Divoká karta pro časopis Nikon Pro

Když jsem před lety dělal časopis DIGIfoto, říkalo se, že „literaturu“ tohoto typu profesionální fotografové nečtou. Nebyla to stoprocentní pravda, ale kus logiky v tom byl a je – profík by měl všechny ty rady o tom, jak nastavit aparát, co si počít s kompozicí a podobně, samozřejmě znát a ovládat. Na druhou stranu takový časopis zároveň poskytuje inspiraci tím, že publikuje dílo těch nejlepších autorů, a u toho se rádi zastaví i profesionálové (nemyslím tedy ty, kteří spolkli všechnu moudrost světa a žijí v představě, že už je nic lepšího než jsou oni sami, nemůže potkat).

Proč tento úvod? Protože i Nikon vydává časopis, jemuž by se mohl dát podtitul „časopis o profesionálech a pro profesionály“. A když už je tam těch „pro“ tolik, pak vězte, že se jmenuje Nikon Pro. V tištěné podobě jej znají profesionální fotografové registrovaní v NPS, od zimy 2011 je ale Nikon Pro k dispozici komukoliv v elektronické verzi pro tablety s operačním systémem iOS nebo Android™. Protože ale ne každý má chuť utratit 2,69 € na zkoušku (tolik stojí tabletový Nikon Pro), připravil Nikon speciální číslo, které je volně ke stažení – Nikon Pro Wild.

Nikon Pro Wild

Postaveno na fotografiích

Pro free vydání firemního profičasopisu zvolili tvůrci atraktivní téma wildlife – a nedá se říci, že by sáhli vedle. Už jen stránka Expo, obsahující skvělé snímky zvířat, stačí jako návnada k dalšímu listování i pro ty, kterým jinak téma wildlife nic neříká. Následují další články, například jak se fotí v zimě v Norsku, dozvíte se něco o časosběru a vícenásobné expozici v makrofotografii nebo třeba na snímcích Vincenta Muniera poznáte, jaké to je fotit ve čtyřicetistupňovém mrazu.

Jen podotýkám, časopis Nikon Pro je v angličtině. I kdybyste ale v tomto jazyce neuměli ani slovo, samotná obrazová část vám poskytne výborný zážitek. Stahujte tedy v AppStoru nebo na Google Play.

Ukázky z tabletového časopisu Nikon Pro Wild

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *