Burning Man v Nikon Photo Gallery už od tohoto čtvrtka

Jsem velmi přející člověk. Ale Markovi Musilovi strašně závidím! Fotit legendární „ulítlý“ festival Burning Man na dně vyschlého jezera v Nevadě, to je sen, který se hned tak někomu nesplní. Ale Marek tam byl… byl uprostřed těch neskutečných vizuálních orgií, které se zde nabízí na každém kroku. Tohle je opravdové fotografické sci-fi!

Ale posuďte sami od tohoto čtvrtka na Markově výstavě DUST and LIGHT The Burning Man Collection v Nikon Photo Gallery. Nevím jak vy, ale já tam mířím hned, jak se ukážu v Praze…

Burning Man v Nikon Photo Gallery už od tohoto čtvrtka
MAREK MUSIL – DUST and LIGHT © 02 the Burning Man Collection
Tisková zpráva

Nikon Photo Gallery uvádí od 13. října 2016 pro veřejnost výstavu současného českého fotografa Marka Musila – DUST and LIGHT The Burning Man Collection.

Výstavu tvoří kolekce fotografií, která vznikla během bizarního festivalu Burning Man, který se každoročně pořádá na přelomu srpna a září v lokalitě Black Rock Desert v Nevadě v USA. Burning Man je prostorem pro svobodné setkávání, sdílení zážitků a seberealizaci. Umělci pořádají různé koncerty, světelné show a performance. Atmosféru festivalu dotvářejí fantaskní kostýmy, masky a různě vyzdobená vozidla.

Marek je pravděpodobně prvním českým fotografem, který měl příležitost být oficiálním fotografem tohoto festivalu a Nikon Photo Gallery je prvním výstavním prostorem, který fotografie z letošního ročníku představí.

Burning Man v Nikon Photo Gallery už od tohoto čtvrtka
MAREK MUSIL – DUST and LIGHT © 05 the Burning Man Collection

Marek Musil (1974) je současný český vizuální umělec. V 90. letech začínal jako muzikant v grundgee stylu, podlehl alternativnímu rocku a běsnění elektrických kytar. Fotil kapely, kamarády, koncerty, dokonce i ty, na kterých sám hrál. Ale časem bylo Markovi tohle všechno málo. Sám o sobě říká: „Můj hudební světonázor mě pomalu, ale jistě přesvědčil o síle jednoho okamžiku, který stojí za to zachytit a nepustit.“

Se svým fotoaparátem se vydal na cesty po Evropě, Severní Americe, na Blízký východ. Pracoval v Izraeli a v New Yorku a postupem času získal uznání v oblasti módní a reklamní fotografie. Vytvořil si velmi osobitý styl, který svou působivostí inspiroval mnohé reklamní agentury. Postupně se propracoval k focení pro česká vydání zahraničních časopisů o životním stylu, fotografoval pro Elle, Esquire, Harper´s Bazaar, Cosmopolitan, Marie Claire, In Style a Dolce Vita.

Burning Man v Nikon Photo Gallery už od tohoto čtvrtka
MAREK MUSIL – DUST and LIGHT © 07 the Burning Man Collection

Jako reklamní fotograf měl příležitost fotit pro známé značky, jakými jsou například Birell, České dráhy, Komerční banka, Škoda Auto, T-Mobile, Adidas, ČEZ, Czech Tourism.

K jeho portfoliu nerozlučně patří i focení pro české módní návrháře a již 6 let je tvůrcem černobílé kolekce dokumentárních fotografií s názvem Backstage of Fashion Week, kterou tvoří během svého působení na pražských Fashion Week.

Momentálně prokládá svou profesní tvorbu reportážními cestami po celém světě, na kterých tvoří dokumentární cyklus vlastních pohledů na svět. Postupně si plní své sny a touhy ve snaze zachytit svět v jeho autenticitě.

Burning Man v Nikon Photo Gallery už od tohoto čtvrtka
MAREK MUSIL – DUST and LIGHT © 03 the Burning Man Collection

Kde

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otevřeno:
Úterý–neděle: 12–19 hodin
Vstup zdarma

Kdy

od 13. 10. do 20. 11. 2016


Burning Man Marka Musila

Související články

Rozhovor s Markem Musilem


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *