Fotofestivalový podzim v Praze

Fotografie naštěstí není sezónní záležitost, takže s končícím létem stačí pouze mírně obnovit šatník a „jede se dál“. Podzim bývá velmi fotogenický a ten letošní navíc bude velmi inspirativní – koná se totiž hned několik zajímavých akcí pro fotografy, a my vám tři z nich můžeme už nyní doporučit.

Týden přednášek a workshopů na FotoŠkoda FESTu

Jako generální partner vás společnost Nikon zve na další FotoŠkoda FEST, který se koná již za čtrnáct dní 22.–29. září 2014 v pražském paláci Langhans ve Vodičkově ulici.

FotoŠkoda FEST

Během workshopů si budete moci vyzkoušet spoustu fotografické techniky pod vedením profesionálních fotografů – vybíráme pár jmen: Dan Vojtěch, Petr Jan Juračka, Tomáš Trojan, Libor Vaicenbacher a další. Petr Horký a Pavel Otevřel budou povídat o filmu Století Miroslava Zikmunda, který byl minulý týden uveden do kin a sklízí obrovský úspěch.

V rámci FotoŠkoda FESTu se uskuteční výstavy Dana Vojtěcha a Tomáše Trojana, které si budete moci prohlédnout v prostorách Centra FotoŠkoda.

Další informace o FotoŠkoda FESTu

Web FotoŠkoda FESTu
Facebook FotoŠkoda FESTu


Fotosféra v říjnu

11. 10. 2014 se bude v pražské holešovické La Fabrice konat první ročník fotografického festivalu FOTOSFÉRA. Celodenní program opět láká na workshopy, výstavy fotografií i nejnovější techniky z Photokiny, focení, soutěže a závěrečný galavečer.

Fotosféra

Na FOTOSFÉŘE se budete moci setkat například s Janem Šibíkem, Jindřichem Štreitem, Romanem Vondroušem, Kamilem Rodingerem nebo třeba s Ondřejem Neffem. Můžete se těšit i na takové zajímavosti, jako jsou časosběrná videa Borise Rennera, soutěž timelapse videí nebo na sekci Camera obscura Zdeňka Bakšteina.

Další informace o festivalu FOTOSFÉRA

Web FOTOSFÉRA
Facebook FOTOSFÉRA


FOTOEXPO o týden později na Vinohradech

Druhý ročník akce FOTOEXPO se přestěhoval do Národního domu na Vinohradech a koná se 18. října tohoto roku. Scénář tohoto jednodenního festivalu je podobný jako u předchozích akcí – workshopy, přednášky, výstavy, focení, setkávání se s osobnostmi a účastníky akce. Kromě toho zde budou vyhlášeny výsledky soutěže FOTOTALENT 2014.

Fotoexpo

FOTOEXPO je akce zaměřená poměrně dost prakticky – budete moci zhlédnout workshopy a přednášky například na témata Živíme se fotobankou, RAW a HDR v programu Zoner Photo Studio, Základy práce se studiovými světly, Podvodní fotografie nebo třeba Fotografie architektury – před 10 lety a dnes.

Těšit se můžete na několik významných osobností, namátkou například na Jana Šibíka, Alžbětu Jungrovou, Sáru Saudkovou, Petra Slavíka, Mariana Beneše a další.

Další informace o festivalu FOTOEXPO

Web FOTOEXPO
Facebook FOTOEXPO


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *