Lednové novinky Nikonu 2015 – dějství druhé – Coolpixy základní řady

Zatímco minulé úterý Nikon oznámil tři novinky z oblasti DSLR, nyní tu máme opět tři nové produkty – ovšem z takříkajíc opačného pólu produktů Nikonu. Jde o nejzákladnější kompaktní fotoaparáty řady Coolpix – jedno „eLko“ a dvě „eSka“. Pojďme se na ně podívat blíže.

Nikon Coolpix L31

Patříte-li stále mezi ty uživatele, kteří ještě nedocenili výhody moderních Li-Ion akumulátorů, bude vás jistě zajímat malý Coolpix L31, který pro napájení využívá energie dvou AA baterií nebo nabíjecích akumulátorů.

Nikon Coolpix L31

Malý kompaktní fotoaparát o rozměrech 96,4 × 59,4 × 28,9 mm a hmotnosti 160 gramů je vybaven 16Mpx CCD snímačem a pětinásobným zoomem o rozsahu 26–130 mm. K dispozici je elektronická stabilizace obrazu jak pro foto, tak i pro video. Samotné video je vzhledem k použitému snímači typu CCD „pouze“ kvality 720p, zvuk je monofonní. 2,7palcový displej (úhlopříčka 6,7 cm) má rozlišení 230 tisíc obrazových bodů.

Nikon Coolpix L31

Nikon Coolpix L31 je obdařen malou pevnou pamětí (17 MB), která vám poslouží jen jako rezerva. Paměťové karty se používají typu SD/SDHC/SDXC. Nové „eLko“ je samozřejmě plnoautomatickým přístrojem s možnostmi základních uživatelských zásahů – typicky korekce expozice nebo ovládání vestavěného blesku. K mání jsou samozřejmě rozličné motivové programy, nový je režim Ohňostroj.

Nikon Coolpix L31
Nikon Coolpix L31 se bude dodávat v černém, stříbrném, červeném nebo fialovém provedení s florálními motivy
Doporučená prodejní cena Nikonu Coolpix L31: 1 890 Kč
Podrobné technické parametry najdete zde.

Nikon Coolpix S2900

Jeden z nejnižších modelů stylové řady Coolpixů – S – je téměř přesně stejně velký jako výše uvedený Coolpix L31, díky tomu, že využívá lithium-iontového akumulátoru, mohli tvůrci snížit tloušťku těla na necelých 20 mm. Také hmotnost je nízká – 119 gramů.

Nikon Coolpix S2900

Objektiv modelu S2900 je shodný s Coolpixem L31, jde tedy o pětinásobný zoom o rozsahu 26–130 mm se světelností F3,2–6,5. Díky funkci Dynamic Fine Zoom lze u nejdelšího ohniska obraz ještě dvojnásobně „vyzoomovat“ při zachování maximálního rozlišení snímku. Odlišnost najdete u snímače, který je sice také typu CCD, nicméně u modelu Coolpix S2900 má rozlišení 20 Mpx. Displej s úhlopříčkou 6,7 cm má rozlišení 230 tisíc obrazových bodů.

Nikon Coolpix S2900

Nikon Coolpix S2900 je vybaven šestnácti motivovými programy, automatickým zaostřováním s vyhledáním hlavního objektu nebo například funkcí Panoráma s asistencí. Video je opět v kvalitě 720p.

Nikon Coolpix S2900
Nikon Coolpix S2900 se bude dodávat v černé, stříbrné a červené barvě těla, plus také ve fialovém provedení a stejné barvě doplněné florálními motivy
Doporučená prodejní cena Nikonu Coolpix S2900: 2 790 Kč
Podrobné technické parametry najdete zde.

Nikon Coolpix S3700

Jestliže jste více či méně závislí na sociálních sítích, zbystřete pozornost. Jednou ze zbraní třetí novinky poloviny ledna 2015 je integrované rozhraní Wi-Fi, navíc s podporou NFC. Že nevíte, co to je? Technologie NFC (Near Field Communication) umožňuje bezdrátové propojení fotoaparátu s kompatibilním smartphonem nebo tabletem po pouhém přiblížení obou zařízení k sobě, aniž byste museli cokoliv konfigurovat (to uděláte jen poprvé).

Nikon Coolpix S3700

Takže na výletě položíte svůj nový Nikon S3700 vedle chytrého mobilu a během chvilky můžete sdílet vaše snímky na Fejsbůku a jiných socsítích. Jestliže si říkáte, proč nefotit rovnou mobilem, pak argumentem pro Coolpix S3700 by mohl být například osminásobný zoom o rozsahu 25–200 mm, který může být pomocí funkce Dynamic Fine Zoom na dlouhém konci „protažen“ na hezkých 400 mm. Takovýto objektiv již samozřejmě vyžaduje optickou stabilizaci, což označení VR na okruží kolem objektivu jen potvrzuje. Při natáčení videa se pak můžete spolehnout na hybridní stabilizaci, kdy optickému VR vypomáhá ještě elektronické potlačení chvění.

Nikon Coolpix S3700

Nikon Coolpix S3700 využívá stejně jako S2900 dvacetimegapixelový CCD snímač, vzhledem k tomu je také záznam videosekvencí v režimu HD čili 720p. „Záložní“ interní paměť má 25 MB, vy se jistě spolehnete raději na paměťové karty typu SD/SDHC/SDXC. Ve shodě s oběma dnes uváděnými modely je také vybaven displejem s úhlopříčkou 6,7 cm o rozlišení 230 000 obrazových bodů.

Také Coolpix S3700 představuje automatický kompaktní digitál vybavený možností základních zásahů do nastavení (viz výše např. korekce expozice) a motivovými programy, které zejména začátečníkům usnadňují pořízení technicky korektních snímků v různých situacích.

Nikon Coolpix S3700
Nikon Coolpix S3700 se bude dodávat v černé, stříbrné, červené a růžové barvě těla, plus také v modrém provedení a stejné barvě doplněné florálními motivy
Doporučená prodejní cena Nikonu Coolpix S3700: 3 590 Kč
Podrobné technické parametry najdete zde.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *