Dalekohledy Monarch M5 a M7 – novinky sportovní optiky Nikonu

TISKOVÁ ZPRÁVA

Amsterdam, Nizozemsko, 22. září 2021: Společnost Nikon dnes uvedla dva nové dalekohledy do své řady sportovní optiky, modely MONARCH M7 a MONARCH M5. Tyto dalekohledy byly vytvořeny pro obdivovatele přírody a venkovních aktivit a oba poskytují přirozený pohled na okolní svět prostřednictvím svých přepracovaných, odolných a stylových konstrukcí. Nové výrobky kombinují vynikající optický výkon a perfektní ovládání a jsou dostupné v množství různých konfigurací, které zaručují dostupnost vhodného dalekohledu MONARCH pro veškeré venkovní činnosti.

Dalekohledy Nikon Monarch M5 a M7

Ať již jste zkušení pozorovatelé ptáků, nebo patříte mezi nadšené obdivovatele divokých zvířat, dalekohledy MONARCH M7 jsou pro vás ideálním doplňkem. Díky zdánlivému zornému úhlu přes 60° – což je v této třídě dalekohledů bezprecedentní hodnota – nabízejí všechny modely MONARCH M7 špičkový pozorovací komfort. Pomohou vám rychle vyhledat ptáky v letu nebo skrytá divoká zvířata při vysoké kvalitě obrazu za všech okolností, což znamená, že nezmeškáte žádný působivý pohled.

Výkonný model MONARCH M5 je stejně vhodný jak pro koníčky s vysokým výdejem energie, například horolezectví a vysokohorskou turistiku, tak pro volnější aktivity, například kempování. Všechny modely jsou vybaveny optickými skly s extrémně nízkým rozptylem světla (ED), která korigují barevnou vadu způsobující barevné obrysy a nabízejí za všech okolností brilantní obraz.


Dalekohled Nikon Monarch M5 12×42 ve fotografiích

Ať již jde o model MONARCH M7, nebo MONARCH M5, uživatelé mohou očekávat vizuálně bohatý obraz s vysokým rozlišením, který nabízí živý pohled na krásy barev přírody. Oba modely jsou vybaveny vícenásobnými dielektrickými vrstvami s vysokou odrazností na hranolech pro zajištění vynikající rovnoměrnosti v propustnosti světla v celém viditelném spektru.

Je pochopitelné, že při čekání na výskyt divokých zvířat je komfort klíčový, proto se oba nové příspěvky do řady dalekohledů MONARCH díky jistému gripu dobře drží a nabízejí nárazuvzdorný pogumovaný povrch. Dalekohledy MONARCH M7 a MONARCH M5 jsou odolné, vodotěsné do hloubky jednoho metru po dobu 10 minut a rovněž odolné proti zamlžování. Otočné a posuvné gumové očnice s nastavením opatřeným záskoky umožňují snadné umístění oka do optimální pozice výstupní pupily.

Přestože jsou kompaktní a lehké, lze oba modely MONARCH M7 a MONARCH M5 rovněž upevnit na stativ pro uvolnění rukou uživatelů. To je praktické zejména při zaujímání dlouhodobých statických pozic, například v úkrytu při čekání na letmé spatření vzácného ptáka.

Dalekohledy Nikon Monarch M5 a M7

Očekávaný datum zahájení prodeje je 7. 10. 2021. Uváděné výrobky jsou dostupné na webové stránce společnosti Nikon za následující ceny:

  • MONARCH M7 8×42: 13 990 Kč
  • MONARCH M7 10×42: 14 490 Kč
  • MONARCH M7 8×30: 11 190 Kč
  • MONARCH M7 10×30: 11 690 Kč
  • MONARCH M5 8×42: 9 190 Kč
  • MONARCH M5 10×42: 9 790 Kč
  • MONARCH M5 12×42: 10 190 Kč


Pro získání dalších informací o všech výrobcích navštivte: www.nikon.cz


Dalekohled Nikon Monarch M7 10×42 ve fotografiích

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *