„Když chci něco říct, řeknu to takhle.“ Výstava fotografií Rudolfa Junga v Nikon Photo Gallery

Nikon Photo Gallery uvádí od 23. března 2017 pro veřejnost výstavu fotografií českého fotografa Rudolfa Junga z cyklu Stromovka mezi večerem a nocí (2006–2017).

Rudolf Jung se narodil a stále žije v Praze. Začal fotografovat asi v šestnácti letech, aby dokumentoval život v prostředí sportovního létání. Později rozšířil témata na krajinu, dokument a portrét. V letech 1980 až 1983 absolvoval Institut výtvarné fotografie (IVF) a následně v letech 1985–1994 FAMU (prof. Šmok a prof. Vojtěchovský).

„Když chci něco říct, řeknu to takhle.“ Výstava fotografií Rudolfa Junga v Nikon Photo Gallery

Má za sebou 29 samostatných výstav a kolem 40 společných. Dnes se věnuje figurální fotografii (Fragmenty), uměleckému portrétu, letecké fotografii, dokumentuje nenápadné změny města Prahy (Vnější a vnitřní periferie Prahy). Je členem Asociace profesionálních fotografů a Spolku M.

Výstava fotografií Stromovka mezi večerem a nocí je dlouhodobou výpovědí o soužití fotografa s jedním ze zásadních kusů přírody uvnitř Prahy, sdělením o jeho rozmlouvání s prostorem Stromovky a jejími artefakty na pomezí večera a noci. Cyklus vznikal v průběhu posledních deseti let, prolíná se v něm práce jak na klasických černobílých materiálech, tak i práce využívající nové digitální technologie. Tato výstava je výběrem obou a snaží se postihnout prostor Stromovky v době, kdy park lidé v pozdních hodinách opouštějí, a Stromovka je na krátkou dobu vrácena sama sobě.

Rudolf Jung © Z cyklu Stromovka mezi večerem a nocí (2006–2017)

Na otázku, co by rád fotografoval, Rudolf Jung odpovídá:

„Je to složitější. Jak tvrdil profesor Šmok: ‚Fotografie je řeč, která sděluje něco obrazem.‘ Takže když chci něco říct, řeknu to takhle. Když nemám co říct, jsem zticha.“


Kde

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otevřeno:
Úterý–neděle: 12–19 hodin
Vstup zdarma

Kdy

od 23. 3. do 1. 5. 2017


Fotografie Rudolfa Junga

Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *