Last minute: Fotomejdan 2021 a focení Capoeiry se Zetky

Už tuto sobotu 25. 9. 2021 se bude v pražských Modřanech, ve Viničním domku, Modřanském biografu a Ateliéru v továrně, konat akce Fotomejdan 2021. Mezi nejrůznějšími workshopy a přednáškami (kompletní program najdete zde) se na Fotomejdanu můžete zúčastnit také Nikon školy, vedeného Filipem Bartákem, s názvem Capoeira – Akční fotografie s NIKON Z.

Foto Filip Barták
Foto Filip Barták

Že nevíte, co je to capoeira? Taky jsem musel googlovat :-) Nicméně jako námět na focení to zní velmi zajímavě. Wikipedie o capoeiře mimo jiné říká: 

„Capoeira je brazilský taneční styl. Jde o komplexní kulturní fenomén, obsahující svébytné bojové umění, připomínající pohybovým stylem tanec s akrobatickými prvky, doprovázené původní hudbou.“

No a upoutávka na workshop pak vcelku pochopitelně láká na:

Na workshopu si ukážeme, jak si co nejlépe připravit fotoaparát na focení rychlých akcí. Jak si poradit v přirozeném světle a jak tyto podmínky ještě zlepšit pomocí systémových blesků, aby byla fotografie přirozená, nebo zajímavější. Jaký zvolit ideální čas, podle rychlosti akce. Které objektivy využít pro detailní nebo dramatické záběry. A hlavně si povíme a ukážeme jak využít nové možnosti v zaostřování bezzrcadlovek.

Foto Filip Barták
Foto Filip Barták

Takže vezměte svůj Nikon Z a vyražte na workshop focení Capoeiry. Na místě bude možné si zapůjčit objektivy a blesky pro Zetka, takže se zde můžete také seznámit – a hlavně si vyzkoušet novou techniku Nikonu.

Podrobné informace k workshopu

Capoeira – Akční fotografie s NIKON Z

najdete zde

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.