Čtenářská anketa: Kupujete fototechniku v bazaru?

Před pár dny jsem se byl po dlouhé době podívat v Centru FotoŠkoda v pražské Vodičkově ulici. Samozřejmě jsem nezapomněl na bazar a jaké bylo moje překvapení… Z dřívějška jsem v přízemí paláce Langhans vídal vitríny doslova nacpané použitou technikou všeho druhu, od Flexaretů až po Hasselblady. Nyní je plocha „sekáče“ sice skoro stejná, mezi zbožím jsou ale zřetelné mezery – prořídlo to velmi citelně.

Nicméně při té příležitosti jsem si vzpomněl na svá mladá léta, kdy jsem jako student měl de facto celé vybavení z druhé ruky a v nejrůznějších fotobazarech jsem byl takříkajíc pečený-vařený. Díky „systematickému sledování“ čerstvého zboží jsem tak například velmi levně přišel k téměř kompletní sadě objektivů na středoformátový Pentacon Six, které téměř nepoužité vyřadil nějaký socialistický podnik. Ještě na sobě měly inventární číslo. Mimochodem, zrovna tato výbava po mnoha letech skončila v inkriminovaném bazaru u Škody v Praze.

Návštěva bazaru mně ale nedala spát. Říkal jsem si, jestli už je u nás taková kupní síla, že bazary netáhnou? Je to tak, že většina fotografů preferuje raději nové zboží? A tak jsem se rozhodl, že zde uveřejním anketu pro čtenáře Nikonblogu. Otázka je jednoduchá:


anketa

Hlasování v anketě bylo ukončeno


Sdílej

3 komentáře

  1. Je otazka jestli dnes kolikrat nevyjde lepe koupit novou techniku v zahranici. Mam SB600, 35mm 1.8DX z USA, a 70-300 z DE. Vzdy se jednalo o tak vyznamnou usporu ze i riziko polovicni delky zaruky atp se vyplatilo. Z vyssich cen novych vyrobku tady pak prameni i vyssi ceny bazarove. Ktere proste nejsou konkurenceschopne tem zahranicnim… (samozrejme zalezi od kusu)

  2. Spíš místo bazaru preferuji Aukce přez internet takhle jsem pořídil 50 mm a starší 300 mm ale tělo jedině nový ! :)

  3. Bazary jsem zatím nezkusil, mám pořád trochu strach, ale nakoupil jsem většinu skel v USA, když byla šance a dolar za 16 :-) protože mě vyšly skla na méně než polovinu a to je sakra znát. Bohužel teď bych chtěl 300 vku nebo 200-400 a to nové prostě nekoupím, jenomže kvalitní bazar, kde bych měl záruku, tgakový u nás zatím neznám..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *