„Jarně-letní“ FotoŠkoda FEST již od této soboty!

Festival fotografických workshopů, přednášek, besed či produktových prezentací s názvem FotoŠkoda FEST se už dá nazvat tradičním – a na přelomu května a června se můžete těšit na jeho další pokračování. Už v tuto sobotu 30. 5. 2015 začíná „u Škody“, v patrně nejznámějším a zcela jistě největším fotoobchodu (v rámci České republiky), respektive v jeho školicích a prezentačních prostorách, maraton více než 100 akcí pro fotografy, kteří se chtějí zdokonalit ve svém umu, inspirovat se u nejlepších autorů, naučit se novým způsobům fotografování nebo se jen polaskat s technikou, kterou mají na svém „wish listu“.

FotoŠkoda FEST

Těžko si nevybrat

FotoŠkoda FEST trvá celých devět dní – do neděle 7. června – a jeho program je skutečně nabitý. Sled 1,5 až 2hodinových akcí většinou startuje v poledne a končí kolem 19. hodiny. O sobotách si ale raději přivstaňte, neboť některé workshopy a přednášky začínají už v deset hodin.


Podrobný program FotoŠkoda FESTU najdete zde

Základní vstupné na festival činí 250 Kč, některé prémiové workshopy a přednášky jsou však zpoplatněny nad rámec jednotného vstupného. Je ale důležité vědět, že na všechny akce se musíte předem registrovat na webu www.fotoskodafest.cz, protože kapacita prostor Centra FotoŠkoda je pochopitelně omezená.

FotoŠkoda FEST

Svůj podíl na programu FotoŠkoda FESTu má také společnost Nikon – mnohé z přednášek a workshopů povedou produktoví specialisté Nikonu a partneři pracující s fototechnikou této značky. V sobotu 6. 6. a v neděli 7. 6. 2015 bude navíc Nikon v prvním patře paláce Langhans prezentovat svou fotografickou techniku.

Vybíráme z akcí, které by vás mohly zajímat:

Netradiční pohled do mikro-makro světa

Fascinující svět těch nejmenších detailů a mikrostruktur vám představí Petr Jan Juračka, vědecký pracovník na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde se mj. zabývá vědeckou fotografií. Velká část jeho práce tak spočívá v zachycování těch nejdrobnějších živočichů, které fotografuje pomocí metod klasické makro i mikrofotografie.

Lektor Petr Jan Juračka

Volné termíny
2. 6. 2015 | 17.00–19.00 h

Zachycení nejlepšího okamžiku

Fotoaparáty řady Nikon 1 jsou populární zástupci kategorie CSC – bezzrcadlovek. Vynikají kvalitou fotografií i videí, bleskovou rychlostí, kompaktností a mnohým dalším. Pěkně pohromadě a s možností konzultace s vyškoleným Nikon specialistou si je budete moc vyzkoušet právě na tomto workshopu.

Lektoři produktoví specialisté Nikonu

Volné termíny:
6. 6. 2015 | 12.30–14.30 h

Makro s blesky

Workshop je věnovaný všem, které pořizování makrofotografií baví a chtějí se něco nového přiučit. Dozvíte se, jak kreativně a s citem fotografovat makro. Budete si moci vyzkoušet profesionální makroobjektivy od firmy Nikon a nejen ty, přijde na řadu i kreativní příslušenství. S vhodným objektivem a fototechnikou vám poradí zkušený fotograf, který zároveň odpoví na veškeré vaše dotazy. Fotografovat se budou kudlanky…

Lektor Filip Barták

Volné termíny:
6. 6. 2015 | 10.00–12.00 h
7. 6. 2015 | 13.30–15.30 h

Jak fotografovat koncert

Není koncert jako koncert. Zatímco se na koncertu vážné hudby světelné podmínky nemění, při vystoupení rockové kapely se světlo nezastaví. Jedná se tedy o disciplínu, při níž musí být fotograf připraven na vše. Fotograf Vojta Kubec vám prozradí, jak propojit svět hudby s fotografií a získat nejvýstižnější okamžiky z pódia.

Lektor Vojtěch Kubec

Volné termíny:
7. 6. 2015 | 14.15–15.45 h

FotoŠkoda FEST

Tetování a tajemná chůva Vivian

Vaší pozornosti by neměly uniknout ani další akce. Určitě si nenechte ujít přednášku Františka Ortmanna Tattoo Names – portrétní fotografie (viz rozhovor na Nikonblogu) nebo workshopy Kamila Rodingera (rozhovor s autorem čtěte zde) Jak vytvořit do hodiny filmový plakát a Lightbrush.

Součástí FotoŠkoda FESTu bude také promítání dvou filmů s fotografickou tématikou. Hledání Vivian Maier pojednává o chůvě, která za svůj život tzv. do šuplíku nafotila přes 100 000 snímků. Díky těmto fotografiím, které byly objeveny až po její smrti, dnes bývá řazena po bok takových velikánů, jako je Diane Arbusová nebo Henry Cartier-Bresson. Druhý film s názvem Vlna vs. Břeh dokumentuje dnes již legendární „Slovenskou novou vlnu“ 80. let v České republice.

Neváhejte! Volné termíny mohou být ve velmi krátké době obsazeny…

Kde: Palác Langhans, Centrum FotoŠkoda, Vodičkova 37, Praha

Kdy: 30. 5.–7. 6. 2015

Podrobný program a další informace k FotoŠkoda FESTu

FotoŠkoda FEST


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *