Jak fotit v noci s Digitálním fotem č. 161. A dvě ocenění pro Nikon!

V dubnovém vydání časopisu Digitální foto si na své přijdou díky hlavnímu tématu magazínu zejména příznivci astrofotografie nebo chcete-li obecně noční fotografie. Protože Digitální foto není nikdy přísně monotématické, najdete v novém čísle samozřejmě i další články, tipy nebo testy.

Digitální foto č. 161

Sám za sebe bych vám doporučil dva články o „dokumentárních krajinářích“. Britský fotograf Quintin Lake pracuje na zajímavém projektu – rozhodl se pěšky obejít pobřeží Velké Británie – a přitom samozřejmě fotografovat. Quintin ale nepodstoupí tuto cestu „na jeden zátah“. Pro svůj projekt má vyhrazeno zhruba deset dní měsíčně s tím, že se pokaždé vrátí na přesně stejné místo, kde minule skončil, a odtud pokračuje dál. Osobně z toho mám neodbytný pocit, že se tento fotograf asi více nacestuje na ony „checkpointy“ nežli nachodí po samotném pobřeží Anglie, nicméně tento projekt nazvaný The Perimeter (Obvod) se mi i tak velmi líbí. Čtěte více v novém Digitálním fotu.

Digitální foto č. 161

Druhým „dokumentárním krajinářem“ je taktéž britský fotograf, Marc Wilson, jehož práci časopis Digitální foto představuje v rozhovoru. Marc Wilson vyhledává v krajině objekty, respektive pozůstatky lidské činnosti, ať už to jsou třeba zbytky opevnění z 2. světové války, protitankové zátarasy či protiponorkové bariéry a další. Kvůli tomuto projektu s názvem Opuštěno procestoval Marc celou Evropu, navštívil 143 míst, aby poté vydal fotografickou knihu.

Digitální foto č. 161

A ještě do třetice! Bylo by ode mě velkou chybou, kdybych nezmínil vítězství Nikonu ve dvou kategoriích ocenění CDF – Ceny Digitálního fota 2017. Co myslíte, jaké modely uspěly? Ano, samozřejmě je to Nikon D500, který obdržel Cenu Digitálního fota v kategorii Zrcadlovka střední třídy. A druhý fotoaparát? Cenu Digitálního fota v kategorii Amatérská zrcadlovka získává… Nikon D3400!

Digitální foto č. 161

Tisková zpráva

Digitální foto 161 – duben 2017
Hlavní téma tohoto vydání dokazuje, že fotografovat se dá i v době, kdy je světla opravdu málo – od soumraku do úsvitu. Připravili jsme pro vás seznam dvaceti šesti technik, které můžete vyzkoušet.

A pokud raději fotografujete přes den, máme pro vás několik zajímavých fotoprojektů. Inspirovat se můžete i ve velkém rozhovoru s Markem Wilsonem, který se rozhodl systematicky dokumentovat místa s pohnutou historií.

V rubrice Fotovýbava pak najdete velký přehled nejlepší fotografické výbavy roku, který by vám mohl pomoci při rozhodování, do čeho se vyplatí investovat. Otestovali jsme i dvě zajímavé bezzrcadlovky: Fujifilm X-T20 se skvělým poměrem ceny a výkonu a prvotřídní středoformátový Hasselblad X1D-50c za čtvrt miliónu.

Digitální foto č. 161

Rady profesionálů

Nejlepší snímky
International Garden Photographer of the Year

V hledáčku

Přehled nejzajímavějších novinek, které se objevily na trhu

Foto projekty

Několik kreativních fotografických projektů

Noční snímky

Jak fotografovat od soumraku do úsvitu

HDR ve fotoaparátu

Jak pracovat s dynamickým rozsahem snímače

Snímky pod lupou

Podrobná analýza inspirujících fotografií

Reklamní postprodukce

Seminář reklamní postprodukce v podání Stanislava Petery

Zkušenosti z praxe

Quintin Lake na cestě kolem Británie

Zoner Photo Studio

Jak používat lokální zesvětlení v Zoner Photo Studiu

Velký rozhovor

Marc Wilson dokumentuje místa s pohnutou historií

Fotovýbava

Fujifilm X-T20
Zalíbil se vám Fujifilm X-T2, ale nemůžete si ho dovolit?

Olympus OM-D E-M1 Mk II
Zkušenost Martiny Govindrajové s novým Olympusem

Wacom Intuos Pro M
Nová řada špičkových grafických tabletů

Ceny Digitálního fota
Velký přehled nejlepší fotografické výbavy

Synology DS416play
Bezpečná záloha fotografií a mnoho dalšího

Hasselblad X1D-50c
Bezzrcadlovka se středoformátovým snímačem


Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *