Island à la Petr Jan Juračka v prosincovém FotoVideu

Nemusíte pochybovat o tom, že v prosincovém FotoVideu je spousta velmi zajímavého čtení a pokoukání. Ale kdyby pro nic jiného, tak kvůli cestopisu Petra Jana Juračky z Islandu byste si poslední letošní vydání časopisu FotoVideo rozhodně měli koupit. Petr není jen fotograf, kameraman, lovec časosběrů, pilot dronu, cestovatel, lektor, pedagog a přírodovědec (a na něco jsem určitě zapomněl), ale také… grafoman. I přes snad třicet tisíc znaků textu na dvanácti stranách bez jediného mezititulku (promiňte mi profesionální deformaci), se jeho deníkově podané vyprávění čte jedním dechem. Fotografie z asi nejprofláknutější fotografické destinace pak celkový dojem článku jen podtrhují.

Aby toho ale nebylo málo, dalších pět stran od „P. J. J.“ je věnováno novému mirrorless Nikonu Z 50, který Petr coby ambasador značky testoval jako jeden z prvních u nás. Hned na začátku píše:
„Mám z téhle novinky až dětskou radost. A proč? Konečně je tu levná bezzrcadlovka, která umí všechno, co běžný člověk potřebuje!“

časopis FotoVideo 12/2019


Anotace – Buďte optimističtí s prosincovým FotoVideo

zdroj Foto Video

Šéfredaktor svůj letošní dvanáctý úvodník končí slovy: „Takže se dívám optimisticky nejen na to naše foto a video mládí, ale i na příští rok, který chceme být zase celý s vámi a přinášet vám každý měsíc to, co potřebujete. Jsem rád, že jste s námi pravidelně, že nás máte doma, a že vám mohu na této své pravidelné straně popřát krásný vstup do příštího roku a k tomu i hodně krásné a požehnané svátky vánoční.“

časopis FotoVideo 12/2019


Prosincové FotoVideo je plné mládí a přání!

Povzdechy fotografů, že je málo těch opravdových, nejsou na místě! Vedle řady firemních akcí a prezentací, se kterými se jako obvykle koncem roku roztrhl pytel, měla naše redakce v průběhu listopadu velkou čest si povídat s několika desítkami mladých lidí, studentů uměleckých a výtvarných směrů, z nich většina fotografii a videu už opravdu dost rozumí, a to i díky velmi dobrým pedagogům.

Pociťujeme obrovskou radost, že nemluvíme se „selfičkáři“ a „cvakálky“, kterých je denně plné centrum Prahy, ale s mladými lidmi, kteří vidí svět svýma očima a chtějí své hluboké pohledy ztvárnit a zhmotnit a prezentovat. I kdyby jen několik z nich u svých představ vydrželo, bude to velká naděje a šance pro budoucnost. Ostatně několik desítek nových, registrovaných mladých fotografů se v minulém měsíci aktivně zapojilo do soutěže Fotograf roku a jejího dvacátého ročníku!

časopis FotoVideo 12/2019

Vyberete si z toho velkého kvanta zajímavých článků? Asi prvním místem, které nalistujete v prosincovém FotoVideo bude strana 91, na které najdete neoficiální, konečné pořadí hlavní kategorie devatenáctého ročníku soutěže Fotograf roku. Je to rekord a my moc blahopřejeme.

Mezi další „bomby“ tohoto vydání nepochybně patří velké, dvanáctistránkové povídání Petra Jana Juračky o cestách po ostrově, který je v současnosti asi nejoblíbenější destinací našich fotografů.

Hned v úvodu naleznete rozhovor s Adolfem Zikou o tom, jak vznikal naprosto výjimečný, televizní seriál o třiceti nejzajímavějších fotografiích naší moderní historie.

A tak bychom mohli citovat dále…

časopis FotoVideo 12/2019


Z obsahu prosincového FotoVideo nabízíme třeba tyto články:

Rozhovor: Sametové stopy Adolfa Ziky
Seriál třiceti skvělých fotografií můžete sledovat s námi.

Na cestách: Po vysněné štaci s P. J. Juračkou
„…tady všude ležej na pláži kusy ledu…“

Recenze: Moje rodné Vršovice
Fotografická historie mistra Františka Dostála

časopis FotoVideo 12/2019

Praxe: Jaký středoformát vybrat?
Studujeme Analogovou školu Petra Březiny

Technika: Fomei Led Mini 15 W a 30 W
Hlavní výhodou těchto zajímavých světel je perfektní poměr ceny a kvality.

Technika: Nový, milý dron DJI Mavic Mini
Určitě si s ním budeme rozumět!

Fotograf roku: Dvanácté téma přineslo finále
Téma „Nedotčená příroda“ přineslo nejedno překvapení!

časopis FotoVideo 12/2019


Celoroční předplatné časopisu FotoVideo se vyplatí!

Předplaťte si nás! Je na čase ušetřit a ještě získat praktickou a potřebnou věc. Dostanete současně výhodný dárek zdarma dle vašeho výběru. Objednávejte hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 a také elektronicky zde na webu.   

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí!

časopis FotoVideo 12/2019

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *