Listopadové FotoVideo ve světle ramp i podzimu

Myslím, že nejsem závistivý člověk, ale znáte to… občas každému hlavou prolétne aspoň maličký bezvýznamný záblesk závisti. Mně se to stalo při prohlížení a čtení listopadového FotoVidea, přesněji u rozhovoru s Františkem Ortmannem o focení Letní Letné. Ne, že bych nevěděl, že se František už nějaký ten rok fotografováním tohoto festivalu cirkusového a divadelního umění zabývá. Neznal jsem však tento příběh, a musím říct, že mě jednoduše… fascinuje.

FotoVideo 11/2022

Zkuste si to představit: Třiadvacet dní strávíte na neuvěřitelně barevném, fantaskním festivalu se spoustou světel, která fotografie tak miluje. Na místě, kde se za tu dobu odehraje více než 200 představení. Ale to není všechno. Jste – tedy František byl – nedílnou součástí tohoto dění, protože přímo na místě bydlíte. A teď se podržte – ve sto let staré maringotce! To se prostě nedá nezávidět :-) Ano, zároveň je za tím spousta práce, se kterou Františkovi vydatně pomáhal nový Nikon Z 9. V rozhovoru o něm mimo říká:

„…přirovnal bych to k takovému kroku, jako byl pro mě přechod v roce 1997 z analogu na digitál.“

FotoVideo 11/2022


Barvy listopadového FotoVideo

Zdroj: FotoVideo

Přemýšlíte nad tím, co vám hodlá sdělit naše listopadová obálka? Že ten letošní listopad bude ještě pěkně barevný? Nebo připodobnit něco nebo někoho ke komikům a klaunům? Či dokonce maska, nová tvář a přetvářka? Nechte se překvapit, odpovědi najdete uvnitř a nebojte se, nejsme negativní a ani vás nestrašíme tak, jak to dělají mnohá jiná média. Proto je dobré si i listopadové FotoVideo prohlédnout a přečíst! 

Hned v úvodníku začínáme ale důležitou výzvou. Blíží se už 27. rok vydávání našeho časopisu, a proto chceme vědět o vás, a hlavně o nás mnohem více. Nejedná se ale o prostou, jednoduchou anketu. Zahájili jsme širší, přímou a hodně intenzivní komunikaci se všemi, co si nás předplácejí a jsou rozeseti po všech krásných českých i slovenských krajích. Získáváme tak zajímavé podněty a nabídky témat, lokací a akcí, ze kterých vybíráme a snažíme se je zpracovat a umístit k nám na web a řadu z nich i do časopisu (který má ale bohužel jen stálých 100 stran). Neváhejte a pište nám i sami od sebe a posílejte podněty, rádi se vám ozveme, pokud budeme potřebovat něco doplnit, a hlavně odpovíme každému, kdo si nás kupuje či předplácí. V úvodu vaší mailové či dopisní korespondence použijte číslo „27“ (nastávající ročník vydávání časopisu FotoVideo) ať se nám vaše podněty mezi těmi stovkami mailů neztratí.

FotoVideo 11/2022

Barevnost listopadového FotoVideo podtrhujeme už v úvodu úžasnými fotkami a krásným vyprávěním Františka Ortmanna, výrazné osobnosti současné české fotografie. V krátkém závěsu za ním najdete neopakovatelné rady a postřehy Tomáše Třeštíka a Tomáše Lébra. Po dvoustranách recenzí nových knih Šimona Pikouse a Jaroslava Kučery následuje excelentní FotoEsej Kevina V Tona. Přečtěte, prohlížejte, ale nezastavujte se! 

V medailonu Vladimíra Birguse vzpomíná Václav Podestát na řadu jeho významných fotografických cyklů, které opravdu stojí za shlédnutí. Hned na následujících stranách najdete krásný rozhovor Borise Stojanova o tom, jak se před deseti lety seznámil s Pavlem Sukem a Lenkou Damborskou a samozřejmě s jejich naprosto originální tvorbou.

Následují praktické rady, krásné recenze a testy a novinky a přesná dávka vašich nejlepších fotografií z tématu Makropříroda. Jistě vás upoutají zkušenosti Petra Šálka, Jaroslava Hory, Filipa Hrebendy, Borise Stojanova a Petra Březiny, které jsou vážně a doslova k nezaplacení. Potěšte se s listopadovým vydáním časopisu FotoVideo pište, máme zájem o vaše nápady!

FotoVideo 11/2022


Druhé soutěžní téma nového 23. ročníku soutěže Fotograf roku

Jmenu je se MAKRO a má uzávěrku 30. listopadu 2022 – pospěšte si a vyhrajte! Původně vědecká a lékařská disciplína, která byla přijata i v „běžné“ fotografii jako uznávaná forma. Technicky relativně náročná na vybavení – je třeba vlastnit makroobjektiv, nebo alespoň makro předsádku. Profesionálně pojaté makro se v dnešní neobejde bez sáněk, blesků a skládání z mnoha záběrů. Ovšem i „obyčejné“ makro má své místo ve fotografii. U makrofotografie je velmi důležité světlo a vhodné pozadí, které při rozostření neobsahuje rušivé oblasti. Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Vybíráme z obsahu listopadového FotoVidea

František Ortmann – Barvy Letní Letné
„Ta snová atmosféra v okamžiku zhasnutí v šapitó či sále.“ 

Ani černá, ani bílá – Otto Vávra, fotograf
Recenze další knihy z úžasně fotogenického Liberecka 

Jaroslav Kučera – Klid před bouří
Nová kniha s 280 fotografiemi, kterou můžete mít! 

FotoVideo 11/2022

Laowa představuje – Desítka „šušu“ či palačinka?
Laowa 10 mm f/4 Cookie v rukou Borise Stojanova. 

Jaroslav Hora – Jak se fotí Madeira?
Ve druhém dílu naší rubriky Jak se fotí najdete odpověď. 

Profesionální obrazový systém v telefonu?
To jsou nejnovější vlajkové smartphony řady Xiaomi 12T. 

A další krásné články, recenze a inspirace…

FotoVideo 11/2022


Dárky (budou Vánoce) k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo

Vyberete si skvělou knihu Fotografujeme digitální bezzrcadlovkou, nový lehký batoh Manfrotto, nebo hodnotný poukaz na čištění čipu, dámskou kabelku, příručku k domácímu tisku, fotografickou knihu plnou esejů, další batoh, kartu, poukázku na workshop! Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Co takhle celoroční předplatné sofrware ZONER nebo poukaz na zdarma stahování na Ulož.to? Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/ 

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. 

FotoVideo 11/2022

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *