Dokumenty Miro Myšky od čtvrtka v Nikon Photo Gallery

Omlouvám se, promiňte mi pro začátek trochu lokálního patriotismu. Nicméně musím vám s hrdostí oznámit, že od tohoto čtvrtka 8. září 2016 vystavuje v pražské Nikon Photo Gallery skvělý brněnský fotograf a pedagog Miro Myška. Těšte se na klasický černobílý dokument…

Miro Myška v Nikon Photo Gallery
MIRO MYŠKA – Černobílý svět © Kavkaz, Kazbek, 1974 / Caucasus, Kazbek, 1974
Tisková zpráva

Nikon Photo Gallery uvádí od 8. září 2016 pro veřejnost výstavu významného českého fotografa Miroslava Myšky.

Výstava provede návštěvníky černobílými fotografiemi z cyklů, které vznikaly během jeho četných cest. Ve vystavovaných dokumentech z Mongolska a Řecka, stejně jako dokumentech z českých vesnic v Rumunské oblasti Banátu či dokumentárních fotografiích ze setkání evropských cikánů v Camargue ve Francii podává Miro Myška svou niternou výpověď o vztahu k životu v jeho nekonečných formách a pojetích, o společenských vztazích v různých kulturách našeho světa.

Miro Myška v Nikon Photo Gallery
MIRO MYŠKA – Černobílý svět © Mongolsko, Karavana, 1971 / Mongolia, Caravan, 1971

Miroslav Myška se narodil roku 1946 v Brně. Po vyučení ručním sazečem absolvoval obor fotografie na Střední umělecko-průmyslové škole v Brně (1972). Je členem Unie výtvarných umělců, zakládajícím členem skupiny Setkání (1975), členem Sdružení Q. Žije a pracuje v Brně. Dříve byl zaměstnán jako propagační fotograf v podniku Nábytek Brno, nyní je fotografem ve svobodném povolání.

Do fotografického dění vstoupil počátkem sedmdesátých let dokumentární fotografií Mongolsko, Liptov, Řecko. Souběžně s dokumentem pracoval na cyklech fotografií aktů, textur a struktur, dekoláží, tyto skupiny spojoval a konfrontoval na výstavách. V letech 1977 až 1990 vyučoval na Institutu výtvarné fotografie SČF reportážní a dokumentární fotografii. Od roku 1990 vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. V letech 1995–1997 byl externím pedagogem na Fakultě výtvarných umění VUT Brno.

Miro Myška v Nikon Photo Gallery
MIRO MYŠKA – Černobílý svět © Mongolsko, Kuřák, 1971 / Mongolia, Smoker, 1971

Kde

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otevřeno:
Úterý–neděle: 12–19 hodin
Vstup zdarma

Kdy

od 8. 9. do 9. 10. 2016


Miro Myška v Nikon Photo Gallery
MIRO MYŠKA – Černobílý svět © Banát, Pouť, 1997 / Banat, Pilgrimage, 1997

Fotografie Miro Myšky

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *