Digitální foto č. 143 s novou grafikou u vašich prodejců

Vydavatelství Omega Publishing Group bere měsíční periodicitu časopisu Digitální foto velmi vážně, takže na trhu máme opět, s železnou pravidelností, po měsíci nové číslo. Zatímco obálka tak trochu klame tělem – protože se nijak výrazně neliší od předchozích titulek –, ihned po otevření časopisu zjistíte, že si grafici dali záležet na novém layoutu a odvedli pěkný kus práce. Design časopisu je velmi výrazně přepracován a také obsah doznal úprav. Některé rubriky zmizely, nové přibyly. Novinkou je například rubrika Zápisky z historie, která začíná výkladem o svérázné průkopnici portrétní fotografie Julii Margaret Cameron, „veřejně známé“ portrétem Charlese Darwina. Tím, že jsou změny obsahu provedeny na základě čtenářské ankety, která proběhla v minulém čísle – jak v editorialu tvrdí šéfredaktor Digitálního fota Petr Špánek –, si nejsem zcela jistý, nicméně po grafické stránce se mi nový vzhled líbí velmi, za to má Digitální foto moji velkou pochvalu (s malými výhradami – abych nebyl zbytečně „odvázaný“).

Digitální foto č. 143

Vaší pozornosti mohu doporučit dva články, které mě zaujaly a s gustem jsem si je přečetl. Jednak je to rozhovor s britským krajinářem žijícím v USA, Michaelem Kennou, jehož výtvarně pojaté černobílé snímky převážně čtvercového formátu zcela jistě osloví i vás.

Druhý článek pak hledejte na straně 72 – nese titulek: Fotografování a crowdfunding. Přináší základní vhled do problematiky tzv. veřejného financování projektů a také minirozhovory s několika zahraničními fotografy, kteří crownfunding již využili k zaplacení svých fotografických projektů. Sympatické je, že česká mutace Digitálního fota (resp. britského Digital Camera) neopomněla mezi známými globálními weby, jako je Kickstarter, IndieGogo či RocketHub, zmínit ani na tuzemský crownfundingový server Startovač.

Digitální foto č. 143

Tisková zpráva

Nové číslo Digitálního fota vypadá docela jinak než vydání předchozí. A nejde jen o vzhled – po vyhodnocení výsledků čtenářské ankety jsme některé rubriky zrušili, jiné rozšířili a přibyly i nové. Při přípravě čísla jsme se soustředili na to, aby se vám do rukou dostalo ještě více praktických rad od profesionálů. Věříme, že se vám nové Digitální foto bude líbit.

Tématem čísla je velký průvodce objektivy. Zaměřili jsme se i na 4K video a jeho výhody pro fotografy. Ve velkém rozhovoru představujeme krajinářského mistra Michaela Kennu. Také podrobně radíme, jak prostřednictvím crowdfundingu sehnat investice na fotografické projekty. A spousta informací vás čeká i v sekci Fotovýbava – otestovali jsme zajímavý systémový kompakt Fujifilm X-T10, skvělé záblesky od Bowens a porovnali osm nejžádanějších teleobjektivů na trhu.

Budeme rádi, když nám napíšete (e-mail či vzkaz na Facebooku), zda se vám nové Digitální foto líbí, případně co se vám nelíbí.

Vaše snímky

Výběr toho nejlepšího od našich čtenářů z celého světa

Foto projekty

Několik kreativních a originálních nápadů pro každého

V hledáčku

Přehled nejzajímavějších novinek, které se objevily na trhu

Průvodce objektivy

Správná volba objektivu jako základ pro působivý snímek

Digitální foto č. 143

Zpět k základům

Jak 4K video mění zažité fotografické zvyklosti

Snímky pod lupou

Podrobná analýza několika zajímavých fotografií

Foto duel

Naši dva čtenáři vyrazili fotografovat květiny

Portfolio

Cenk Gençdiş vysvětluje, jak fotografovat na cestách

Foto odpovědi

Zodpovídáme vaše zapeklité fotografické dotazy 

Vaše šance

Zapojte se do mezinárodní fotografické soutěže

Michael Kenna

Král dlouhých expozičních časů v krajinářské fotografii

Profi zóna

Nový způsob financování (nejen) fotografických projektů

Scott Kelby

Jak nahradit drahý softbox obyčejným deštníkem

Zápisky z historie

Julia Margaret Cameronová – průkopnice portrétní fotografie

Fotografův pustý ostrov

V krátkém dotazníku představujeme profesionálního krajináře

Testy nejžádanější fotovýbavy

Fujifilm X-T10
Cenově dostupný systémový kompakt se podobá modelu X-T1, je ale menší a levnější

Příslušenství pro smartphony
Čtyři šikovná zařízení pro ty, kdo rádi a často fotografují mobilním telefonem

Zoomové teleobjektivy
Otestovali jsme osm teleobjektivů, s nimiž lze přiblížit i hodně vzdálené detaily

Digitální foto č. 143

Cactus V6
Šikovné krabičky pro inteligentní bezdrátové odpalování externích blesků

Bowens Gemini 2× 500R
Set Gemini je určen všem, kdo vyžadují profesionální kvalitu

Zoner Photo Studio 18
Vše potřebné v jednom programu s nedestruktivními úpravami navíc

Na CD: Photoshop a tisk fotografií

Na tomto CD najdete tři videa. V prvním vám ukážeme, k čemu slouží Vanishing Point, v druhém se dozvíte, jak profesionální fotograf upravuje portrét v přirozeném prostředí, a v tom třetím vysvětlíme, jak tisknout fotografie. V sekci Download pak najdete dva užitečné softwarové pomocníky a příručku Perfect Prints.

Digitální foto č. 143

Ukázky z časopisu Digitální foto 143

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *