Letos naposled – FotoVideo podvanácté v pětadvacátém roce

Pětadvacátým rokem v titulku samozřejmě nemyslím rok 2025, na který si ještě chvíli musíme počkat, ale 25. ročník časopisu FotoVideo, jež se posledním letošním číslem uzavírá. Pětadvacet let, to už je pěkná historie, byť tedy časopis v podobě, v jaké ho známe dnes, nevycházel od začátku čili od roku 1996. Na začátku to byl dvouměsíčník v názvem Advanced: Obraz & zvuk, pak Foto & video: advanced, aby se z něj po roce 2002 stalo FotoVideo. Ale to je přirozené, vše se časem vyvíjí. Takže já můžu jenom pogratulovat současnému dlouholetému šéfredaktorovi, Rudovi Stáhlichovi, a popřát mu – a jeho redakčnímu týmu – ať se časopisu daří dál. A vy, pokud jste si ještě prosincové číslo FotoVidea nekoupili, se zatím můžete v tomto článku k jeho pořízení dostatečně navnadit :-)

FotoVideo 12/2021


Anonce: FotoVideo podvanácté

Zdroj: FotoVideo

Minulé vydání nám neprošlo díky krásné obálce Adolfa Ziky na prudérních a nemožných sociálních sítích, a tak jsme zvědavi, co s těmito sítěmi a jejich cenzory udělá naše aktuální prosincová obálka z dílny Gabriely Ksandr. Ale pojďme k věci a nechme sítě sítěmi!

V tomto vydání, které jsme vám namixovali z přebytku krásných materiálů a v duchu si potvrdili, že zase někdy musíme udělat nějaké trochu větší, najdete například moc zajímavé rozhovory s fotografy, kteří jsou opravdovými profíky. Jak už se stalo v pár předchozích číslech tradicí, přivádíme vám opět někoho z ciziny. Lorenz Holder bydlí kousek za hranicemi a tvoří na zajímavých lokalitách doslova fotografické obrazy. Velmi sympatická, španělská fotografka Marina Cano je pro změnu zase nejraději ve své milované Africe a v žánru wildlife si výborně rozumí s Vladimírem Čechem. Je to velmi zajímavý dvojrozhovor o jejich náročném focení a cestách divočinou za překrásnými záběry. 

FotoVideo 12/2021

A co takhle si prohlédnout skvělé práce Lucie Horůckové, čerstvě oceněného Kevina V Tona a přečíst si nádherné povídání o výpravách do makro světa s Veronikou Souralovou, která si k nám na chvíli odskočila od své náročné práce v Czech Photo Centru. Ve výčtu skvělých autorů prosincového FotoVideo samozřejmě nesmí chybět ani přední fotograf TASR Martin Baumann s jeho záběry které můžete vidět v řadě nejen slovenských médií. 

Ve svém výčtu doporučených článků se samozřejmě vždy dostaneme k praktickým materiálům Petra Březiny a spoustě novinek ze světa techniky. S napětím jsme očekávali, jak dopadne dvanácté kolo soutěže Fotograf roku na téma STOPY, se kterým jste se poprali opravdu dokonale. Přečtěte si výsledky a my se vám mezitím přiznáme, že jsme s průběhem této naší největší celostátní fotografické soutěže velmi spokojeni, protože roste a vzkvétá a my v redakci rádi každý den sledujeme nové a nové snímky z již započatého, dvaadvacátého ročníku.

Mějte se pohádkově, užijte si prosinec třeba i s tímto snad vydařeným FotoVideem občas v rukou a my se těšíme na setkání s vámi v ročníku dalším.

FotoVideo 12/2021

A určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se mnohem a mnohem více…

Pozor! Už se můžete pilně věnovat třetímu tématu 22. ročníku soutěže Fotograf roku 

Černobílý příběh má uzávěrku přesně s koncem roku 20211, tedy 31. 12. 2021.
Fotografie založená na vyvážení kontrastu černé a bílé. Kvalitní černobílý snímek by měl být zamýšlen jako monochromatický v momentě stisku spouště. Černobíle můžeme ztvárnit všechny dostupné náměty. díky absenci barev lze černobílou zařadit k těžším fotografických žánrům vyžadujícím cit k detailu a preciznost při zpracování.
Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz 

FotoVideo 12/2021


Vybírejte s námi z prosincového vydání časopisu FotoVideo

Interview: Lorenz Holder
„Podle mého názoru je nejdůležitější cíl…“

Rozhovor: Veronika Souralová
„Fotografie mravenců mě přivedly k soutěži Czech Press Photo.“ 

Fotoudálost: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi
A můžeme se těšit na jaro ve dnech 30. 5. – 5. 6. 2022 

FotoVideo 12/2021

Praxe: Tisk, nebo mokrý proces?
Co na to Libor Rambousek technický ředitel CEWE?  

Technika: Konec benzínových agregátů v Čechách?
Bateriové centrály EcoFlow DELTA Max a DELTA mini 

Technika: Tamron 28–75 mm F 2.8 Di III VXD G2
Jak nám vyšel v redakčním testu?

Fotograf roku: Komu patří vítězství ve 12. kole?
A poslední téma 21 ročníku naší velké soutěže je vyhodnoceno … 

… a samozřejmě další na jeho stránkách…

FotoVideo 12/2021

Nové předplatné časopisu FotoVideo a další nové dárky. Chcete batoh, tašku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/ 

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

FotoVideo 12/2021

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *