Listopadové FotoVideo ještě týden u vašich prodejců

Nikon školu, jakožto edukativní součást českého zastoupení Nikonu, čtenáři Nikonblogu jistě znají. Většina akcí Nikon školy, ať už jsou to workshopy zaměřené na ovládání fototechniky, nebo tématické kurzy, probíhá v Praze, v Brně, nebo na jiných místech Česka, výjimečně ale v programu najdete také fotoexpedice do zahraničí. Asi největší exotikou je jihoamerický Ekvádor. Moment, proč o tom píšu v upoutávce na listopadové číslo časopisu FotoVideo? Protože zde najdete výborné povídání „šéfa“ této výpravy, fotografa a lektora Libora Vaicenbachera. Mimo jiné tedy – jelikož fotografický „materiál“ samozřejmě obsahuje všech sto stran tohoto časopisu.

FotoVideo 11/2021

Věděl jsem, že Libor Vaicenbacher je výborný fotograf živé přírody, potažmo pak také biolog, který takříkajíc dobře ví, co fotí. Jeho specializací jsou ptáci celého světa. Není tedy divu, že jako lektor Nikon školy vyrazil letos v srpnu s „účastníky zájezdu“ do rovníkového Ekvádoru. Jaké to bylo, to si přečtěte sami v jeho sedmistránkovém článku, pochopitelně doplněném fotografiemi z této výpravy. Já jen dodám, že mě docela – ovšem velmi mile – překvapilo, že Libor není jenom znalec přírody a její fotograf, ale také skvělý vypravěč. Už jen perex článku dává tušit, že čtení to bude zajímavé. Abyste rozuměli – Libor je povoláním učitel :-)

„Nepředstavujte si prosím obstarožní Karosu nacpanou až po střechu ošoupanými plyšáky a pubertální mládeží s batůžky, z nichž se line vůně řízků, s láskou nasmažených jejich obětavými maminkami. Nebudu vám ani líčit, jak náročné bylo udržet dívčí část účastníků netěhotnou a tu chlapeckou střízlivou. Ušetřím vás i děsivých historek na téma hygieny mládeže.“

FotoVideo 11/2021

Anonce: Něžná krása listopadového FotoVidea

Zdroj: FotoVideo

Fotografický akt patří mezi ty nejkrásnější a nejstarší fotografické disciplíny. Vychází samozřejmě ze vzorů děl slavných malířů a sochařů a dokázal přivést pohled na krásu lidského těla k určité dokonalosti. Není to disciplína jednoduchá, patří k mistrovským, a ne každému se jeho pokusy jí zvládnout daří. O to více jsme rádi, že vám tuto krásu můžeme v našem listopadovém vydání nabídnout.

Máme radost z výborného návratu Adolfa Ziky, který aktuálně opět drží svůj foťák hodně intenzivně v rukou a tvoří a raduje se z každé nové fotky. Jeho úspěchy na poli dokumentárního filmu jsou sice vynikající, ale jeho nové fotky nám přesto hodně chyběly. Stihne to všechno najednou? Jaké jsou jeho plány? O tom se dočtete v docela velkém rozhovoru, který jsme dokončili těsně před uzávěrkou.

Jérôme Sessini – mimořádný člověk a vynikající fotograf. Povedlo se nám ho na chvíli zastavit a získat od něj několik odpovědí na naše otázky, a hlavně ty jeho fotky! Podívejte se, jak fotí člen proslulé agentury Magnum Photos a to hned v úvodu listopadového vydání.

FotoVideo 11/2021

Nechat se školit perfektním Liborem Vaicenbacherem, navíc až v jihoamerickém Ekvádoru, musí být neskutečným zážitkem. Přečtěte si a můžete se třeba i kochat: „Tlumené barvy a umírněný design vysokohorských druhů ptáků už brzy měla vystřídat záplava barev a tvarů na úpatí vulkánu Sumaco…“ je to vážně zážitek.

A co takhle tradiční kalendář Jiřího Ksandra, opět plný citlivé nahoty a excelentně laděné barevnosti? Všimli jste si, že v tomto vydání střídáme nádheru lidského těla s dokonalými záběry přírody? To potvrzuje další článek, který si dovolíme doporučit vaší pozornosti: Jak na ledňáčky s Davidem Zemanem. Neposedný a nádherně barevný ledňáček je častým a náročným objektem zájmu mnoha fotografů, a tak jim třeba Davidovy zkušenosti přijdou vhod. 

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

FotoVideo 11/2021

A máme tu druhé téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Jdeme do ulic má uzávěrku 28. 11. 2021

Street photography (česky pouliční fotografie) je dokumentární disciplína, užívající techniky přímé fotografie, tedy co nejvíce realismu bez jakékoliv manipulace nebo technického zkreslení. Soustředí se na konkrétní okamžiky (nejen v ulicích), které kolem nás plynou, a ty se snaží fotograf v nezměněné formě zachytit a zaznamenat.

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz 

FotoVideo 11/2021

Z listopadového vydání časopisu FotoVideo vám například vybíráme:

Interview: Jérôme Sessini
„Nemám rád rigidní kategorie“, říká člen Magnum Photos

Rozhovor: Adolf Zika
„Všechno je jinak, ale tenkrát v Mánesu jsem to myslel vážně!“

Divoká příroda: Školní výlet do Ekvádoru
Zdejší příroda splňuje tři základní „nej“ 

FotoVideo 11/2021

Praxe: Naše fotoporadna
Proč si neusnadnit práci s prioritami? 

Technika: Není filtr jako filtr
Nová značka H&Y mění hru na našem trhu 

Fotograf roku: Komu patří vítězství v 11. kole?
O překvapení nebývá v naší soutěži nouze 

… a další a další důležité, inspirativní i praktické články

FotoVideo 11/2021

Je čas na nové předplatné

Vyberete si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu. Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

FotoVideo 11/2021

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *