Dar vidění. Čtěte v listopadovém FotoVideu

Jestli je nějaký fotograf, kterého považuji za klasika české street fotografie, pak je to František Dostál. Jeho fotografie miluji pro jejich upřímnost, opravdovost, ale také pro jistý kus syrovosti a nefalšované nedokonalosti. František Dostál, který sám sebe neoznačuje za fotografa, ale tituluje se termínem „fotografující“, by sice pravděpodobně pro svoji tvorbu nepoužil pojem street fotografie, ale snad mi to odpustí. Právě tento Pan fotografující publikuje v aktuálním vydání časopisu FotoVideo svoji krátkou úvahu s titulkem Umělecké fotografie je nějak příliš. 

FotoVideo 11/2020

Nebudu tento článek rozebírat, protože i kdyby to měl být jen tento text, doplněný fotografiemi samotného autora, stojí za to si listopadové FotoVideo koupit. Z článku vyjímám jen krátkou citaci:

„Ne, nikomu nevnucuji své myšlenky. Navíc jsem nikdy nekoketoval s uměním, které mě nikdo v žádné škole nenaučil. Vznik dobré fotografie s nějakou myšlenkou byl vždy spojený s darem vidění. Tomu se nelze ve škole naučit. S ním se člověk může jen narodit.“

FotoVideo 11/2020

Anonce: Barevné úsměvy listopadového FotoVideo

Zdroj: FotoVideo

Udělejte si čas, v klidu si sedněte, otevřete, čtěte a prohlížejte. Ale opravdu v klidu, bez stresu a nervozity. Život není o tom být nervózní a pořád někam spěchat. Život je o svobodě, o kráse a taky o barvách a kreativitě. To vše se vám listopadové FotoVideo snaží nabídnout. Jaký z něj budete mít pocit je jen a jen na vás. Přejeme dobrou náladu!

Listopadové vydání, které právě otevíráte, by vám mělo k té dobré náladě napomoci, a ještě vás třeba i zaměstnat tak, abyste alespoň na chvíli, nad jeho stránkami zapomněli na starosti okolního světa. Hned v jeho úvodu najdete krásně barevnou přírodu v podání dvou velkých mistrů wildlife. Po nich následují dvě aktivní a nápady sršící fotografky, milující barvu a zajímavé pohledy na lidi před objektivem. A pak už spousta (doufáme, že zajímavé) praxe. Je čas se podívat, jak v některých žánrech vyniknout, kde neudělat chyby a které jsou ty základní stavební kameny fotografického úspěchu. A v závěru zase vaše nejlepší fotografie TOP dvacet nejlepších a také TOP deset juniorů. Podívejte se na své úspěchy v soutěži Fotograf roku a mějte i v listopadu krásně Dobré světlo.

FotoVideo 11/2020

Z listopadového vydání jsme namátkou vybrali:

Divoká příroda: Rostislav Stach
Je složité fotit jeleny v říji? Přečtěte si náš rozhovor s mistrem wildlife.

Rozhovor: Eliška Sky
„Jako art director stojím za tvořením konceptu a nápadu,“ říká výborná fotografka.

Rozhovor: Mia Křižková
„Člověk má pocit, že pořád musí někam dostat…“ a ono to jde, když se chce!

FotoVideo 11/2020

Úvaha: Umělecké fotografie je příliš?
Zkuste si zapolemizovat s Františkem Dostálem!

Náš seriál: Jedenáctý díl s Centrem Fotoškoda
Tradice fotografických služeb v centru Prahy je dlouhá a jejich kvalita je známá.

Recenze knihy: Jan Šmíd Photography
Tuto publikaci si moc přejeme jako dárek pro vás k předplatnému…

FotoVideo 11/2020

Recenze knihy: Praktický rádce fotografa
Šimon Pikous se svým týmem sestavil fotografickou kuchařku, o kterou je obrovský zájem.

Praxe: Připravíme si vlastní kalendář?
Testovali jsme ideální dárky od CEWE. Můžete si vybrat a zkusit i adventní!

Fotograf roku: Jedenácté téma na výbornou
Řeky a potoky, moře a jezera opravdu umíte! Je to zážitek sledovat vaše fotografie.

… a další a další!

FotoVideo 11/2020

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů

Vyberte si z nových i klasických dárků k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Je čas si udělat radost (a také vašim blízkým?) pod stromeček! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce a vyzkoušejte si zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Vybírejte si na našem webu.

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte s námi!

FotoVideo 11/2020

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *