Časopis FOTO č. 24 již na trhu

Časopis FOTO sice vychází jen šestkrát za rok, o to větší „nálož“ skvělých článků – a samozřejmě fotografií – v něm však najdete. Přiznám se, že když jsem na titulní straně spatřil fotografii od Jana Saudka, trochu jsem znejistěl. Že by se FOTO začalo ubírat takříkajíc mainstreamovějším směrem? Po přečtení výborného rozhovoru a zhlédnutí málo známých fotografií mě ale pochybnosti opustily. Rozhovor ve FOTU je jeden z mála, v němž ze sebe Jan Saudek nedělá kašpárka, odhazuje masku pozéra a hovoří (snad) velmi otevřeně a upřímně. Klobouk dolů před autorkou rozhovoru Martinou Grmolenskou za to, že tuto osobnost české fotografie dokázala „ukočírovat“.

Časopis FOTO č. 24

Tisková zpráva

Autora aktuální titulky netřeba dlouze představovat – není jim nikdo jiný než Jan Saudek, hlavní postava rozhovoru, který s touto osobností české fotografie vedla Martina Grmolenská. Neméně zajímavou postavou je Mária Kožanovová, ruská autorka cyklu Declared Detachment, neobyčejně citlivě dokumentující prostředí komunity fanoušků cosplay v Kaliningradu. To ale není zdaleka to jediné, co v novém čísle stojí za povšimnutí.

Nezapomínáme na klasiku v podání českých mistrů – v souvislosti s několika nedávnými knižními a výstavními počiny vám přiblížíme díla Jana Lukase (esej Josefa Mouchy) a Eugena Wiškovského, na jehož dílo si posvítil kurátor a historik fotografie Tomáš Pospěch.

Hlavní téma, nazvané Krajinou imág se pak nese v duchu práce s člověkem v krajině, vedle tvorby Ellie Davisové nebo Tomáše Chadima se můžete nadchnout dechberoucími snímky Davida de Ruedy, které jsme rádi publikovali díky spolupráci s naším partnerem, firmou Nikon.

Časopis FOTO č. 24

Špičkové fotografii se věnujeme prostřednictvím materiálu Vladimíra Birguse z jednoho z největších fotografických festivalů v Arles, česká fotografie se pak dostala do hledáčku světového zájmu v rámci festivalu ve švédské Landskroně – i tam jsme měli svého zpravodaje, fotografa a pedagoga Václava Podestáta.

Jednoduchostí a lehkostí se můžete nechat inspirovat i v rozhovoru Tomáše Hlivy s Martinem Pulicarem, mimo jiné spoluautorem grafické podoby časopisu FOTO. Hovořilo se o jeho ve všech ohledech autorské knize Hic sunt leones, která získala ocenění Nejkrásnější kniha roku 2014.

S námi budete vždy v tom správném obraze – tak jako vždy jsme pro vás připravili přehled všech fotografických událostí, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Těšit se tak můžete na nové fotografické výstavy, knihy ale i novinky ze světa techniky.

Časopis FOTO č. 24

V novém vydání časopisu FOTO mimo jiné najdete

Profil – Maria Kožanovová

Téma – Krajinou imág – Ellie Davis, David de Rueda, Tomáš Chadim

Rozhovor – Jan Saudek

Fotografický festival Arles 2015  

Eugen Wiškovský  

Sony World Photography Awards 2015

Landskrona Foto View – česká fotografie na festivalu v Landskroně

Ikona – Jan Lukas

Talent – Barbora Liška Karpíšková

Martin Pulicar – Nejkrásnější kniha roku Hic sunt leones

Přehled technických novinek

Nové fotografické publikace a výstavy

Nikon presstrip – s objektivy Nikkor v Athénách


Ukázky z časopisu FOTO č. 24

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *