JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu – dubnové one man show Dalibora Papcuna

V březnovém kole naší fotosoutěže jsem si maličko postěžoval na vaši jarní únavu, ale to už je minulostí, protože v dubnu jste naopak skupinu JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu na Flickru zahrnuli velikou spoustou výborných fotografií! V galerii je nyní více než 2 000 snímků a další přibývají každý den, což je skvělé.

Dubnové kolo fotosoutěže JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu je zároveň též třicátým pokračováním tohoto klání a v tomto měsíci se také, v historii soutěže již podruhé, stala zvláštní věc – vítězství i celý další prostor pro zveřejněné fotografie, jsme museli přenechat jednomu jedinému autorovi – nyní Daliboru Papcunovi ze slovenských Košic.

JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu – duben 2016 / Waiting / Foto Dalibor Papcun
JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu – duben 2016 / Waiting / Foto Dalibor Papcun

Dalibor Papcun však není vůbec neznámou tváří naší fotosoutěže. Jeho snímky jsme publikovali už ve třech kolech (21., 23. a 24. kolo). Duben Dalibor ovládl svými street fotografiemi, které jak to říci… zkrátka vyčnívaly nad všemi ostatními snímky, které jste minulý měsíc do soutěže poslali. Dalibor Papcun zřetelně ukázal, že dovede mistrně využívat přirozeného světla, má výborný cit pro přirozenou kompozici, jeho černobílé snímky vynikají téměř dokonalou tonalitou a co je tak trochu zajímavé – tento autor se nebojí překračovat obvyklé „streetfotařské“ klišé, které říká, že pouliční fotografie se fotí širokoúhlými skly. Přestože Dalibor občas neváhá na svůj Nikon D7000 nasadit zoom 70–300 mm, jeho snímky jsou stejně působivé, jako ty, pořízené širokáčem.

Gratulujeme Daliboru Papcunovi, vítězi, který svým one man show ovládl toto kolo fotosoutěže JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu – duben 2016!
Výjimečná situace – na květen vyhlašujeme téma!

Jak jistě víte, naše soutěž je obvykle otevřená, bez vyhlášení tématu. Jednou za čas – a zatím se to stalo pouze jednou – však chceme vyhlásit konkrétní zadání. A to přichází právě pro květnové kolo.

Květen je měsíc, kdy se ze zimních depresí začíná naplno probouzet příroda. Pučí stromy, rozkvétají jarní květiny, slunce je na obloze stále delší a delší dobu. Téma pro měsíc květen je proto logické – Příroda, krajina. Jen podotýkáme, že nemusí jít pouze o jarní snímky. Klidně sáhněte do svých archivů a soutěžte třeba i s letními, podzimními nebo dokonce zimními fotografiemi. Těšíme se na vaše „přírodní“ snímky ve skupině JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu na Flickru.

Další street fotografie Dalibora Papcuna

Sdílej

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *