Cestovat může každý – fotografická soutěž Webu cestovatelů

Tisková zpráva

Fotografickou soutěž o krásné cestovatelské ceny – hlavní výhrou je zájezd do Maroka – vyhlašuje Webcestovatelů.cz. Téma soutěže je zároveň mottem webových stránek: Cestovat může každý – kdykoliv, jakkoliv, s kýmkoliv a kamkoliv.

Fotografie bude hodnotit porota tvořená známými a uznávanými osobnostmi fotografického a publicistického světa. Čestným předsedou je fotograf Antonín Kratochvíl, jehož v roce 1999 časopis American Photo zařadil mezi sto nejvýznamnějších osobností světové fotografie. Dalšími hodnotiteli budou fotografové a držitelé ceny Czech Press Foto Lenka Klicperová a Václav Šilha, šéfredaktor Nikonblogu Petr Lindner a zakladatel pořádajícího internetového periodika Webcestovatelů.cz, režisér a cestovatel Petr Horký.

Do soutěže se může s jednou fotografií na téma Cestovat může každý přihlásit kdokoli z vás. Vybraný snímek stačí nahrát na www.webcestovatelu.cz/soutez, kde také najdete podrobná pravidla. Soutěž trvá od 1. 12. 2015 do 31. 1. 2016. Následně porota vybere vítěze, kterým bude rozdána řada cen – hraje se nejen o zájezd s CK Pangeo Tours v hodnotě bezmála 30 tisíc korun, ale také o digitální zrcadlovku Nikon D3300, funkční oblečení Klimatex, školení a kurzy od FotoŠkoda, předplatné časopisů National Geographic a FotoVideo a další hodnotné ceny.

Veřejné hlasování na stránkách soutěže určí vítěze v kategorii O nejoblíbenější fotku.
Všechny oceněné snímky budou vystaveny na společné výstavě 20. a 21. února na cestovatelském festivalu Worldfilm, který se koná v rámci veletrhu cestovního ruchu Holiday World na výstavišti Incheba v Praze-Holešovicích.

Ukázky z Webu cestovatelů
Web cestovatelů
Foto Jan Štěpánek

„Nejraději mám zimu, a tak mám i nejvíc zimních fotek. V zimě, pokud mi to sněhové podmínky dovolí, sem šlapu velmi často na skialpech. Sněžka bývá díky větru hodně vyfoukaná a ledovatá, a tak často přichází na řadu i mačky. Horní úsek lanovky z Růžové hory jezdí jen málo, a to kvůli větru, který tu často vane rychleji než 60 km/h, což je pro lanovku limit. Tvrdím, že pravděpodobnost, že horní úsek pojede, je vždy tak 50 na 50…“


Web cestovatelů
Petr Slavík s medvědem Adamem | Foto Troy Hyde

„Troufám si říci, že pro tu chvíli jsme se vlastně skamarádili. Nakonec jsem poprosil trenéra, jestli bych nemohl pořídit také fotku, jak spolu s medvědem Adamem kráčíme bok po boku krajinou. Tato fotografie se podařila, a je pro mne jednou z nejkrásnějších vzpomínek na fotografování zvířat.“


Web cestovatelů
Foto Lenka Klicperová a Jarmila Štuková

„Z jednoho úhlu pohledu se nám jejich život může jevit nepochopitelný, ale z druhé strany to jsou mladé dívky jako každé jiné. Tvrdé podmínky jim žádný komfort neposkytují, jejich jedinou hygienou je ranní cigareta. Ale vzorky kosmetiky, krémů a voňavek, které jsem přivezla, vyloudily na jejich tvářích tajemné úsměvy a neskrývanou radost. Spí čtyři hodiny denně, tvoří hlídky, téměř denně bojují. Aby byly kdykoli připravené na útok nepřátel, celou noc hrčí naftové generátory napájející žárovky.“


Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

4 komentáře

  1. Trochu chybička se vloudila, Autor fotky muže s medvědem není Petr Slavík, protože ten je na fotografii.Fotil to tušám že Kanaďan,majitel toho ochočeného medvěda. Četl jsem to někde, i s touhle fotkou.

  2. Ovšem fotka je to pěkná a fotky pana Slavíka se mi líbí, ve Fotovideo jsou suprové fotky toho medvěda u rozhovoru s autorem.

  3. Karel Zahrádka: Máte pravdu, byla to hloupá chyba (i když to mohlo být focené samospouští :) ). V článku je to již opraveno.

  4. Ale ne, chybička se občas vloudí a ozve se nějakej šťoura šťouravej co už to někde viděl. Mimochodem vždycky když čtu jedno periodikum, tak si říkám že jsem se vlastně proti netu nic nového nedozvěděl a už to nekoupím, uplyne měsíc a zase zvědavost a taky chuť mí po ruce něco ke čtení (no víte asi na kdy řekněme třeba na ráno :-) ) zvítězí a pak si pamatuju kde jakou zbytečnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *