JSEM | Fotka týdne Nikonblogu – 25. kolo s vizí příštího roku

V minulém týdnu – předposledním kole tohoto roku – jsem se tak trochu bál dvou věcí zároveň. Jednak toho, že si na nás kvůli Vánocům neuděláte moc času a druhak, že galerii na Flickru zavalíte kýčovitými vánočními snímky. Zatímco druhá obava se naštěstí nevyplnila, pravdou je, že účast v předposledním kole byla skutečně slabá. A proto s tím něco budeme dělat…

Změnu, respektive její prozrazení jsem avizoval v minulém článku, takže pojďme hned k věci. Nejde o nic složitého – z fotky týdne se od nového roku 2016 stane fotka měsíce. Vy tak budete mít více času na vkládání snímků a my zase budeme mít z čeho vybírat. Též se tak dostane více prostoru pro nové autory, zkrátka doufáme, že fotka týdne, ehmm…, od nového roku JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu bude pestřejší.

Slabá úroda

V předposledním týdnu roku 2015 se v naší galerii sešlo opravdu málo snímků, takže jsme se bohužel letos už podruhé rozhodli nevyhlásit první místo čili fotku týdne. Pomyslná druhá příčka patří Marku Jurasovi a jeho červeným lucerničkám.

JSEM | Fotka týdne Nikonblogu
Red lanterns | Foto Marek Juras

Když jsem v úvodu psal, že jste nás ušetřili vánočních „kýčovek“, neznamenalo to však, že by se ve skupině JSEM | Fotka týdne Nikonblogu žádné snímky s vánoční tematikou neobjevily. Například Daniele Glasové a zejména pak Tomáši Mähringovi se decentní vánoční fotografie skutečně povedly.

JSEM | Fotka týdne Nikonblogu
The Old Town Square | Foto Daniela Glasová
JSEM | Fotka týdne Nikonblogu
Šťastné a veselé z Kanady! | Foto Tomáš Mähring

Abychom vás před Silvestrem neodbyli jen třemi snímky, přidáme ještě poněkud hollywoodsky laděný snímek Jana Žalského s názvem Dogs likes sunsets.

JSEM | Fotka týdne Nikonblogu
Dogs likes sunsets | Foto Jan Žalský

Sdílej

4 komentáře

  1. Vážení, líbí se mi Váš flickr nápad s fotkou týdne (či fotkou měsíce, jak nastane). Chtěla bych se zeptat, kde najdu, vyčtu… zjistim, jaké je téma pro danou fotku. :-)

  2. Dobrý den. Myslím, že tato „soutěž“ trpí hlavně nevhodně zvolenou platformou. Flickr už dlouho není fotografy využíván v takové míře, jako kdysi v předinstagramové éře. Chápu, že zrovna instagram mnoha lidem nevoní, neboť jej nepovažují za místo pro seriózní propagaci fotografií, navíc zde nenajdeme data z exifu a tak nelze dodržet pravidlo Nikon only snímků čímž se stává nevhodným i instagram. Další věcí je, že tento blog, také nenavštěvuje kdovíjaké množství lidí o čemž svědčí zejména prázdné diskuse pod články. A tak i proto zřejmě došlo k tomu, že přihlášených fotografií ubývá a v jednotlivých kolech se jména vybraných poměrně dosti opakují (netvrdím, že neprávem). Ale je to jen můj názor.

  3. na Flickry som skoro 10 rokov a je to jeden z najlepších „uložných“ priestorov na webe. Instagram nie je vôbec vhodný na prezentáciu fotiek….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *