Fotografické příběhy v Digitálním fotu č. 177

Fotografie je skvělým nástrojem pro vyprávění příběhů. Sice ji v tomto ohledu tak trochu zatlačují do pozadí pohyblivé ozvučené obrázky čili film nebo video, výborně podaný příběh na pouhých několika jednotlivých snímcích pak ale představuje o to větší výzvu. Dokázat by vám to měl Stanislav Petera ve velkém rozhovoru 177. vydání časopisu Digitální foto, který právě teď najdete u vašich prodejců.

Digitální foto č. 177

Mě osobně však více zaujal druhý rozhovor čísla nazvaný Lidé v hledáčku. Italský autor Matteo Carta zde vypráví o fotografování lidí na svých cestách po světě. Co je na tom zajímavého? Je to prosté: Většina lidí totiž na svých cestách fotí památky, krajinu, města, moře, hory či pouště… a na lidi, kteří žijí na místech jež navštíví, tak nějak zapomínají. Pokud se jim tedy zrovna náhodou nepřipletou do hledáčku. A přitom právě „domorodci“ tvoří významný „místopisný prvek“, který utváří konkrétní místo, a to tak, že často doslova. Vlastníma rukama, lidskou činností. Zkuste se nad tím, prosím, při čtení rozhovoru s Mateem Cartou trochu zamyslet.

Digitální foto č. 177

Tisková zpráva

Digitální foto 177 – srpen 2018
V tomto čísle vás zavedeme na 25 nejlepších krajinářských destinací, které pro vás vybral vyhledávaný krajinář Charlie Waite. S neméně slavným Stanislavem Peterou se pak vypravíme do Číny, kde na jaře fotografoval příběh šaolinského mnicha z 13. století. Dozvíte se, jak se náročné focení plánovalo a jak probíhalo.

A pokud vás zajímá spíš focení ve studiu než v dalekých končinách, připravili jsme pro vás exkurzi do ateliérů několika renomovaných fotografů. Věříme, že pro vás bude inspirativní a pomůže vám efektivně provozovat vlastní studio.

V pravidelné rubrice fotovýbava pak najdete velký srovnávací test pevných 35mm objektivů, recenzi cenově dostupné zrcadlovky od Canonu či nejnovějšího přírůstku oblíbené řady Art objektivu Sigma 105 mm f1,4 DG HSM Art. Otestovali jsme i dvě špičkové fotobrašny: Peak Design na odpolední procházku či Vanguard pro válečné reportéry.

Digitální foto č. 177

Rady profesionálů

Nejlepší snímky
Nejlepší snímky soutěže Pink Lady Food Photographer of the Year

V hledáčku

Přehled nejzajímavějších novinek, které se objevily na trhu

25 nejlepších krajinářských destinací

Charlie Waite je vyhledávaným krajinářem, který fotografuje po celém světě. V tomto článku vám prozradí, jaké lokace má nejraději.

Digitální foto č. 177

Profesionální ateliér

Jak vypadá běžný den profesionálního studiového fotografa? V tomto článku nabízíme pohled do zákulisí.

Jak se fotí příběhy

Kolik potu a krve, kolik desítek tisíc a kolik probdělých nocí může stát šest fotek? Na následujících stranách se dozvíte, jak Stanislav Petera plánuje a realizuje své epické příběhy.

Digitální foto č. 177

Jak rozjet fotografickou živnost

Naučte se minimalizovat počáteční náklady a zajistit rychlý návrat investice

Zoner Photo Studio

Podepište si fotky pomocí vodoznaku v Zoner Photo Studiu

Lidé v hledáčku

Fotograf a cestovatel Matteo Carta si s námi povídal o tom, jak v moderním světě zachytit rozdílnost kultur. Právě v tom vidí své hlavní pracovní poslání.

Testy nejžádanější fotovýbavy

Fujifilm X-T100
Stylový design, slušný výkon a dobrý elektronický hledáček, to vše za nižší cenu, než by člověk čekal

Canon EOS 2000D
Slušná obrazová kvalita za rozumnou cenu, bohužel s několika nedostatky

Sigma 105 mm f1,4 DG HSM Art
Sigma představila zbrusu nový objektiv prestižní řady Art s pevným ohniskem 105 mm a světelností f1,4. To jsme si nemohli nechat ujít.

Digitální foto č. 177

Vanguard Alta Acess 33x
Robustní brašna do extrémních podmínek

Peak Design Sling 10L
Pro fotovýbavu, dron i každodenní použití

35mm objektivy
Osm objektivů, které potěší hlavně reportéry v ulicích

Digitální foto č. 177


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *