Jsem nový pohled #2n4sv. A mystická fotosoutěž!

Víte, co je to kickflip? Ne, tentokrát nejde o pojem, který by se týkal fotografie. Kickflip je jeden z triků na skateboardu, kdy jezdec ve výskoku otočí prkno s kolečky o 360 stupňů v podélné ose. Že neumíte jezdit na skejtu? Nemějte obavy, tentokrát to zvládnete úplně lehce – včetně kickflipu. Můžete si nejen „zajezdit“, ale hlavně samozřejmě výborně zafotit! Nejprve si však přečtěte příběh člověka, který to celé vymyslel.

Jsem nový pohled #2n4sv. A mystická fotosoutěž!
Autor projektu #2n4sv Ivar Eden v akci
Papírový kickflip

„Různé nápady, ať už hloupé, nebo ne, jsou součástí mého já…“ tvrdí o sobě bývalý skateboardista a autor projektu #2n4sv (2new4streetview), Ivar Eden. Jeho myšlenka byla jednoduchá: Nakreslil stylizovaný skateboard v jisté fázi kickflipu, vytiskl jej – před tím ho ale ještě opatřil hashtagem #2n4sv – a začal jej vylepovat v ulicích. „Myslel jsem si, že lidé uvidí plakáty a dojde jim, co mají dělat,“ říká Ivar ke zrození svého projektu a dodává: „…ale zpočátku to nikomu nedošlo. Tak jsem začal snímky pořizovat sám.“

Co, že to lidé mají dělat? Je to jednoduché? Najdete na ulici plakát se skejtem a pořídíte fotografii, na níž někdo nad obrázek vyskočí, jakoby se jednalo o reálné prkno. Snímek označíte hashtagem #2n4sv a „postnete“ na sociální síť Instagram. Právě jste se stali součástí celosvětového projektu #2n4sv

Ivarova myšlenka po nějakém čase samozřejmě lidem „došla“ a „nikým neřízený“ projekt začal žít svým vlastním životem, jak na Instagramu, tak také třeba na Facebooku.

Další videa a více informací o fotografickém projektu Ivara Edena, najdete na webu Nikonu.

Zdarma na Mystic Sk8 2015 za váš snímek

U skejtů ještě zůstaneme. Příští víkend 26.–28. června 2015 se totiž na pražské Štvanici koná 21. ročník mezinárodního open air skateboardového festivalu Excelent Mystic Sk8 Cup 2015 – a Nikon je už poněkolikáté partnerem této velkolepé skejťácké akce. Pojďme proto navázat na Ivarův projekt #2n4sv – vyhlašujeme fotosoutěž!

Focení je zábava, kreativita se cení, vyhrát je jednoduché. Vytiskni si plakát se skateboardem, nalep ho na zeď a získej model pro akrobatický kousek. Sdílej výslednou fotku na Facebooku nebo na Instagramu s hashtagy #2n4sv, #myjump4nikon a #nikonmysticsk8. Autoři třech nejlepších snímků získají vstupenky na Excelent Mystic Sk8 Cup v hodnotě 950 Kč.

Jsem nový pohled #2n4sv. A mystická fotosoutěž!


Pravidla fotosoutěže

1. Soutěž probíhá ve dnech 17.–24. 6. 2015.

2. Soutěžící fotograf stáhne artwork skateboardu zde Po vytisknutí a slepení plakátu jej přilepí na zeď (zeď nesmí být poškozena, používejte prosím odstranitelné lepící pásky nebo lepidla).

3. Váš fotografický model – který bude souhlasit se zveřejněním obrazu své osoby na internetu – předvede u plakátu kreativní výskok připomínající jízdu na skateboardu.

4. Pohotový soutěžící fotograf zachytí výskok v tom nejlepším okamžiku.

5. Snímek nahrajete na Facebook, nebo Instagram jako veřejnou fotografii a označíte ji hashtagy: #2n4sv, #myjump4nikon a #nikonmysticsk8.

6. Účastí v soutěži dáváte souhlas se zveřejněním svých soutěžních fotografií na profilech společnosti Nikon při zachování jména autora fotografie.

7. Tři nejlepší snímky vybere porota společnosti Nikon dne 24. 6. 2015.

8. Vítězné snímky budou zveřejněny na oficiálním Facebook/Instagram profilu společnosti.

9. Výhra – autoři třech vítězných snímků vyhrávají po dvou vstupenkách na Mystic Sk8 Cup 2015 (třídenní vstupenky) – bude výhercům předána po domluvě prostřednictvím e-mailu: marketing@nikon.cz.


Jsem nový pohled #2n4sv. A mystická fotosoutěž!

Skejty do třetice – postupujeme o úroveň výše!

Projekt #2n4sv je výbornou zábavou pro každého, amatéra i profíka. Nicméně pokud byste se chtěli naučit fotografovat a natáčet skateboarding na profesionální úrovni, máme pro vás dobrou zprávu. Možnost proniknout do tajů špičkové fotografie a videa budete mít hned příští pondělí 22. 6. 2015 díky exkluzivnímu foto- a videoworkshopu Dana Vojtěcha a Martina Přívratského, který se koná pod hlavičkou nové Nikon školy.

Za luxusní cenu pouhých 500 Kč se dozvíte vše o potřebné technice, naučíte se spoustě fíglů, které oceníte při focení a natáčení skateboardingu, a na čtyřhodinovém workshopu dostanete dostatek prostoru také k praktickému zkoušení.

Na workshop se registrujte již nyní na webu Nikon školy.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *