Capture NX 2 – klávesové zkratky, které zefektivní vaši práci

Myš, trackpad, trackball, tablet či jiná polohovací zařízení pro počítače jsou sice skvělé vynálezy, nicméně klávesové zkratky stojí významově na stejné úrovni a navíc – procvičují paměť… Realita je taková, že nejen u Capture NX 2, ale u většiny softwaru je spouštění funkcí myší z menu otázkou obvykle dvou až tří klepnutí. Klávesová zkratka obnáší stisk někdy jen jedné, většinou ale dvou až tří „klapek“, což je asi tak dvakrát rychlejší operace. Navíc nemusíte rejdit myší po pracovní ploše sem a tam, v případě Capture NX 2 ji máte přichystanou poblíž Edit Listu a funkce vyvoláváte klávesami. Rychlé, jednoduché a efektivní…

V našich tutorialech klávesové zkratky uvádíme de facto vždy, pokud jsou k dispozici, avšak pro praxi je dobré je mít všechny pohromadě na jednom místě. Ten, kdo má Capture NX 2 koupený (věřím, že všichni, kteří jej používají…), najde seznam všech klávesových zkratek na konci tištěného manuálu. Jenže znáte to, manuál je bůhvíkde. V lepším případě je jím podložený monitor, v horším prostě není k nalezení. Nevadí, po registraci si můžete stáhnout ze stránek technické podpory ten stejný manuál v PDF.

Ani tím však nejsou vaše možnosti vyčerpány! Protože máte Nikonblog.cz, který se o vás stará s patřičnou péčí, připravili jsme „výcuc“ onoho návodu, obsahující pouze těch necelých pět stran klávesových zkratek – opět ve formátu PDF – stahujte zde.

Tahák na horší časy

„Cože, pět stran? To si nemůžu zapamatovat!“ říkáte si možná. Ano, zkratek je relativně dost (byť jsou z tohoto pohledu mnohem horší softwary) a všechny není třeba nosit v hlavě. Ani není nutné mít na pracovním místě nástěnku s vytištěnými všemi pěti stránkami našeho souboru. Připravili jsme totiž navíc pro vás „výcuc z výcucu“ – přehled nejdůležitějších zkratek. Ten je navíc formátovaný do „nudlovitého“ rozměru 10 × 18 cm, tedy jakéhosi taháku, který když si vytisknete a nalepíte k okraji monitoru, budete mít stále na očích. Stahujte po klepnutí na náhled.

Capture NX 2 – klávesové zkratky


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *