Červencové „dámské“ FotoVideo právě teď ve vaší trafice

Podle údajů Českého statistického úřadu jsou v české populaci ženy a muži zastoupení de facto „fifty-fifty“ (data z roku 2017). Vím, že toto vyrovnané složení obyvatelstva nelze zároveň aplikovat i na poměr žen a mužů v jakýchkoliv činnostech nebo profesích, nicméně zároveň si myslím, že zrovna ve fotografii se ženy vyrovnají mužům taktéž minimálně stejnou měrou. Protože podobný názor mají nejspíš také redaktoři časopisu FotoVideo, rozhodli se ukázat alespoň částečný průřez tvorbou něžného pohlaví ve fotografii u nás. Najdete jej v novotou vonícím červencovém vydání FotoVidea.

FotoVideo 07/2019

Přestože snímek Martina Stranky z jeho nového cyklu Portraits, který najdete na obálce časopisu, onen „ženský prvek“ nijak nenaznačuje, uvnitř červencového vydání najdete nepřehlédnutelnou převahu rozhovorů s vybranými dámami současné české fotografie. Kromě samotného textu vás pochopitelně také fotky seznámí s tvorbou například Báry Prášilové, Lenky Klicperové, či tvůrčího dua Czech Vibes, které stejně jako Janu Kupčákovou, můžete znát i ze stránek Nikonblogu.

FotoVideo 07/2019

Anonce – Červencové FotoVideo ženskými i mužskými objektivy

zdroj Foto Video

V první, inspirativní části tohoto červencového vydání, které právě otevíráte, najdete mimo tří mužských výjimek hned osm žen, které pro naší současnou fotografii a video hodně znamenají.

Jsme rádi, že se i na tak malém prostoru jednoho měsíčního vydání podařilo vytvořit relativně velký a reprezentativní výběr části české, ženské fotografie. Každá z autorek je jiná a naprosto originální. Budeme moc rádi, když se vám naše rozhovory a fejetony budou i tentokrát líbit.

Každý měsíc od vás dostáváme desítky nabídek na prezentaci Vašeho umění v časopise. Je to krásné, ale musíme vybírat, stránek má toto vydání opět „jen sto“. K vašim ohlasům a nabídkám se ale postupně vracíme s tím, že koncem tohoto roku chceme přinést do našeho tradičního a stálého layoutu opět něco nového. Těší nás váš zájem o tištěnou fotografii, jsme rádi, že stále větší část našich čtenářů si nás různými formami předplatného nechává dopravovat až k sobě domů a tak i díky tomuto vašemu zvýšenému zájmu si můžeme dovolit výše naznačené, plánované novinky. O tom, jaké budou, si povíme opravdu později, zatím se nechte překvapit. Prozradit můžeme snad jen jedno: vznikly a vznikají na základě vašich podnětů!

FotoVideo 07/2019

Toto vydání vychází tradičně poslední čtvrtek předcházejícího měsíce, tedy ještě v červnu, v době, kdy se bude v nedalekém Slovinsku hlasovat o nejlepších elektronických produktech roku, které obdrží následně začátkem září vysoce ceněné trofeje EISA AWARDS. Kolegové, členové EISA ze všech koutů světa budou prezentovat své poznatky z jejich domácích trhů a najít konsensus v tom, co je opravdu nejlepší a nejkvalitnější bude velmi náročné. Současně proběhne i hlasování o těch nejlepších v druhém, světovém kole EISA MAESTRO PHOTO 2019, kde budeme mít také své želízko v ohni. Věříme, že fotografie vítěze našeho národního kola této soutěže porotu určitě zaujmou. Ale nechme se překvapit.
Přejeme vám příjemné pročítání červencového FotoVideo. Je vážně nabité!

FotoVideo 07/2019

19. ročník soutěže Fotograf roku – Soutěžní téma: Mojí krajinou

Desátým tématem devatenáctého ročníku naší soutěže Fotograf roku je dávno oblíbené téma „Mojí krajinou“, které má uzávěrku 28. července 2019. Fotit ho lze celý rok a mohou v něm samozřejmě být snímky krásných krajin ze všech koutů světa a ze všech ročních období. Tak jaká je ta vaše „Moje krajina“? Vše potřebné najdete na https://fotografroku.ifotovideo.cz/

FotoVideo 07/2019

Vyberte si z červnového vydání časopisu FotoVideo
Rozhovor: Martin Stranka – Nejen o Portraits

„Tvořím to, co vidím, jak to cítím“.

Rozhovor: Czech Vibes jsou pojmem

„Vibes je jednoduše pozitivní, dobrý pocit“

Fotofejeton: Kateřina Janišová

Alien – kromě focení žen dělám moc ráda portréty…

FotoVideo 07/2019

Rozhovor: Bára Prášilová

„Kreativní proces je asi jen 10% procent z celého procesu…“

Fotofejeton: Simona Nálepková

Germia – málo portrétů? Letos si to vynahradím!

Gitzo inspiruje: Richard Horák

Příběh chudého saxofonisty

Soutěž: Eisa Maestro Photo 2019

Představujeme tři nejlepší fotografy z národního kola

Praxe: Fotoporadna Petra Březiny

Správnou kompozicí k lepším snímkům

FotoVideo 07/2019

Celoroční předplatné časopisu FotoVideo se vyplatí!

Předplaťte si nás v červenci na dovolenou a na prázdniny! Je čas ušetřit a ještě získat praktickou a potřebnou věc. Dostanete současně výhodný dárek zdarma dle vašeho výběru. Mezi nabízenými dárky najdete jednu potřebnou novinku. Objednávejte hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 zde na webu.
Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí!

FotoVideo 07/2019


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *