Dvě minuty a dvacet sekund pro váš film na Evropském filmovém festivalu Nikon

Není tomu tak dávno, co jsme vyhlásili výherce videosoutěže Jsem život v pohybu, kterou pořádalo české zastoupení Nikonu, a už tu máme další soutěž pro příznivce pohyblivých obrázků. Tentokrát jde o Evropský filmový festival, na jehož pořádání se kromě Nikonu podílí také organizace Raindance a italská herečka a režisérka Asia Argento, která je zároveň předsedkyní poroty festivalu.

Evropský filmový festival Nikon

140 sekund musí stačit

Jelikož jde o mezinárodní soutěž, počítejte s tím, že pravidla vyžadují natočení spotu v angličtině nebo s anglickými titulky. Důležitým požadavkem je také maximální délka 140 sekund (nejkratší stopáž je limitována 30 sekundami). Soutěžní příspěvky se vkládají online na webu www.nikonfilmfestival.com až do 3. prosince 2014.

Předsedkyně poroty Evropského filmového festivalu Nikon Asia Argento k této akci říká:

„Mám radost, že jsem součástí Evropského filmového festivalu Nikon, a těším se na hodnocení neuvěřitelně promyšlených výtvorů, které krátký 140sekundový formát vyžaduje. Moderní technologie umožnily věnovat se filmové tvorbě více lidem než v minulosti a společnost Nikon, která inspiruje uznávané talenty stejně jako nečekané objevy, je stále významnější součástí tohoto vývoje.“

Evropský filmový festival Nikon
Předsedkyně poroty Evropského filmového festivalu Nikon Asia Argento
Téma soutěže: „Odlišný pohled“

Každý tvůrce filmu může vyjádřit odlišným způsobem stejnou zkušenost. V rámci tohoto tématu se od účastníků požaduje, aby definovali pohled jako kombinaci svého postoje k určité věci, svůj vztah k vyprávěnému příběhu a fyzické postavení, ze kterého věc pozorují.

Ceny budou uděleny v kategorii Best Narrative (Nejlepší příběh) – za nejlepší příběh vyprávěný z jedinečného pohledu – a v kategorii Technical Excellence (Vynikající technická kvalita) – za kreativní použití přístrojové techniky. Hlavní cena bude udělena soutěžnímu filmu, který nejlépe zkombinuje oba aspekty.

Evropský filmový festival Nikon
Logo spolupořádající agentury Raindance

Všechny ceny budou vybrány porotou, které bude předsedat Asia Argento známá například filmy Scarlet Diva (2000), The Heart Is Deceitful Above All Things (2004) a nejnovějším Misunderstood (2014), který soutěžil na Filmovém festivalu v Cannes v kategorii Un Certain Regard. Příspěvky do soutěže lze přihlásit online od 1. října do 3. prosince 2014.

Kategorie a ceny

Vítěz, kterému porotci udělí hlavní cenu, získá fotoaparát Nikon D810 a plně hrazenou týdenní cestu na filmový festival v Cannes v květnu 2015 v roli zvláštního hosta organizace Raindance.

Další dva vítězové ve vedlejších kategoriích Best Narrative (Nejlepší příběh) a Technical Excellence (Vynikající technická kvalita) získají fotoaparát Nikon D750 a peněžní výhru 3 000 eur.

Vítěz ceny Best Student Entry (Nejlepší studentský film) získá fotoaparát Nikon D750 a peněžní výhru 2 000 eur.

Filmový tvůrce, který vyhraje cenu Best Film as Voted for by the Public (Nejlepší film podle hlasování veřejnosti), získá pro svou další tvorbu fotoaparát Nikon D750.

Soutěžní podmínky

Všichni účastníci se musí před odesláním filmu zaregistrovat na www.nikonfilmfestival.com.

Filmy musí být v angličtině nebo s anglickými titulky.

Filmy nesmí být delší než 140 sekund a kratší než 30 sekund.

Všechny filmy musí být natočeny ve formátu HD.

Každý účastník smí odeslat pouze jeden film.

Film nesmí být přihlášen do dalších filmových soutěží a nesmí být výhercem minulých soutěží.

Soutěž je otevřena pro všechny věkové kategorie, přičemž účastníci mladší 18 let musí na požádání předložit písemný souhlas zákonného zástupce.

Soutěžní příspěvky mohou být pořízeny libovolným přístrojem.

Všichni vítězové podepíší smlouvu o užití díla.

Všichni účastníci musí vyjádřit souhlas s podmínkami omezujícími obsah (například sexuální scény, násilí, náboženství, ochranné známky, zločin atd.).


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *