JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu: červnové déjà vu

Jména některých autorů naší fotosoutěže JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu jsou již delší dobu známá, což samozřejmě nevypovídá o ničem jiném než o jejich tvůrčí vyspělosti. Je tedy logické, že se určití fotografové s jistou pravidelností dostávají do našeho měsíčního výběru. To není náhoda. Náhoda naopak velmi silně zasáhla do aktuální – červnové – prezentace fotografií ze skupiny JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu na Flickru. Jak to? Čtyři z pěti tvůrců – dámy s fotoaparátem nevyjímaje –, jejichž snímky vám dnes představujeme, totiž byli také ve finálním výběru letošního únorového kola…

A aby náhodě bylo učiněno zadost, v červnovém klání je s únorovým shodná nejen – statisticky vyjádřeno – 80% účast, nýbrž také celkový vítěz. Tím je Jarek Rybák se snímkem Berlin marathon 2. Gratulujeme!

JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu – červen 2016
JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu – červen 2016 / Berlin marathon 2 / Foto Jarek Rybák
Dámy mají přednost

Stejně jako v únoru, uspěla i v minulém měsíci se svým oblíbeným žánrem, stylizovaným potrétem, Vanda Mesiariková. Její svatební dvojportrét je nejen vtipný, ale také, jak to jen říci… pro mnohé ženáče tak trochu všeříkající :-)

Také Martina Mlčúchová se pevně drží disciplíny, která jí sedí naprosto perfektně – koncertní fotografie. Do červnového výběru jsme zařadili její snímek Nouvelle Vague @ Bratislava 19 .5. 2016.

JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu
Wedding / Foto Vanda Mesiariková
JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu
Nouvelle Vague @ Bratislava 19 .5. 2016 / Foto Martina Mlčúchová

Takže to jsme měli tři ze čtyř autorů/autorek únorového kola. Kdo je tím čtvrtým? Jakub Fejsák. Zatímco v únoru nás zaujal vlakovým portrétem s názvem On the road, do červnového kola jsme zařadili rybářský portrét Pozor jez. Výborná černobílá fotografie trochu ztrácí svoje kouzlo na malých zobrazovačích, pokud se však na ni podíváte na velkém monitoru, její kouzlo jakoby mávnutím kouzelného proutku znenadání silně vynikne.

Posledním autorem, a to tím, který se v našem výběru objevuje poprvé, je Ladislav Lihán. Doufáme, že jeho výborná černobílá „streetovka“ Côte d’Azur 216 nebude posledním snímkem z jeho tvorby, který budou moci naši čtenáři v dalších měsících vidět.

JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu
Pozor jez / Foto Jakub Fejsák
JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu
Côte d’Azur 216 / Foto Ladislav Lihán


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *