Cestovat může každý – fotografická soutěž Webu cestovatelů

Tisková zpráva

Fotografickou soutěž o krásné cestovatelské ceny – hlavní výhrou je zájezd do Maroka – vyhlašuje Webcestovatelů.cz. Téma soutěže je zároveň mottem webových stránek: Cestovat může každý – kdykoliv, jakkoliv, s kýmkoliv a kamkoliv.

Fotografie bude hodnotit porota tvořená známými a uznávanými osobnostmi fotografického a publicistického světa. Čestným předsedou je fotograf Antonín Kratochvíl, jehož v roce 1999 časopis American Photo zařadil mezi sto nejvýznamnějších osobností světové fotografie. Dalšími hodnotiteli budou fotografové a držitelé ceny Czech Press Foto Lenka Klicperová a Václav Šilha, šéfredaktor Nikonblogu Petr Lindner a zakladatel pořádajícího internetového periodika Webcestovatelů.cz, režisér a cestovatel Petr Horký.

Do soutěže se může s jednou fotografií na téma Cestovat může každý přihlásit kdokoli z vás. Vybraný snímek stačí nahrát na www.webcestovatelu.cz/soutez, kde také najdete podrobná pravidla. Soutěž trvá od 1. 12. 2015 do 31. 1. 2016. Následně porota vybere vítěze, kterým bude rozdána řada cen – hraje se nejen o zájezd s CK Pangeo Tours v hodnotě bezmála 30 tisíc korun, ale také o digitální zrcadlovku Nikon D3300, funkční oblečení Klimatex, školení a kurzy od FotoŠkoda, předplatné časopisů National Geographic a FotoVideo a další hodnotné ceny.

Veřejné hlasování na stránkách soutěže určí vítěze v kategorii O nejoblíbenější fotku.
Všechny oceněné snímky budou vystaveny na společné výstavě 20. a 21. února na cestovatelském festivalu Worldfilm, který se koná v rámci veletrhu cestovního ruchu Holiday World na výstavišti Incheba v Praze-Holešovicích.

Ukázky z Webu cestovatelů
Web cestovatelů
Foto Jan Štěpánek

„Nejraději mám zimu, a tak mám i nejvíc zimních fotek. V zimě, pokud mi to sněhové podmínky dovolí, sem šlapu velmi často na skialpech. Sněžka bývá díky větru hodně vyfoukaná a ledovatá, a tak často přichází na řadu i mačky. Horní úsek lanovky z Růžové hory jezdí jen málo, a to kvůli větru, který tu často vane rychleji než 60 km/h, což je pro lanovku limit. Tvrdím, že pravděpodobnost, že horní úsek pojede, je vždy tak 50 na 50…“


Web cestovatelů
Petr Slavík s medvědem Adamem | Foto Troy Hyde

„Troufám si říci, že pro tu chvíli jsme se vlastně skamarádili. Nakonec jsem poprosil trenéra, jestli bych nemohl pořídit také fotku, jak spolu s medvědem Adamem kráčíme bok po boku krajinou. Tato fotografie se podařila, a je pro mne jednou z nejkrásnějších vzpomínek na fotografování zvířat.“


Web cestovatelů
Foto Lenka Klicperová a Jarmila Štuková

„Z jednoho úhlu pohledu se nám jejich život může jevit nepochopitelný, ale z druhé strany to jsou mladé dívky jako každé jiné. Tvrdé podmínky jim žádný komfort neposkytují, jejich jedinou hygienou je ranní cigareta. Ale vzorky kosmetiky, krémů a voňavek, které jsem přivezla, vyloudily na jejich tvářích tajemné úsměvy a neskrývanou radost. Spí čtyři hodiny denně, tvoří hlídky, téměř denně bojují. Aby byly kdykoli připravené na útok nepřátel, celou noc hrčí naftové generátory napájející žárovky.“


Sdílej

4 komentáře

  1. Trochu chybička se vloudila, Autor fotky muže s medvědem není Petr Slavík, protože ten je na fotografii.Fotil to tušám že Kanaďan,majitel toho ochočeného medvěda. Četl jsem to někde, i s touhle fotkou.

  2. Ovšem fotka je to pěkná a fotky pana Slavíka se mi líbí, ve Fotovideo jsou suprové fotky toho medvěda u rozhovoru s autorem.

  3. Karel Zahrádka: Máte pravdu, byla to hloupá chyba (i když to mohlo být focené samospouští :) ). V článku je to již opraveno.

  4. Ale ne, chybička se občas vloudí a ozve se nějakej šťoura šťouravej co už to někde viděl. Mimochodem vždycky když čtu jedno periodikum, tak si říkám že jsem se vlastně proti netu nic nového nedozvěděl a už to nekoupím, uplyne měsíc a zase zvědavost a taky chuť mí po ruce něco ke čtení (no víte asi na kdy řekněme třeba na ráno :-) ) zvítězí a pak si pamatuju kde jakou zbytečnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *