JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu – březen, za kamna vlezem

Známé lidové přísloví jsem v titulku nepoužil proto, že by letošní třetí měsíc byl nějak zvlášť chladný, nýbrž z jiného důvodu – trochu jste nám naši fotosoutěž flákali čili nejspíš jste podřimovali za kamny. Vybrat nejlepší fotografie z března byl skutečně docela problém, ale snad se nám to povedlo. Ocenění JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu – březen si odnáší snímek (respektive jeden ze snímků) s názvem Surface autora Jana Lipovského. Gratulujeme!

JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu – březen 2016
JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu – březen 2016 / Surface / Foto Jan Lipovský

Jan Lipovský vytvořil celou sérii snímků se stejným názvem, ale protože se nám nezdála příliš homogenní – a navíc nebyla ve skupině JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu na Flickru umístěna pospolu (za sebou) –, udělili jsme prvenství jen jedné fotografii Surface. K vítěznému snímku ještě jedna zajímavost: Autor jej na svém webu prezentuje jako tzv. perexový obrázek otočenou o devadesát stupňů – na šířku. Nemohu si pomoct, ale takto se mi snímek Surface líbí možná ještě více. Koukejte zde.

V březnu na vodu

O tom, že Braňo Poláček výborně fotí skateboardisty či spíše obecně sportovce, jste se mohli v naší soutěži přesvědčit už mnohokrát – toto kolo nevyjímaje. Braňo není z těch fotografů, co se v březnu váleli na peci, svojí tvorbou nás zásobuje pravidelně a vydatně. Pro třetí letošní kolo jsme vybrali snímek s názvem richi hs.

JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu
richi hs / Foto Braňo Poláček

Petr Linhart street fotografii umí – to víme, protože v soutěži JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu také není žádným nováčkem a jeho snímky jste už několikrát mohli vidět v našem výběru. Další publikovanou fotografií tohoto autora tedy budiž snímek pojmenovaný Musicians.

JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu
Musicians / Foto Petr Linhart

Sérií fotografií – byť jsme z ní uveřejnili jen jeden snímek – jsme začali a sérií také skončíme, tentokrát vám ale ukážeme všechny fotografie. Pokud vám nic neříká jméno Jarek Rybák, pak se podívejte na výsledky minulého kola naší soutěže. Ano, je to vítěz únorového kola, které ovládl – jak jinak – také se sérií snímků (Hodinář od Sv. Bartoloměje). V březnu však s Jarkem Rybákem vyrazíme poněkud předčasně na vodu, alespoň s jeho fotografiemi River 1–5.

JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu
River 1 / Foto Jarek Rybák
Série River Jarka Rybáka

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *