Listopadové FotoVideo o ženské kráse. A nejen o ní

Když jsou na obálce časopisu krásné ženy, nemusí to ještě nutně znamenat, že podobný obsah se bude nacházet i uvnitř. Marketéři mediálního trhu vědí, že obálka prodává, tudíž nezřídka nemá s obsahem mnoho společného. Ne však u listopadového FotoVidea, které právě nyní najdete u svých prodejců. Na titulní snímek od Adolfa Ziky uvnitř předposledního letošního vydání ihned navazuje rozhovor s tímto autorem, aby krásné ženy na fotografiích – i za fotoaparátem – pokračovaly v Mistrovské šestce Terezy z Davle, rozhovoru s Eliškou Sky, Alžbětou Jungrovou a Lenkou Kadravou Imrichovou…

FotoVideo 11/2023


PJJ a šestadvacet

Jednou ze stálic časopisu FotoVideo je ale také ambasador Nikonu Petr Jan Juračka, který sice není klasický portrétista či fotograf aktů, avšak, světe div se, i v tomto případě nepřehlédnete na šesti stranách dvě spoře oděné ženy. Článek s názvem Jak se fotí na šestadvacet však není o ženách tohoto věku, nýbrž o nikoňácké „palačince“, nebo jak říká Petr – šestadvacítce velikosti játrové paštiky – NIKKOR Z 26 mm f2,8. PJJ o tomto objektivu ve svém článku píše:

Objektiv jsem si za poslední měsíce oblíbil natolik, že musel vzniknout tenhle článek, přestože paštiky nejím už kolik let. Nechyběl v krosně při přechodu Madeiry, v pražském urbexu, v batohu jej mám s sebou prakticky vždycky a všude, a to i na kole. Na portrét je sice možná trochu krátký a na krajinu krapet dlouhý, ale takový je již úděl pevných skel. S trochou píle se hodí nakonec na cokoliv. 

FotoVideo 11/2023


Listopadové snění o kráse

Zdroj FotoVideo

Ano, nepletete se, akt přece patří k základním fotografickým žánrům. Neskrývaný obdiv ženské krásy není ostudou, nebo dokonce něčím špatným, jak se nám snaží namluvit mnohé zvláštní a prý i moderní společenské tendence. V tomto vydání dáváme velký prostor ženám obdivovaným, a hlavně ženám tvůrčím a tvořícím. Pojďte si prohlížet a studovat jejich práce spolu s námi. Určitě to stojí za to.

FotoVideo 11/2023

Čím je tedy listopadové vydání FotoVideo zvláštní? Zprvu černobílé a po jeho první třetině následuje výron krásné barevnosti. Jeho stránky jsou plné krásy, citu a něžných i hlubokých fotografických příběhů. Toto vydání otevírá náš milý přítel a člen redakční rady Adolf Zika svým jedinečným černobílým rukopisem, na který se, když budete chtít, můžete dívat třeba celý rok 2024. V těsném závěsu za ním a s výrazem rovněž silným a hodně specifickým následuje Tereza z Davle se svými šesti mistrovskými snímky. Jsme upřímně rádi, že jí po několika letech můžeme opět na našich stránkách uvítat. S malou, ale důležitou vsuvkou přichází mistr FotoEsejí, Kevin V Ton a hned po něm Eliška Sky, žena, se kterou se ve FotoVideo setkáváme přesně po třech letech. Její tvorba je nádherná a o nových projektech by stálo za to si povídat mnohem déle, než nám listopadový prostor dovolil. 

FotoVideo 11/2023

Následují dvě mladé výrazné kreativní fotografky, jejichž práce a přístupy velmi vítáme. Lenka Kandravá Imrichová a Lucia Horucková patří jistě ke generaci, o které v blízké budoucnosti hodně uslyšíme a samozřejmě uvidíme. A pokud už jsme u mladých fotografů, nesmíme se nezmínit o generaci nejmladší zastoupené v rubrice Z fotokroužků. Ti nám udělali svou výstavou v centru Prahy velikou radost. 

A tím jsme se dostali teprve do necelé poloviny doslova nabitého, listopadového vydání. Vítáme a doporučujeme skvělé praktické články Petra Březiny, velké testy Petra Jana Juračky a Michala Houdka a nesmíme zapomenout na skvělé rozhovory s Jirkou Šebkem a Igorem Mikulou. 

Dobré listopadové světlo vám přeje Rudolf Stáhlich a celý tým FotoVideo a www.ifotovideo.cz 

FotoVideo 11/2023


Vkládejte své fotografie do 24. ročníku soutěže Fotograf roku

Soutěžní téma: Makro. Kouzlo se skrývá v detailu. Přiblížení pozorovaného objektu poskytuje možnost přesného studia, či pochopení. Makro fotografie vlastně trochu připomíná studium. Na začátku si přečteme nadpis a úvod a teprve po pozorném pročtení látky se blížíme k pochopení. Studujme svět kolem sebe pomocí fotoaparátu. Čeká nás nepřeberný fascinující svět nečekaných detailů. Vkládejte své soutěžní fotografie nejpozději do 30. listopadu 2023.

Vybíráme z listopadového vydání

Rozhovor – Adolf Zika – Kouzlo dvanácti stran
Mistrovská šestka – Tereza z Davle – Feminissimo
Rozhovor – Eliška Sky – Barvy jsou nedílnou součástí mé práce
Foto-VideoPoradna – Centrum Fotoškoda – Tipy na nejlepší dárky pro fotografy a videotvůrce
Test objektivu – Petr Jan Juračka – Jak se fotí na šestadvacet?
Gitzo inspiruje – Jiří Šebek – Listopadové povídání
Test středoformátové bezzrcadlovky – Michal Houdek – Fujifilm GFX 100 II

… a další zajímavé články v tomto stostránkovém vydání.

FotoVideo 11/2023


Roční licence Zoner a další dárky k celoročnímu předplatnému

Vyberte si poukázku v hodnotě 1 000 Kč od společnosti BUSHMAN a nakupte si výbavu. Nebo si nabídnete skvělou paměťovou kartu Kingston a knihu, kterou věnovala Liberecká škola fotografie a grafiky? Velkým hitem je software ZONER a poukaz na zdarma stahování z Ulož.to! Jako bonus k předplatnému si můžete nechat zadarmo vyčistit čip foťáku, nebo si vyberete UV filtry Tamron, či poukázku na Canon workshop? A co takhle některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Pro fajnšmekry máme nádhernou knihu Michala Broučka – PACHAMAMA a také velmi zajímavé a unikátní karty Laowa. Vybírejte a neváhejte. 

Objednání předplatného FotoVideo je stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech. Vybírejte si i na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/ 

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

FotoVideo 11/2023

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *