Časopis Digitální foto č. 145 už v pondělí u vašich prodejců

Stopětačtyřicáté vydání časopisu Digitální foto sice objevíte u svých prodejců až po víkendu, nicméně já jsem se už s jeho obsahem seznámil a mohu vám dát dvě doporučení. I když v časopisu je samozřejmě mnohem více výborných článků…

Digitální foto č. 145

Novou rubriku Jeden den s profíkem zahajuje Petr Jan Juračka, kterého mimo jiné můžete znát z rozhovoru pro Nikonblog, ale také jako lektora Nikon školy. Šéfredaktor Digitálního fota Petr Špánek strávil s tímto – Petr Jan Juračka promine – neuvěřitelným workoholikem velmi intenzivních dvanáct hodin. Doprovázel fotografa nejen při focení, na přednášce nebo během návštěvy tiskárny spojené s převzetím kalendářů, ale i na nočním „výletu“ do jeskyně. Tento článek si určitě přečtěte!

Digitální foto č. 145

Nebyl bych to já, abych vaší pozornosti nedoporučil rozhovor – tentokrát se členem agentury Magnum, americkým fotografem Davidem Alanem Harveyem. Ten na konci rozhovoru pronese dvě krásné věty:

„Když mi bylo čtrnáct, četl jsem v jednom časopise rozhovor s Alfredem Eisenstaedtem a udělalo to na mě obrovský dojem. Třeba si tenhle rozhovor přečte nějaký podobný kluk a někam ho to nasměruje.“

Digitální foto č. 145

Tisková zpráva

Vždycky mě zajímalo, jak vypadá běžný den profesionálního fotografa. Několik jich sice osobně znám, ale nikdy jsem s nimi neprožil celý pracovní den. Pak mi došlo, že asi nebudu sám, kdo by chtěl nahlédnout pod pověstnou pokličku profesionála, a k nové rubrice zbýval už jen krok – s někým se domluvit. Jako prvního jsme oslovili Petra Jana Juračku, jednoho z nejvýraznějších a nejvšestrannějších fotografů u nás. Den, který jsem s ním prožil, byl velmi inspirativní a doufám, že bude přínosný i pro vás.

Tématem tohoto měsíce je fotografování krajiny – ať už lesů a hájů, mořského pobřeží či městských zákoutí. Na tématu se podílelo několik uznávaných profesionálů a uvozuje ho magická fotografie Janka Sedláře, kterou pořídil v Bílých Karpatech. A stejný snímek najdete i na obálce. Rád bych zdůraznil, že tuto fotografii jsme nevybrali my, ale naši britští kolegové, takže Jankova fotografie byla publikovaná ve většině jazykových mutací Digitálního fota po celém světě, což pro českého fotografa znamená velký úspěch.

Petr Špánek, šéfredaktor Digitálního fota


Obsah časopisu Digitální foto č. 145
Rady profesionálů
Vaše snímky

Výběr toho nejlepšího od našich čtenářů z celého světa

Foto projekty

Několik kreativních a originálních nápadů pro každého

V hledáčku

Přehled nejzajímavějších novinek, které se objevily na trhu

Fotografujte krajinu

V tématu měsíce si osvojíte fotografování pěti typů krajin

Snímky pod lupou

Podrobná analýza několika zajímavých fotografií

Foto duel

Tradiční duel organizovaný britskou redakcí se konal ve známém anglickém lázeňském městě Bath. Oba pozvaní čtenáři dostali stejné fotografické úkoly a čekalo se, jak si s nimi poradí.

Portfolio

Alberto Ghizzi Panizza má nezvyklého koníčka – fotografuje největší dalekohledy na světě…

Foto odpovědi

Odpovídáme na vaše zapeklité fotografické dotazy

David Alan Harvey

Veterán reportážní fotografie a zástupce agentury Magnum vypráví, že v jednoduchosti je síla a že nejlepší snímky pořídil krátce po dvacítce…

Prodej v galeriích

Toužíte se svými fotografiemi prorazit? Jednou z osvědčených cest jsou výstavy v kamenných galeriích. Zkušený profesionál Jeff Meyer radí, jak na to…

Jeden den s profíkem

V nové rubrice vám ukážeme, jak vypadá běžný pracovní den profesionálního fotografa. Začínáme s Petrem Janem Juračkou.

Scott Kelby

Tentokrát Scott Kelby vysvětluje, jak pomocí blesku oživit portrét a přitom zachovat jeho přirozenou atmosféru

Fotografův pustý ostrov

V krátkém dotazníku představujeme profesionálního portrétistu a svatebního fotografa Bretta Harknesse

Testy nejžádanější fotovýbavy

Pentax K-3 II 28 390 Kč
Odolná konstrukce, rychlé reakce a vysoký výkon

Sigma 20 mm F1,4 DG HSM Art
Nejsvětelnější 20mm objektiv s perfektním obrazovým výstupem

Canon PowerShot G3 X
Malý a lehký kompakt s obřím rozsahem ohniskové vzdálenosti

Seznam pro Ježíška
Tato výbava vám rozšíří fotografické obzory

Canon EF 35 mm F1,4L II USM
Ďábelsky drahý, ale jinak velmi zajímavý pevný objektiv

Nikon AF-S DX 16–80 mm F2,8–4E ED VR
Nový standard mezi zoomovými Nikony pro formát APS-C?

Na CD: Nástroj Míchací štětec

Na CD najdete dvě videa podrobně představující nástroj Míchací štětec, který se hodí pro malování. V dalším videu se dozvíte, jak profesionální fotograf a retušér Glyn Dewis nafotil a upravil působivý portrét border kolie. V sekci Download na vás čeká užitečná e-kniha, v níž najdete spoustu rad, jak restaurovat staré fotografie.

Ukázky z časopisu Digitální foto 145

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *