Dobrodružství až neuvěřitelné – v červencovém FotoVideu

První část titulku tohoto článku jsem si vypůjčil z anonce samotné redakce časopisu FotoVideo (viz dále). Za tímto až neuvěřitelným dobrodružstvím nestojí nikdo jiný, než nám důvěrně známý šílenec – v tom nejlepším slova smyslu samozřejmě – Petr Jan Juračka, jemuž tentokrát dělal parťáka další ambasador Nikonu, jehož byste ze stránek Nikonblogu mohli také znát – a kterého taktéž nelze označit za takříkajíc konvenčního fotografa – George Karbus. Ano, P. J. Juračka se vydal do Irska za G. Karbusem, aby společně fotili… samozřejmě, že v moři. Článek, jehož skutečný název je Extrémní fotograf v Irsku, doporučuji vaší pozornosti, i kdybyste z červencového FotoVidea neměli přečíst už nic jiného :-)

FotoVideo 07/2021


Anonce: Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Zdroj: FotoVideo

Život krásně letí, a to naše focení a filmování také. Jestlipak si někdy sednete a podíváte se zpět, co jste třeba za poslední čtvrtstoletí nafotili? Samozřejmě, mnozí z vás jsou mladší, ale určitě se k této metě, na kterou letos dosáhl náš společný časopis FotoVideo, také dostanete. Focení a filmování vlastně nikoho neopouští, pro mnohé z nás je každodenní činností a pro všechny určitě velkým koníčkem. Slavte tedy s námi tím, co máte rádi.

Tento rok je pro nás velmi důležitý, nejen tou celoroční oslavou našeho čtvrtstoletí, ale i tím, že se snad jeho podstatná část odvine v normálních časech, a tak i časopisecká distribuce se po dvou letech ještě o něco zlepší. Tím chceme současně moc poděkovat všem, kteří si nás nově předplatili (a těm, co si předplatné obnovili určitě a ze srdce také!), díky nimž nám počet předplatitelů zase o dost stoupl. Má to logiku, zvykáme si všichni na doručování všeho až domů, a tak proč ne také pravidelné dodávky časopis FotoVideo, když ho dostanu až domů, o den dříve, levněji a bez poštovného, navíc s vybraným dárkem zdarma při objednání (mimochodem, podívejte se na náš web do sekce předplatného, máme nové, letní dárky v limitovaných edicích a také nové, paměťové karty).

FotoVideo 07/2021

Využíváte QR kódy na přehrávání videí a webových stránek? Najdete je v tomto vydání skoro v každém článku! A když už tedy jsme u tohoto vydání: Je v něm hodně praktických článků. Je léto, jste určitě mnohem častěji venku, a tak jsme vám do tohoto červencového vydání připravili velký mix fotografické praxe a technických informací tak, abyste se třeba i poučili a inspirovali. Současně přinášíme docela zajímavé informace ze světa foto a video i díky, že jsme v řadě zajímavých akcí a událostí mediálními partnery. Ostatně, když jsme už u toho: pořádáte nějaké větší fotografické setkání, soutěž, výstavu, prezentaci? Pokud ano a je to vaše akce nevonící příliš komerční náplní, určitě nám o ní včas napište. Rádi o ní v některém z našich médií napíšeme. On ten náš web a časopis mají přeci jenom poměrně velký dosah. Stačí se jen podívat například na ty tři desítky tisíc fotografů registrovaných do soutěže Fotograf roku.

Fotograf roku má aktuální téma: Řada, řady

Řada čísel, stromů, lidí, věcí, zvířat… posloupnosti, události, exponenciální… Kde všude dokážete najít řadu? Doma, v zaměstnání, před obchodem, v obilí, na letišti, před kinem? Řada znamená určité uspořádání a někdy i nutnost… Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 31. 7. 2021 na náš web.

FotoVideo 07/2021


Vybírejte z červencového FotoVidea… například

Rozhovor: Eva Kučmášová
Vnímám studenty jako budoucnost fotografie  

Soutěž: EISA Maestro 2021
Tak kdopak asi zvítězil v národním kole?  

Dobrodružství až neuvěřitelné
Extrémní fotograf v Irsku  

FotoVideo 07/2021

Fotoudálost: Václav Šilha
Jak se fotí kroje na Chodsku?  

Praxe: Fotoškoda Week je za námi
A dál na plný plyn s programem a workshopy  

Technika: ochutnávka nového ultratelezoomu
Tamron 150–500 mm f/5–6,7 Di III VC VXD   

… a další a další praktické, inspirativní i technické články

FotoVideo 07/2021

Pozor, pozor, přidali jsme nové dárky! Chcete paměťovou kartu Lexar, módní tašku či parfém? Vyberte si! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je zdarma k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

FotoVideo 07/2021

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

FotoVideo 07/2021

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *