Čas na zátiší. Listopadová Fotka měsíce Nikonblogu spuštěna

Fotografických témat je doslova nepřeberně. Mohli bychom do soutěže Fotka měsíce Nikonblogu vymýšlet nejrůznější speciality (občas to popravdě i děláme), ale klasika je klasika – ta se nikdy neokouká. Mezi tradiční témata patří například krajina, portrét, makro, ostatně také říjnová sportovní fotografie. Stejně tak téma 11. měsíce tohoto roku, které víceméně pravidelně opakujeme rok co rok.


Zátiší


V roce letošním však k rozhodnutí o soutěžním tématu Zátiší přispěly také aktuální vládní restrikce. Nařízení omezeného pohybu venku sice mnohé neodradí, nicméně spousta dalších fotografů raději zůstává doma. A zátiší je pro takové to domácí focení zkrátka ideální žánr. 

Čas na kávu | Foto Lucia Blašková
Čas na kávu | Foto Lucia Blašková

Tentokrát jsme téma Zátiší nijak blíže nespecifikovali – čili je na vás, zdali se pustíte do aranžování zátiší, nebo vyfotíte zátiší nalezené. Stejně tak neurčujeme, mají-li být fotografie barevné či černobílé, obdélníkové nebo čtvercové… všechno je ve vaší vlastní režii. 

Zátiší je notorický známý žánr, takže tyto informace by vám jako zadání listopadového kola naší soutěže Fotka měsíce Nikonblogu měly stačit. Ale musíme ještě dodat: Listopad je zároveň předposlední měsíc roku – a tedy i 11. kolo je předposlední. Pokud to ještě nevíte, tak do celoročního finále postupují všichni vítězové jednotlivých měsíčních kol. Jinak řečeno, stačí vyhrát jedno kolo, a automaticky postupujete do velkého finále, ve kterém je ve hře poukaz na fototechniku Nikon v hodnotě 30 000 Kč. Takže máte už jen dva pokusy! :-)

Foto Pavla Pražáková
Foto Pavla Pražáková

Malou odměnu ale získávají také výherci jednotlivých kol, ale to už také víte. Autor nejlepší fotografie listopadového kola získává outdoorovou utěrku Nikon.

Svoje fotografie jako obvykle nahrávejte do příslušného příspěvku na facebookové stránce Nikon, a nezapomeňte je označit tagem specifickým pro každé kolo – tentokrát ve znění #nikonblog112020.

Nikon utěrka

Abych ale nezapomněl, byla-li řeč o velkém finále, pak ve hře je samozřejmě ještě vítěz říjnového kola. Jeho jméno a nejlepší sportovní fotografii zveřejníme na Nikonblogu v pátek 6. listopadu 2020. Zachovejte nám přízeň, a my se jdeme těšit na vaše fotografická zátiší!


Podrobné podmínky soutěže Fotka měsíce Nikonblogu najdete zde


 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *