Když jeden snímek nestačí. Dubnová Fotka měsíce Nikonblogu právě začíná

Fotografie je vnímaná jako médium, které zachycuje okamžik, zastavuje čas. Jedním snímkem „vyříznete“ z běhu života jeho nepatrný kousek. Ten kousek samozřejmě nikde chybět nebude, i když… znáte tu indiánskou zkazku o kradení duše :-) Nicméně zastavením jednoho jediného okamžiku se fotografie liší od filmu, který představuje – a vlastně prakticky i je – různě dlouhým sledem jednotlivých fotek. 

Ono zachycení jedinečného okamžiku však zároveň představuje jakési kouzlo fotografie. To, co ji stále drží – a bude ještě dlouho držet – vedle filmu. Cesty fotografie a filmu zkrátka vedou paralelně. Ale… určitě se vám nejednou stalo, že jste potřebovali fotografií vyjádřit nějaký děj, ale jeden snímek vám na to nestačil. Jak jste se z toho „vylhali“? Pořídili jste sérii fotografií… a právě to – byť vyjádřeno jiným slovem – je tématem dubnového kola naší soutěže Fotka měsíce Nikonblogu.


Příběh


Zadání vašeho úkolu je jednoduché: Vyjádřete pomocí série 3–5 fotografií příběh. Libovolný příběh na libovolné téma, v libovolném čase. Nebuďte jen „zapisovateli“ (i když ani to se nevylučuje) – ukažte na těch několika málo snímcích děj, vývoj situace, začátek a konec. Zkrátka příběh. Do soutěže Fotka měsíce Nikonblogu můžete posílat i „časosběrné“ série fotografií – příběhy, které zaznamenávají děj třeba i v horizontu měsíců či roků (například proměna krajiny či města, dospívání dětí…).

Víme, že to umíte. Někteří z vás to už ukázali v předešlých kolech naší soutěže – příkladem budiž vítěz letošního lednového kola Jan Zmrzla Zmrzlík se sérií čtyř fotografií zrození nového lidského života. Nebo vítěz srpnové Fotky měsíce 2018, Marian Kuric se svým Samkovým letním příběhem.

Vítězná série 1. kola soutěže Fotka měsíce Nikonblogu – leden 2020 | Foto Jan Zmrzla Zmrzlík
Vítězná série 1. kola soutěže Fotka měsíce Nikonblogu – leden 2020 | Foto Jan Zmrzla Zmrzlík
Vítězná série 8. kola soutěže Fotka měsíce Nikonblogu – srpen 2018 | Samkov letný príbeh | Foto Marian Kuric
Vítězná série 8. kola soutěže Fotka měsíce Nikonblogu – srpen 2018 | Samkov letný príbeh | Foto Marian Kuric

Srozumitelný příběh

„Technické zadání“ bude tentokrát lehce složitější než obvykle. Abychom mohli vaše fotografie přesně přiřadit k sobě, označujte je, prosím, tentokrát povinně názvem a pořadovým číslem snímků v sérii. Znamená to tedy, že jednotlivé fotografie série máte posílat samostatně (nikoliv smontované tak, jako jsme to udělali my nahoře na příkladech). Každou jednotlivou fotografii pak nezapomeňte zároveň otagovat – tag pro dubnové kolo je #nikonblog042020. Svoje příběhy v minimálně třech a maximálně pěti fotografiích nahrávejte jako obvykle do příslušného příspěvku na facebookové stránce Nikonu

Kromě postupu do finále čeká vítěze tohoto kola také drobná výhra v podobě outdoorové utěrky Nikon. Těšíme se na vaše fotografické příběhy!

Nikon utěrka

Pod čarou: Na vyhodnocení březnového kola usilovně pracujeme, výsledky očekávejte tento pátek 3. dubna 2020.


Podrobné podmínky soutěže Fotka měsíce Nikonblogu najdete zde


 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *