16hodinovou cestu raketoplánu zachytil formou časosběru také Brian Chan z Los Angeles Times – video najdete zde. (Všimněte si v čase 1:28 až 1:32, jak hezky objel vzrostlý strom. V Česku by ho doprovod nemilosrdně pokácel, o tom jsem přesvědčen…)

LA Times přinesl také další snímek – tentokrát o sundávání raketoplánu z Boeingu 747. A trochu z jiného soudku – raketoplán v hangáru si na interaktivní fotografii s vysokým rozlišením můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *