JSEM | Fotka týdne Nikonblogu – nešťastné 13. kolo bez Fotky týdne…

Třináctka je nešťastné číslo, to ví každý. Ať by to byla sebevětší pověra, skutečnost je taková, že třináctý týden naší fotosoutěže JSEM | Fotka týdne Nikonblogu nedopadl dobře – ani při sebevětší snaze jsme nenašli snímek, který by se mohl honosit titulem totožným s názvem soutěže…

Velmi nás to mrzí, ale musíme si zachovat jakousi úroveň. Nejde nám totiž o to, abychom za každou cenu ocenili „nějakou“ fotografii, chceme, aby nejlepší snímky skutečně vynikaly mezi ostatními fotografiemi, aby byly inspirující pro další čtenáře-fotografy. Dobře víme, že Nikoňáci skvěle fotit umí. Berte tedy tento nešťastný třináctý týden jako odrazový můstek do týdne dalšího, v němž nám ukážete, že na to máte. Že pro vás nejsou naše nároky nepřekonatelné. Pošlete nám svoje největší „pecky“, ať už jsou to fotografie nejnovější nebo „vyhrabané“ ze dna vašeho archivu. A nezapomeňte – podle pravidel soutěže můžete přidat až pět snímků denně…

Veverky, kam se podíváš

Přestože jsme vítěze 13. týdne nevyhlásili, publikujeme alespoň dvě fotografie, které nás zaujaly. Jan Čančík naši skupinu JSEM | Fotka týdne Nikonblogu na Flickru poněkud „zaspamoval“ veverkami. Tedy ne, že by sem nevložil i jiné fotografie, nicméně veverky viditelně převažují. Mezi všemi obrázky veverkovitého hlodavce vyčnívá snímek Squirrels in winter.

JSEM | Fotka týdne Nikonblogu
Squirrels in winter | Foto Jan Čančík

Výborná práce Jane! A malá poznámka či spíše prosba: seznamte nás i s jinou částí své tvorby, nejen s veverkami. Někdo by to mohl brát jako „nevyhlášené téma“, a to bychom neradi :-)

Druhou fotografii, která nás ve 13. kole zaujala, poslal do soutěže uživatel (nebo uživatelka) s nickem Cvaknutě. Název zní: Cola.

JSEM | Fotka týdne Nikonblogu
Cola | Foto Cvaknutě

Snímek Cola představuje povedené kompoziční cvičení kombinované se skvělou prací s hloubkou ostrosti a v neposlední řadě s perfektním převodem do šedé škály. Základem fotografie je samozřejmě světlo, a to je zde… dobré.

Made in Italy

Pro zahraniční inspiraci jsme si tentokrát odskočili do italského Nikon clubu. Šestadvacetiletý Marco, vystupující pod nickem draconius87, svým snímkem Take my dreams (Vezměte mé sny, vezmi si můj sen) dokazuje, že působivý portrét (rukou…) lze pořídit i širokým sklem. Valentina Lovat zase u fotografie s názvem Colours are brighter when the mind is open (Barvy jsou jasnější, když je mysl otevřená) využívá klasického kompozičního opakování v kombinaci s pestrou barevností.

JSEM | Fotka týdne Nikonblogu
Take my dreams | Foto draconius87
JSEM | Fotka týdne Nikonblogu
Colours are brighter when the mind is open | Foto Valentina Lovat

Sdílej

3 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *