Dva objektivy a fotoaparát – ceny TIPA 2023 pro Nikon

Tisková zpráva

Amsterdam, Nizozemsko, 13. dubna 2023: Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že byla úspěšná ve třech kategoriích letošní soutěže o ceny TIPA World Awards. Prvním výrobkem, který získal zlatou medaili, je fotoaparát Nikon Z 30, který byl ohodnocen cenou Best APS-C Vlogger Camera – Nejlepší fotoaparát formátu APS-C pro videology. V kategoriích pro objektivy získal NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S cenu Best Supertelephoto Prime Lens – Nejlepší superteleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností, zatímco NIKKOR Z 85mm f/1,2 S získal cenu jako Best Portrait Lens – Nejlepší portrétní objektiv. Tři ceny demonstrují pokračující odhodlání společnosti Nikon produkovat inovativní zařízení, která umožní fotografům dále posouvat hranice jejich možností v technické i tvůrčí oblasti.

Porota TIPA ocenila Nikon za rychlou reakci na stále rostoucí zájem o videology a živé streamování uvedením fotoaparátu Z 30, který je perfektním dalším krokem tvůrců obsahu přecházejících z kompaktních fotoaparátů a chytrých telefonů. Porotu obzvláště zaujal objektiv NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S, který byl popsán jako „objektiv snů pro fotografy divokých zvířat“. NIKKOR Z 85mm f/1,2 S byl úspěšný díky působivým funkcím, jako je extrémně vysoká světelnost, vynikající reprodukce neostrých míst obrazu a přesné automatické zaostřování.

 

TIPA 2023: Nikon Z 30 – Best APS-C Vlogger Camera | Nejlepší fotoaparát formátu APS-C pro videology
TIPA 2023: Nikon Z 30 – Best APS-C Vlogger Camera | Nejlepší fotoaparát formátu APS-C pro videology

Komentáře sdružení TIPA – Nikon Z 30 – Best APS-C Vlogger Camera

Redaktoři sdružení TIPA zaznamenali rychlou reakci společnosti Nikon na stále rostoucí zájem o videology a živé streamování tvůrci obsahu uvedením řešení, které nabízí vysokou míru kreativity, více možností záznamu a představuje další krok na vyšší úroveň při přechodu z kompaktních fotoaparátů a chytrých telefonů. Nikon Z 30 nabízí video 4K při 30p, možnost zpomaleného záznamu videa 1080 při 120 sn./s, výklopný a otočný 3˝ monitor a stereofonní mikrofon vestavěný v horním krytu. Speciální příslušenství pro videologging a tvůrce, dostupné samostatně nebo v sadě s fotoaparátem Z 30, usnadňuje vytvoření sestavy připravené ihned k použití. Mezi toto příslušenství patří kožešinová ochrana proti větru SmallRig a dálkové ovládání Nikon Bluetooth, které lze bez snadno zkombinovat s rovněž dostupným ministativem/gripem pro autoportréty SmallRig. Fotoaparát Nikon Z 30 lze zakoupit jako samostatné tělo nebo jako sadu v kombinaci s různými objektivy. Uživatelé vlastnící rovněž další vybavení Nikon jej mohou použít rovněž v kombinaci s objektivy řady Z formátu FX (využívá se výřez daný použitým formátem).

TIPA 2023: NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S – Best Supertelephoto Prime Lens | Nejlepší superteleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností

Komentáře sdružení TIPA – NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S – Best Supertelephoto Prime Lens

Objektiv snů pro fotografy divokých zvířat, NIKKOR Z 600, je vybaven vestavěným 1,4× telekonvertorem, který jej mění na objektiv 840 mm f/5,6. Práce venku často znamená náročné světelné a povětrnostní podmínky, takže nově vyvinuté antireflexní vrstvy „Meso Amorphous Coat“ nabízejí nejlepší antireflexní vlastnosti u objektivů Nikon, zatímco antireflexní vrstvy ARNEO a Nano Crystal Coat potlačují reflexy a závoj. Automatické zaostřování je výrazně vylepšeno a zaostřovací motory „Silky Swift Voice Coil Motor“ s kmitací cívkou využívají k pohybu optických členů magnety namísto ozubených kol, což je výhodné pro statické snímky i záznam videa. Redukce vibrací je u tohoto objektivu stěžejní záležitostí a v kombinaci s kompatibilními těly fotoaparátů je k dispozici na úrovni až 5,5 EV. Konstrukce objektivu zaručuje optimální vyvážení při jeho umístění na stativ, což zaručuje plynulejší a rychlejší panorámování.

TIPA 2023: NIKKOR Z 85mm f/1,2 S – Best Portrait Lens | Nejlepší portrétní objektiv
TIPA 2023: NIKKOR Z 85mm f/1,2 S – Best Portrait Lens | Nejlepší portrétní objektiv

Komentáře sdružení TIPA – NIKKOR Z 85mm f/1,2 S – Best Portrait Lens

Portrétní fotografové plně ocení tento objektiv s klasickou ohniskovou vzdáleností a extrémně vysokou světelností, krásnou reprodukcí neostrých míst obrazu a pevnou konstrukcí, které z něj činí ideální volbu pro pořizování působivých snímků módy, svatebních snímků, snímků v boudoir stylu a samozřejmě portrétních snímků. Při fotografování s plně otevřenou clonou lze dosáhnout působivých pozadí a při použití clony f/2 jsou bodové světelné zdroje reprodukovány jako měkké, snové kruhové plošky. Jako součást vysoce kvalitní řady objektivů Nikon S nabízí vynikající optiku, ovládání a konstrukci vhodné pro statické snímky i záznam videa, čemuž napomáhají dva motory STM. Manuální zaostřování s prioritou automatického zaostření umožňuje snadný přechod k manuálnímu zaostření během automatického zaostřování, zatímco programovatelný příkazový kroužek umožňuje snadné přizpůsobení své činnosti individuálnímu stylu každého fotografa pro jakoukoli náladu a scénu.

Ceny TIPA World Awards jsou všeobecně považovány za vrcholné hodnocení špičkových firem a nejkvalitnějších výrobků v oboru. Slouží rovněž jako důležité kritérium a pomůcka pro spotřebitele při jejich rozhodování o koupi nových výrobků.

Další informace získáte na internetových stránkách sdružení TIPA: www.tipa.com

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *