Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X v duchu efektivity práce

Tuzemský Zoner software zveřejnil tento týden v rámci pravidelné jarní aktualizace nové sestavení svého programu Zoner Photo Studio X. Novinek je jako obvykle několik, nicméně hlavní gros se tentokrát odehrává ve smyslu efektivity práce, jak s fotografiemi, tak i s videem. Zajímavé jsou ale také novinky, týkající se webové galerie Zonerama, a jako „malý krok pro lidstvo“ pak možnost propojení ZPS X s Apple iCloudem. Teď už jen tu verzi programu pro Mac OS a bude to super! :-)

Mám-li uvést, co mě na jarní aktualizaci zaujalo nejvíce – a na první pohled – pak jsou to novinky v Zoneramě, přesněji tedy možnost vložení galerie do vlastních webových stránek. Z vlastního webu se tak můžete odkazovat na alba na Zoneramě, aniž byste museli fotografie duplikovat, vytvářet dvoje galerie a podobně. Zkrátka řešení hodné 21. století. To se mi líbí moc.

Zoner představuje nový způsob kopírování dílčích nebo i celkových úprav u fotek a videí, při kterém účinně využívá funkční klávesy Ctrl, Shift a Alt. Pomocí nich určíte, zdali se mají zkopírované parametry přenést na následující soubory, na všechny fotografie ve složce nebo… podívejte se raději na video.

Tisková zpráva

(9. března 2021 v Brně) – Všestranný program pro správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X v jarní aktualizaci přináší řadu nových možností u tvorby videí nebo rychlejší úpravy také díky přidaným klávesovým zkratkám.

Zaostřeno na video

V jarní aktualizaci jsme se zaměřili na ještě lepší tvorbu videí. Kromě střihu je nyní možné upravovat i samotný obraz klipů. Přidali jsme panel Editace obrazu s posunem vyvážení bílé nebo parametry expozice. Uživatel navíc bude nadále pracovat v prostředí, které zná z modulu Vyvolat.

Nově lze také kopírovat úpravy mezi klipy, snadno srovnávat verze před a po nebo hromadně aplikovat úpravy na větší počet klipů. Díky novým klávesovým zkratkám, přesnějšímu střihu klipů a intuitivnější časové ose bude tvorba videí nejen rychlejší, ale i pohodlnější.

Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X v duchu efektivity práce

Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X v duchu efektivity práce

Rychlejší úpravy fotek

Na rychlost jsme se zaměřili i u fotek. Chcete upravit velké množství snímků, třeba na svůj web? Stačí vylepšit jeden snímek a na další ve složce už úpravy přenést ze schránky pomocí nového tlačítka nebo klávesových zkratek.

Vyberte tu nejlepší fotku

S jarní aktualizací bude porovnání detailů na fotkách opravdu hračkou. Při výběru více snímků si fotograf kromě automatického rozložení může zvolit také rozložení vedle sebe nebo nad sebou, vhodné třeba pro uživatele tablet PC. Nově lze také při porovnávání více fotek lépe pracovat s výřezy – program si posunutí výřezu pamatuje i při zoomování.

Hlídání změn v katalogu

Katalog si teď každou změnu pečlivě hlídá a změny zpracovává daleko rychleji než dříve. Uživatel si navíc může přizpůsobit režim této kontroly a dočká se i lepší podpory Microsoft OneDrive.

Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X v duchu efektivity práce

Podpora Apple iCloud

V jarní aktualizaci přinášíme podporu úložiště Apple iCloud. Ke snímkům se fotograf dostane přímo z navigátoru Zoner Photo Studia a upravené fotky nahraje zpět na cloud bez nutnosti opustit program.

Stylové rozmazání pozadí

Už není potřeba dělat kompromisy v podobě ořezů při sdílení fotek na Instagram, ani instalovat pochybné aplikace na tvorbu rámečků. Jarní aktualizace přináší možnost vytvořit čtvercový formát s rozmazaným pozadím na pár kliknutí, navíc klidně hromadně.

Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X v duchu efektivity práce

Zonerama přímo na vašem webu

Novinkou, která ušetří čas a nervy nejednomu fotografovi, je zobrazení fotek ze Zoneramy přímo na vlastním blogu či webu. Stačí vybrat, které fotky chce fotograf na svých webovkách zobrazit a vložit vygenerovaný kód. Během chvilky má uživatel ZPS X k dispozici elegantní portfolio s řadou možností nastavení.

Zoner Photo Studio X si může každý zdarma vyzkoušet po dobu jednoho měsíce. Uživatelé, kterým už vypršela zkušební lhůta, mají možnost vyzkoušet novinky po dobu 15 dní.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *