JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu – říjen 2016 – nálož skvělých snímků

Nevím, čím to je, zdali za to může ochlazení po parných letních dnech či cokoliv jiného, nicméně v říjnu jste naši skupinu JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu na Flickru zásobili spoustou skvělých fotografií všech možných žánrů.

Bylo velmi těžké se rozhodnout, který z vašich snímků bude fotografií měsíce října. Zvítězila… atmosféra. Atmosféra právě tohoto období, podzimní šedi, bezútěšných dnů bez slunce, s plechovou oblohou a více či méně depresivní náladou (vím, že podzim „umí být“ také krásný a optimistický). To všechno výborně vyjádřil ve svojí naprosto dokonale tonálně vyvážené černobílé fotografii Mill (Mlýn) její autor Robert Hájek. Jen škoda toho rušivého vodoznaku. Ale i tak gratulujeme k fotce měsíce října 2016!

JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu – říjen 2016 / Mill / Foto Robert Hájek
JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu – říjen 2016 / Mill / Foto Robert Hájek
Od punku na ulici

A teď už jdeme takříkajíc chronologicky, jak jsem jednotlivé fotografie ze skupiny JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu na Flickru „vytahal na světlo Nikonblogu“.

Dvojexpozice (nebo „dvojblesknutí“?) portrétu či možná i aktu modelky Denisy Strakové zajistila Marku Jurasovi zařazení jeho snímku Punk lady do tohoto výběru za říjen 2016. Ale nebyla to samozřejmě jen tato technická vychytávka, která snímku dává patřičnou dynamiku. Fotografie je jako celek velmi vyvážená, i když já osobně bych nevolil čtvercový formát (byť jej mám velmi rád), ale kompozici filmařského typu „americký záběr“, nicméně autor snímku asi sám ví, proč šel do čtverce…

Punk lady / Foto Marek Juras
Punk lady / Foto Marek Juras

Následují dvě „streetovky“. Jarek Rybák zásobuje naši skupinu JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu výbornými snímky pravidelně, stejně jako to činí Dalibor Papcun, kterého lze nazvat už snad hvězdou fotky měsíce. Od obou tentokrát vybíráme barevné fotografie – Jarkův Fish market 5 a Daliborův Photobox. Ten je mimochodem úplně skvělý!

Fish market_5 / Foto Jarek Rybák
Fish market_5 / Foto Jarek Rybák
Photobox / Dalibor Papcun
Photobox / Dalibor Papcun
Fotografie a světlo

Stejně jako mnoho dalších fotografů, snažili se před 14 dny zachytit svými aparáty atmosféru pražského Festivalu světla – Signal festival 2016 – také Daniela Glasová a Peter Čech. Netuším, zdali se Daniela s Petrem po Praze toulali spolu, každopádně dvě následující fotografie jasně říkají, že minimálně byli na stejném místě.

Signal festival 2016 – Horizont událostí / Foto Daniela Glasová
Signal festival 2016 – Horizont událostí / Foto Daniela Glasová
The next World / Foto Peter Čech
The next World / Foto Peter Čech

Tak který snímek se vám líbí více? Daniely Horizont událostí nebo Petrův The next World?

Od Petra Čecha přinášíme ještě jednu dvojici fotografií z jednoho místa. Autor se evidentně neuměl rozhodnout, která je lepší, a upřímně řečeno, nedokážu to ani já. Co si myslíte vy? Mají oba snímky „právo“ na společnou existenci, nebo je vhodnější jeden z nich hodit do koše digitálních dějin?

A mimochodem, i Daniela Glasová má na svém profilu na Flickru také podobnou fotografii, byť ji nezařadila do skupiny JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu :-)

Game of shadow / Foto Peter Čech
Game of shadow / Foto Peter Čech
Game of shadow II / Foto Peter Čech
Game of shadow II / Foto Peter Čech

Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *