Březnové FotoVideo a Lucie Drlíková podruhé

Minulý měsíc jsme zveřejnili upoutávku na únorové vydání časopisu FotoVideo, na jehož obálce byla vítězná fotografie Nikon kalendáře 2020 od Lucie Drlíkové. Pokud se minimálně o českou fotografickou scénu aspoň trochu zajímáte, určitě jste poznali, že titulní stranu aktuálního březnového čísla FotoVidea zdobí snímek od stejné autorky. Zatímco v minulém čísle odkazovala fotografie od Lucie Drlíkové právě na výsledky Nikon kalendáře, pro čerstvé vydání jeho autoři přichystali s touto fotografkou a ambasadorkou Nikonu velký rozhovor. Čtěte a kochejte se jedinečnými snímky. A totéž dělejte i u ostatních článků v březnovém FotoVideu :-)

FotoVideo 03/2020


Anotace: Hvězdy a březnové FotoVideo

zdroj FotoVideo

Právě uplynulý měsíc i se svými magickými daty dvojek a nul zmizel v nenávratnu a vy otevíráte březnové FotoVideo, plné opravdových hvězd a velkého jarního očekávání. Ty hvězdy jsme vám trochu namixovali s hvězdnými autory, a tak se nám chce věřit, že se i toto vydání bude líbit. Každý měsíc to poznáme podle ohlasů přicházejících většinou hned po vydání. Mimochodem, únorové číslo jste komentovali hodně pozitivně, ale příště bychom prosili známkovat, abychom se v tom vyznali

FotoVideo 03/2020

V úvodníku je shrnuto skoro celé vydání
Vážně však nestačí si přečíst jen stranu 3 s úvodníkem! Hned v úvodu aktuálního vydání se můžete pokochat divukrásnými fotografiemi našeho špičkového astrofotografa Zdeňka Bardona, které pořídil v observatoři La Silla v Chile. Je to opravdu jiný svět, plný dokonale nekonečné krásy, a protože autor opravdu má co říci, pokračování jeho hvězdné reportáže plánujeme i do dalšího čísla.

Ostatně on se s tou astrofotografií tak trochu roztrhl pytel, nezdá se vám? Snad každý velký světový výrobce fotoaparátů už má ve svém portfoliu k těmto účelům určený přístroj nebo alespoň specializované funkce. Lidé fotí oblohu jako diví, zkoušejí, testují, skládají, řeší a diskutují na sociálních sítích. S tím souvisí i stoupající obliba dalekohledů a speciálních objektivů. Není se čemu divit, vždyť ke hvězdám se obraceli všichni velcí básníci, o slavných astronomech a fyzicích nemluvě. 

FotoVideo 03/2020

Už víte proč je toto vydání hvězdné?
Přečtěte si v něm nejen o tom, jak se hvězdy fotí, ale i o hvězdných, tedy výborných fotografech. Rozhovory s těmi, co fotit opravdu umí, je toto vydání doslova nabité. Chcete skutečnou krásu? Tak v tom případě doporučujeme se pokochat nádhernými fotografiemi Lucie Drlíkové, které pro změnu vznikají pod vodou. Mimochodem, zkusili jste si někdy naaranžovat dobrou podvodní fotografii? Máte asistentky a maskérky, které jsou současně potápěčkami? Zákulisí podvodní fotografie je opravdu zajímavé, ten rozhovor vřele doporučujeme.

A tak to jde dál a dál, hvězda střídá hvězdu a nechybí ani vítězné a opravdu hvězdné fotografie čtenářů, soutěžících v aktuálních tématech Fotografa roku. Nezbývá vám tedy nic jiného, než si z těch více než třiceti článků v klidu alespoň některé vybrat, přečíst, prohlédnout a zase nám napsat. Bereme vaše náměty a nápady opravdu vážně.

FotoVideo 03/2020


Vyberte si z březnového vydání FotoVidea

Ve hvězdách: Zdeněk Bardon na cestách za tmou
Observatoř ESO, La Silla v Chile a její dokonalé podmínky k fotografování oblohy

Minifolia: Martin Kotas a Daniel Řeřicha
Dva mistři tématu soutěže Fotograf roku tohoto měsíce „Odstíny zelené“ 

Produktová fotografie: Představujeme mistry
Lina Németh, Petr Karšulín a Tomáš Slavík opravdu umí a na jejich snímky je radost se dívat!

FotoVideo 03/2020

Laowa představuje: Nový objektiv kov a sklo
Novinka Laowa D-Dreamer 15 mm f/2 Zero-D  36 se představuje na fotografiích i v terénu.

Náš seriál: Fenomén Fotoškoda
První digitální fotoaparáty nastupují… Jak vypadalo první oddělení digitální fotografie?

Mobilní focení: S mobilem… na motorku!
Mobil, mobil a ještě jednou mobil. Na motorku fakt jo, napsal a vyfotil Karel Pobříslo

FotoVideo 03/2020


20. Fotograf roku má další skvělé vítěze

Téma „Odstíny zelené“ vám dalo evidentně zabrat! Jak na další témata?

Od jara budete fotit více venku a nebudete mít čas běhat po trafikách. Takže je ten naprosto správný čas si objednat celoroční předplatné časopisu FotoVideo i s vybraným dárkem! Všimli jste si nového dárku k předplatnému na straně 96? Předplaťte si nás! Je na čase ušetřit a ještě získat praktickou a potřebnou věc. Rok 2020 prožijte s naším časopisem, který vychází pravidelně koncem každého kalendářního měsíce. Objednáte si ho a dostanete po zaplacení výhodný dárek zdarma dle vašeho výběru. Objednejte si tedy raději hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 a také elektronicky například na: www.ifotovideo.cz, www.send.cz nebo foto-video.magaziny.cz

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí!

FotoVideo 03/2020

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *