Časopis FOTO s podporou Jindřicha Štreita

Tisková zpráva

Fotograf Jindřich Štreit si FOTO natolik oblíbil, že se stal jeho patronem a o tomto časopisu říká:

„V současné době jsme doslova zahlceni nejrůznějším obrazovým materiálem. Je třeba udělat selekci a vybírat si, abychom neoslepli a nestali se lhostejnými k vizuální informaci. FOTO vychází dva roky a já oceňuji, že si udržuje stoupající úroveň jak v oblasti psaného slova, tak obrazového výběru. FOTO má přehled o současných trendech mladé fotografické generace, ale neopomíjí ani historii fotografie. Pravidelně přináší zprávy z festivalů prakticky celého světa a technicky založení fotografové jsou informováni o posledních vývojových novinkách.
To všechno jsou důvody, které mě utvrzují v přesvědčení, že tento magazín je perspektivní a stojí za to jej podporovat.“

Časopis FOTO 19

Námětem pro hlavní téma aktuálního čísla se stala reklamní fotografie. Ať chcete nebo ne, právě tento žánr zabírá mezi všemi ostatními na poli reprodukované reality (nebo chcete-li nereality), jež nás denně obklopuje, největší prostor.

Pro kvalitní autory přitom není třeba chodit na konec světa, staré úsloví o pozlacených českých ručičkách stále platí. Jakub Vlček, autor titulního snímku, se v Německu úspěšně věnuje tvorbě počítačově generovaných obrazů. Jak motiv titulky v podobě dokonale tvarovaného Porsche 911 napovídá, jeho práce si našla odbyt právě v jednom ze symbolů reklamní fotografie – v automobilovém průmyslu.

Časopis FOTO 19

Tvář Nikonu, fotograf Dan Vojtěch zase nechybí na žádné velké akci Red Bullu, světového výrobce nápoje, pro kterého je právě marketing spojený s výslednou obrazovou sebeprezentací alfou a omegou úspěchu. S Danem čtěte rozhovor tentokrát o fotografování vozů Formule 1.

Jako vždy FOTO prezentuje i klasiky svého oboru – Josef Moucha připomíná ve své nové knize dílo českého avantgardního fotografa Jaroslava Rösslera, Martině Grmolenské přistála na stole publikace vtipálka Martina Parra Life’s a Beach.

Časopis FOTO 19

Stejně tak časopis FOTO dává prostor příspěvkům čtenářů. Podobně jako redakce při pečlivém výběru materiálu do každého čísla se i Petr Súkeník rozhodl na chvíli zapomenout na rychlost doby, sám si vyčistil starý československý aparát Etareta, založil film a nechal se unést na příjemné vlně nejistoty a překvapení.

To vše včetně přehledů výstav, pravidelných technických a fotoškolových rubrik najdete v aktuálním vydání časopisu FOTO 19.

Časopis FOTO 19

Předplaťte si časopis FOTO v rámci bleskové nabídky a dostanete jako poděkování dárky v hodnotě 799 Kč. Více na našem webu.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *