Lednové novinky Nikonu podruhé – tentokrát z rodu Coolpix

Týden po ohlášení prvních novinek roku 2016, které zcela po právu vzbudily velký ohlas, tady máme další dva nové fotoaparáty – tentokrát však z opačného konce portfolia Nikonu – Coolpixy A10 a A100.

Oba představují malé levné kapesní foťáky s pětinásobným zoomem a jednoduchým ovládáním typu „namiř a stiskni“. Jak je pro tuto kategorii typické, budou nabízeny v několika barevných variantách.

Nikon Coolpix A10

Srdcem Coolpixu A10 je CCD snímač s rozlišením 16,1 Mpx, jemuž sekunduje zoom s rozsahem 26–130 mm (eq. 35mm filmu) a světelností F3,2–6,5. Fotoaparát umožňuje pracovat s citlivostí ISO 80–1 600, a to buď v automatickém režimu, nebo manuálně nastavované citlivosti.

Nikon Coolpix A10

Vzhledem k použití CCD čipu umí Coolpix A10 natáčet pouze HD video (720p) s monofonním zvukem. Ke komponování záběrů a k zobrazení snímků slouží 2,7″ (6,7 cm) displej s rozlišením 230 tisíc obrazových bodů. „Poháněn“ je dvěma tužkovými bateriemi.

Kromě obvyklé expoziční automatiky můžete použít také několik efektových režimů, jako je Toy camera, efekt Miniatury, Rybí oko a další. V menu Vylepšení vzhledu také najdete dvanáct postprodukčních retušovacích efektů, které umožňují přidávat líčení s využitím možností Oční stíny, Řasenka nebo Pudr, resp. skrýt kruhy pod očima.

Nikon Coolpix A10
Nikon Coolpix A10 si budete moci pořídit v jednom ze čtyř barevných provedení: černém, stříbrném, červeném nebo fialovém s florálními motivy
Podrobné technické parametry Nikonu Coolpix A10 najdete zde
Doporučená prodejní cena Nikonu Coolpix A10: 2 409 Kč

Nikon Coolpix A100

Coolpix A100 se kromě štíhlejšího a elegantnějšího designu těla od svého „menšího“ kolegy liší také rozlišením použitého CCD snímače. To v případě A100 činí 20,1 Mpx. Odlišné je také napájení, kdy A100 využívá energie Li-Ion akumulátoru. Ostatní parametry jsou de facto shodné, připomeňme si tedy ještě pár funkcí, které mají oba fotoaparáty společné.

Nikon Coolpix A100

Pětinásobný optický zoom je doplněn funkcí Dynamic Fine Zoom, tedy digitálním zoomem, který prodlouží ohnisko na dvojnásobek (260 mm). Autofokus obou nových Coolpixů může pracovat v jednom ze tří režimů: v „klasickém“ devítibodovém AF s automatickým výběrem bodů a možností jejich sdružování nebo v taktéž již běžném módu Face detection – detekce tváře či v režimu zaostřování s automatickým vyhledáním hlavního objektu.

Jak A10, tak i A100 jsou vybaveny samospouští detekující úsměv, kdy fotoaparát pořizuje snímek v okamžiku, jakmile rozpozná úsměv fotografované osoby. Funkce Kontrola mrknutí pak zobrazuje varovnou zprávu v případě, kdy rozpozná mrknutí osoby.

Nikon Coolpix A100
Nikon Coolpix A100 si budete moci pořídit v jednom z pěti barevných provedení: černém, stříbrném, červeném nebo „čistém“ fialovém provedení či fialovém s florálními motivy
Podrobné technické parametry Nikonu Coolpix A100 najdete zde
Doporučená prodejní cena Nikonu Coolpix A100: 3 319 Kč

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *