Cestování časem. FotoVideo již v roce 2023

Ne, že by časopis FotoVideo neměl tak trochu „časový náskok“ po celý rok. Zejména předplatitelé si dost dobře nemohli nevšimnout, že nová čísla na ně v jejich schránkách čekala už na konci  měsíce předcházejícího tomu, který byl uvedený na obálce či v tiráži časopisu. Nicméně když se kromě měsíce změní i letopočet, je to jednoduše tak nějak víc viditelné. Už nyní je tedy nejen u předplatitelů, ale také na pultech prodejců odborných časopisů první číslo časopisu FotoVideo roku 2023. Pojďme do něj nahlédnout…

FotoVideo 1/2023


Vím, že dobrá fotografie by měla mluvit sama za sebe, měla by se obejít bez textu. Snad jen reportážní, dokumentární či dokumentační fotky se nezřídka bez popisků neobejdou. Osobně mám ale i tak velmi rád fotografie doplněné textem, klidně i delší „stopáže“. Samozřejmě pokud se jedná o psaní k oněm snímkům. Úplně nejraději ze všeho mám rád rozhovory s autory fotografií. A moc rád je i sám dělám. 

Není to tak dávno, co jsme na Nikonblogu zveřejnili krátký rozhovor s Richardem Horákem – „Fotografem Prahy“ (čtěte zde). A ejhle, Richardova zimní fotografie zasněženého nábřeží Vltavy s Pražským hradem v pozadí ve velmi příjemném modrém tónování, tkví na obálce FotoVidea 1/2023. Uvnitř časopisu pak samozřejmě najdete šestistranový rozhovor s tímto autorem, pochopitelně doplněný Richardovými fotografiemi… zimní Prahy. Plus samozřejmě spoustu dalšího „materiálu“ ke čtení a kochání se pohledem.

FotoVideo 1/2023


Dobré světlo v roce 23

Zdroj: FotoVideo

Mezi těmi několika tisícovkami našich předplatitelů máme i ty, kteří si dobře pamatují, jak jsme před těmi dvaceti sedmi začínali. Jsou dokonce i tací, kteří si nás archivují, nechávají svázat a pak po letech listují s úsměvem nad rychlostí vývoje digitální fotografie a videa a třeba i s obdivem nad růstem některých kolegů-fotografů. Určitě i proto přicházíme v tomto prvním vydání dalšího ročníku se dvěma novými rubrikami.

Jedna z těch rubrik myslí na fotografy, kteří se rádi scházejí s kolegy, konzultují své práce, tisknou, vystavují a soutěží. Jsou věrní fotografii jako takové a současně i tradici fotoklubů. Ano, fotoklubů je v českých i slovenských zemích mnoho desítek a mnoho z nich se účastní organizačně i technicky velkých a náročných mapových okruhů, o kterých díky neskutečně krásné spolupráci s panem Podvalským píšeme pravidelně na našem webu. Snažíme se postihnout všechny mapové okruhy, a hlavně pečlivě publikovat výsledky pořadí fotoklubů i jednotlivců včetně hojného množství fotografií, které se umístily na předních místech. Budete se možná divit, ale tyto články plné výsledků a kvalitních snímků patří k nejčtenějším a současně i nejsledovanějším na všech profilech našich sociálních sítí. Takže proto rubrika Z fotoklubů, kterou nejdete nově v tomto vydání. 

FotoVideo 1/2023

S tím souvisí výzva – pište nám a posílejte stručné informace o činnosti a výstavách vašeho fotoklubu nebo fotokroužků. Rádi se jich ujmeme a připravíme k publikaci. Kontakty máte, takže do toho!

A pak tu jsou fotokroužky, místa, kde se schází pro změnu naše nejmladší foto a video generace, školáci a studenti, kteří se pod vedením nadšenců a pedagogů seznamují s krásou obrazového světa. I o nich chceme v budoucnu psát a začali jsme také v tomto lednovém vydání, kde představujeme Fotografický kroužek CWAK z Nymburka, vedený Markem Velechovským. Takže další výzva: pište o sobě, budeme se těšit!

Budete se divit, ale ostatní stálé rubriky zůstávají, protože jsou vámi oblíbené a hodně komunikované. Bude to určitě náročných dvanáct dalších vydání a my je chceme bez problémů zvládnout.

Těšíme se na další rok s vámi, naši milí a skvělí čtenáři! A nezapomeňte, že jsme tu pro vás a rádi splníme všechna splnitelná a proveditelná přání. A když to nebude v našich silách, tak vám alespoň poděkujeme za důvěru…

FotoVideo 1/2023


Čeká na vás 4. soutěžní téma 23. ročníku soutěže Fotograf roku

KRAJINA, téma které určitě zvládnete! Má uzávěrku 31. ledna 2023! Klasické fotografické téma, silně se opírající o historii v malířství. Velmi rozmanitý žánr, který skýtá mnoho způsobů a přístupů. Na jednu stranu je krajina relativně snadná na fotografování, na stranu druhou je náročná na kompozici a světlo. Výhodou je, že krajinu máme všude kolem sebe a námětů v ní je nepočítaně. Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz 

FotoVideo 1/2023


Z obsahu prvního FotoVideo roku 2023

Jan Stárek nejen na Dakaru
Motorismus je jeden z nejvíce komplexních žánrů

Josef Boroň – Akt na velký formát?
Staré čiernobiele fotografie majú dušu.

Leica Butique slaví 10 let ve Fotoškoda
Jaký je ráj milovníků Leicy v centru Prahy? 

Richard Horák a jeho zimní Praha
Zasněženou Prahu je třeba fotit ráno!

FotoVideo 1/2023


Z fotokroužku – nová rubrika

Jak se fotí v nymburském CWAKu?

Povánoční tipy na tisk od Canonu
Chcete třeba mít velkou fotografii levně? 

Magdalena Straková zve do Indie
Jak se fotí v barvami hýřícím Rádžastánu? 

Nový monitor pro foto-grafiky EIZO CG2700S
Boris Stojanov radí: Pracujte jen s tím nejlepším! 

… a další a další články!

FotoVideo 1/2023


Výběr dárků k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo

Software ZONER a poukaz na zdarma stahování z Ulož.to patří už řadu let k těm nejoblíbenějším? Můžete si ale jako bonus k předplatnému zadarmo nechat vyčistit čip u foťáku, nebo si vyberete skvělou knihu Fotografujeme digitální bezzrcadlovkou, dámskou kabelu, příručku k domácímu tisku, fotografickou knihu plnou esejí, UV filtry Tamron, kartu, poukázku na workshop! Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo je stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech.

Vybírejte si i na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/ Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

FotoVideo 1/2023

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *