Čerstvý upgrade firmwaru Nikonu 1 V1 a programu Capture NX 2

Předevčírem Nikon vydal hned dvě aktualizace – upgrade firmwaru Nikonu 1 V1 a programu Capture NX 2. Aktualizace firmwaru prvního „Véčka“ z řady Nikon 1 na verzi 1.21 odstraňuje tuto vadu:

Ihned po zapnutí fotoaparátu po předchozím nasazení objektivu se někdy obrazovka režimu fotografování na monitoru fotoaparátu nebo v elektronickém hledáčku (aktuální záběr objektivu) zdánlivě pohybovala. Tento problém byl odstraněn.

Pokud jste se tedy s tímto problémem u svého Nikonu 1 V1 setkali, aktualizujte si firmware. Podrobný návod a potřebné soubory ke stažení najdete zde.

Capture NX 2

Capture NX 2 i pro nejnovější fotoaparáty

Aktualizace softwaru Capture NX 2 bývá častější – je totiž třeba zohlednit také nové fotoaparáty, které postupně přicházejí na trh. Nejinak je tomu i u tohoto upgradu na verzi 2.4.0, byť kromě toho upravuje více funkcí. Přesné znění je toto:

Změny vztahující se na verze pro Windows a Macintosh

Byla přidána podpora snímků ve formátu RAW pořízených fotoaparáty Nikon 1 J3 a Nikon 1 S1. 

Byly provedeny následující úpravy položky White Balance (Vyvážení bílé barvy) v položce Camera Settings (Nastavení fotoaparátu) v části Develop (Parametry zpracování) na paletě Edit List (Seznam úprav).
– Možnost Underwater (Pod vodou) lze nyní vybrat pomocí položky New WB (Nové vyvážení bílé barvy). Možnost Underwater (Pod vodou) lze vybrat pouze pro snímky RAW pořízené fotoaparátem s podporou vyvážení bílé barvy Pod vodou.

– Pokud byla vybrána možnost Flash (Blesk) pomocí položky New WB (Nové vyvážení bílé barvy) u snímků RAW pořízených fotoaparátem Nikon 1 V2, byly výsledné barvy zkorigovány.

Byl odstraněn problém znemožňující v ojedinělých případech zobrazení některých snímků JPEG. 

Další změny ve verzi pro operační systémy Windows

Byla přidána kompatibilita s 64 a 32bitovými verzemi operačních systémů Windows 8, Windows 8 Pro a Windows 8 Enterprise. Správná činnost byla potvrzena v kombinaci s operačním systémem nastaveným do režimu stolního počítače. Ovládání pomocí dotykové obrazovky není podporováno. 

Další změny ve verzi pro počítače Macintosh

Byla přidána podpora zobrazení ve vysokém rozlišení na počítačích Macintosh s vestavěnými zobrazovači typu „Retina“. Tato podpora se však vztahuje pouze na zobrazení snímku v okně snímku.

Vše potřebné pro aktualizaci Capture NX 2 na verzi 2.4.0 najdete zde.


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *