Branky, body, vteřiny ve vašich fotkách – 5. kolo Fotky Nikonblogu právě spuštěno

Neznám moc lidí, kteří by neměli rádi sport – ať už ho sami v nějaké formě provozují, nebo jej pouze „konzumují“ jako diváci. Mimochodem, sport není žádný výdobytek moderní doby. První takzvané všeřecké hry, tedy předchůdci olympijského klání, se konaly od roku 776 př. n. l. A jak je vidět, člověka sportování od té doby nepřestalo bavit. Není tedy divu, že sport láká také muže a ženy s fotoaparáty, toužící zachytit vrcholné okamžiky sportovních výkonů. Nyní si to můžete vyzkoušet i vy v 5. kole soutěže Fotka Nikonblogu.

Foto Barbora Reichová
Foto Barbora Reichová

V pravém okamžiku

Sportovní fotografie může být stejně pestrá jako dresy závodníků, toužících stát „na bedně“. Klidně může „začínat“ sportovní reportáží či dokumentem z tréninkové přípravy, nebo třeba nějakého etapového závodu. Také zákulisí sportovních událostí skýtá spoustu zajímavých pohledů pro fotografy. Můžete se pustit i do studiových portrétů sportovců, byť zde už je sporné, zdali takovéto snímky řadit do sportovní fotografie. Nicméně tím největším „sportovně-fotografickým“ majstrštykem je samozřejmě zachycení momentů špičkového výkonu. A právě o to jde v 5. kole naší soutěže. Jaký má název?

Sport – zastavený okamžik

Z názvu tématu je zřejmé, že nás nebude zajímat ani sportovní backstage, ani dokument o sportovcích, podporujících charitu, ale právě vrcholné sportovní výkony. Zastavený okamžik gólu, skoku, doběhu, odpalu a já nevím, co všechno by se ještě dalo vyjmenovat. Ale nemusí jít samozřejmě pouze o momenty protnutí cílové pásky nebo vstřelení branky a podobně. Zachyťte ve svých fotografiích sportovce ve chvíli nejvyšší koncentrace, napětí, v okamžiku vypětí všech sil.

Foto Barbora Reichová
Foto Barbora Reichová

Zároveň po vás nechceme, abyste jezdili na mistrovství světa a jiné významné sportovní události – i když vám ani v tom samozřejmě nebráníme :-) Ale vyfotit chvíli maximálního výkonu můžete úplně klidně ve vedlejší vesnici na závodech dobrovolných hasičů, nebo na ping-pongovém turnaji sousedních trampských osad. Jak jsem napsal výše, sport má mnoho tváří, a rozhodně jej nereprezentují pouze hvězdy, známé z televizních sportovních přenosů.

Foto Barbora Reichová
Foto Barbora Reichová

Sportovní fotografie už nyní můžete vkládat do příspěvku na facebookové stránce Nikonu (v počtu maximálně 5 fotografií od jednoho autora). Připojíte-li ke svému snímku krátký popisek, sdělující divákovi o jakou akci a/nebo sportovce se jedná, určitě neuděláte chybu :-)

Autoři tří nejlepších sportovních okamžiků si na své odměně za 5. kolo naší soutěže mohou doslova pošmáknout. Nebo spíš připravit si nějakou tu dobrotu :-) A zároveň postupují do finále o Nikon Z fc s objektivem Nikkor Z 28 mm f/2,8 SE. Nezapomeňte, toto je už předposlední kolo soutěže Fotka Nikonblogu!

Praktické bambusové kuchyňské prkénko pro tři autory nejlepších sportovních fotografií (rekvizity nejsou součástí výhry :-))
Praktické bambusové kuchyňské prkénko pro tři autory nejlepších sportovních fotografií (rekvizity nejsou součástí výhry :-))

Fotoalba z cest příští týden

Jak dopadlo minulé kolo s tématem Reportáž z cest (série), to ještě nevíme ani my. Ale usilovně pracujeme na vyhodnocení, které na sebe nenechá dlouho čekat – na výsledky se můžete těšit už příští pondělí. Zatím můžete začít zjišťovat, jaké sportovní akce se v příštích měsících budou konat, případně jako vždy lze také sáhnout do svého archivu pro nejlepší sportovní fotografie.

Podrobné podmínky soutěže Fotka Nikonblogu 2022 najdete zde

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *