EISA Award 2019–2020: Fotoaparát roku a Profesionální základní zoom – Zetka sbírají další ocenění

Sdružení evropských odborných časopisů EISA (European Imaging and Sound Association), opět udělovalo svoje každoroční ocenění EISA Award v mnoha kategoriích spotřební elektroniky – fototechniku samozřejmě nevyjímaje. A my dnes můžeme s radostí oznámit, že Nikon obdržel dvě významné „medaile“.

Fullframový mirrorless fotoaparát Nikon Z 6 získal ocenění „Camera of the Year“ (Fotoaparát roku) a objektiv NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S obdržel titul „Professional Standard Zoom Lens“ (Profesionální základní objektiv se zoomem). Nikonblog gratuluje!

EISA Award 2019–2020: Fotoaparát roku a Profesionální základní zoom – Zetka sbírají další ocenění

 
Pro Nikon Z 6 je to již druhé ocenění v letošním roce – v dubnu obdržel cenu „Best Full Frame Camera Expert“ (Nejlepší plnoformátový fotoaparát pro pokročilé uživatele) udělenou asociací TIPA. Mezitím se sbírka trofejí objektivů NIKKOR řady S rozrostla i díky triumfu objektivu NIKKOR Z 14–30 mm f/4 S, který získal ocenění TIPA World Award v kategorii „Best Mirrorless Wide Angle Zoom Lens“ (Nejlepší širokoúhlý objektiv se zoomem pro mirrorless fotoaparáty).

EISA Award 2019–2020: Fotoaparát roku a Profesionální základní zoom – Zetka sbírají další ocenění

Ocenění EISA představují nejnovější uznání pro sérii Nikon Z, jež se jí dostalo po získání ceny „Red Dot Award: Product Design 2019“, a znovu potvrzují odhodlání společnosti Nikon být lídrem v oblasti fotografie prostřednictvím produktů s výjimečnými optickými parametry.


Vše o Nikonu Z 6 si můžete přečíst zde na Nikonblogu,
test objektivu Nikkor Z 24–70 mm f/2,8 S pak čtěte tady.

Sdílej

Jeden komentář

  1. Je to (bohužel) Pyrhovo vítězství. Kdyby ti, co rozhodli o koncepci Z6 a zejména Z7 neudělali tu totální – promiňte – kravinu a vypustili je do světa s jedním slotem na kartu, tak by Zetka sbírala jedno ocenění za druhým a prodávala by se jako o závod a jistě by Sedmička byla jako nejlepší profifotoaparát. Leč s jedním slotem – i když marketing vykládá všelijaké nesmysly, kterým snad nevěří ani jejich autoři – jak je jeden slot postačující – nemůže fotoaparát v profitřídě zabodovat. A jak je to asi s prodeji, o tom svědčí masivní zlevňovací akce v USA, který je samozřejmě rozhodujícím trhem. D 850 žádné berličky nepotřebovala a je stále považována za absolutní špičku (díky za ni!). Snad se vedení Nikonu poučí…
    tož tak… dobré světlo všem
    Honza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *