Festival FotoExpo 2014 již tento víkend

Náš malý improvizovaný kalendář podzimních fotografických akcí už obsahuje pouze jednu očekávanou událost – 2. ročník fotografického festivalu FotoExpo, který se koná 18. 10. 2014 v pražském Národním domě na Vinohradech. Pojďme se podívat blíže na to, co vás čeká a na co se můžete těšit.

Fotoexpo

Pod vlajkou Nikonu

Nejprve se samozřejmě budeme bavit o účasti Nikonu na této akci. Společnost Nikon je zde jedním z hlavních partnerů, typický žlutočerný stánek tedy jistě nepřehlédnete. Už jsem to avizoval v článku z minulého týdne, hlavním tahákem bude nejnovější FX zrcadlovka Nikon D750 spolu s novou dvacítkou AF-S Nikkor 20 mm F1,8G – ale navíc ještě dva superšpičkové teleobjektivy AF-S Nikkor 400 mm F2,8E FL ED VRAF-S Nikkor 800 mm F5,6E FL ED VR – na ty se rozhodně stojí za to přijít podívat.

400 a 800mm Nikkory
AF-S Nikkor 400 mm F2,8E FL ED VR a sklo s dvojnásobným ohniskem AF-S Nikkor 800 mm F5,6E FL ED VR

Na stánku Nikonu ale bude samozřejmě k vidění mnoho dalších produktů, spolu s odborníky, kteří rádi a ochotně zodpoví vaše dotazy. Nikon ale bude prezentovat také kompletní fotoateliér, je zde jako jeden z partnerů soutěže Fototalent 2014 a jak jsem již také psal v minulém článku, budete moci navštívit přednášku Filipa Bartáka o objektivech Nikkor (hlavní přednáškový/Raisův sál 12:40–13:40 hod) a těšit se můžete i na Petra Slavíka (ve stejném sálu v 17:50 hod). V přednáškovém sálu č. 4 se můžete ve 13:30 hodin potkat s Petrem Janem Juračkou na téma Techniky přírodovědné mikro a makrofotografie.

FotoExpo

Společnost Nikon pro svoje příznivce navíc ještě pořádá malou soutěž o volňásky na festival FotoExpo. Ta probíhá na Facebooku ve skupině Nikon – neváhejte se jí zúčastnit!

Nudit se nebudete

Od pořadatelů Fotoexpa jsme získali přehled dalších významných aktivit na programu této akce, seznamte se s nimi nyní stručně a přehledně v bodech:

Vše na jednom místě – oproti loňskému ročníku, kdy bylo celkem sedm lokací, je letošní ročník na jednom místě. Návštěvníci tak nepřicházejí o čas přechodem mezi jednotlivými lokacemi a mohou se plně soustředit na program.
Můžete se těšit i na slovenské autory – Matúš Zajac (několikanásobný laureát Czech Press Photo a Slovak Press Photo), Mária Švarbová (zlatá medailistka na největším světovém fotografickém salónu Trierenberg super circuit) a úspěšná fotografka Natália Evelyn Benčičová.
Fotogalerie v nezapomenutelném sálu s proskleným stropem.

• Jedinečné tematické stage s možností vlastního fotografování a seberealizace na téma první republika a svatební stage. V rámci tematických fotografických zón se můžete těšit na atraktivní modelky a modely, mimo jiné: Zuzana Juračková – Finalistka České Miss 2013 a Miss Face 2012, Jan Matiovský – Tvář roku 2014, Tereza Zunová – Finalistka České Miss 2011 a Miss Motocykl 2014, Anna Beránková – vítězka studentské ceny Thálie 2014.

FotoExpo

• FOTOKAVÁRNA s příležitostí osobního setkání s fotografickými celebritami.

• Vyhlášení výsledků úspěšné soutěže FOTOTALENT – z více než 500 soutěžících snímků, téma Lesk a bída architektury 21. století, Stáří a Tajemství lesů.

• Finále celorepublikové soutěže MISS FOTO 2014.

• FOTOEXPEDICE – 3,5hodinový blok přednášek a prezentací, kde uvidíte komentovanou prohlídku nejlepších fotografií z fotoexpedic, potkáte se se zkušenými fotoexpedičními fotografy a dozvíte se tipy a triky pro pořizování fotografií na cestách.

Prostudujte si kompletní program festivalu FotoExpo 2014, Galerii osobností najdete zde.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *