Abych tě lépe viděl(a)! Nové profesionální binokuláry Nikon

Spousta fotografů, typicky ti, kteří pracují s dlouhými ohnisky, používá ke své práci dalekohledy. Sám vlastním malý monokulár, jehož zorný úhel odpovídá zhruba 300mm objektivu na FX, a ten využívám jako kapesní externí hledáček. Foťák mám v brašně nebo batohu, a vidím-li zajímavý záběr, zkouknu ho nejprve oním monokulárem. Jsem-li spokojený, teprve potom vytahuji sestavu ze zavazadla. Dnes Nikon představuje novinku ze svého portfolia dalekohledů, ovšem tentokrát to opravdu není kapesní monokulár, ale něco hodně odlišného a hodně speciálního.

Binokulár Nikon 20×120 IV.
Binokulár Nikon 20×120 IV.

Tisková zpráva

Amsterdam, Nizozemsko, 14. listopadu 2019: Společnost Nikon uvádí binokulární dalekohledy Nikon 20×120 IV. a Nikon 25×120 IV. a kompatibilní sloupový stojan s adaptérem. Tyto velké dalekohledy jsou ideální pro široké rozmezí nasazení od profesionálních pozorování až po volnočasové aktivity, mezi kterými lze uvést například sledování komerčního rybolovu, plachtění nebo astronomická pozorování.

Oba binokulární dalekohledy 20× a 25× nabízejí jasný obraz s vysokým rozlišením, který je zprostředkován objektivy o velkém průměru 120 mm. Kvalitnější optický systém v binokulárním dalekohledu 20×120 IV. poskytuje ostrý obraz s věrnými barvami a účinným potlačením různých vad zobrazení. Binokulární dalekohled 25×120 nabízí větší zvětšení a umožňuje dynamická pozorování s lépe korigovaným zklenutím pole a větším zorným úhlem (zdánlivý zorný úhel 64,7 ˚).

Binokulár Nikon 25×120 IV.
Binokulár Nikon 25×120 IV.

Tělo dalekohledů je vzduchotěsné a vodotěsné, aby se zamezilo vnikání deště a vzdušné vlhkosti, a je plněné dusíkem pro zachování vnitřních částí optiky v nezamlženém stavu. Vysoká odolnost proti korozi a vibracím zaručuje potřebnou robustnost, pomáhá uchovat vysoký výkon dalekohledů a zaručuje jejich dlouhodobou životnost.

Pro stabilnější a komfortnější pozorování lze oba modely nasadit prostřednictvím adaptéru na volitelný sloupový stojan. 

Binokulár Nikon 25×120 IV.
Binokulár Nikon 25×120 IV.

Klíčové vlastnosti

  • Objektivy s velkým průměrem 120 mm pro jasný obraz s vysokým rozlišením
  • Binokulární dalekohled 20×120 IV s kvalitnějším optickým systémem pro ostrý obraz s účinně korigovanými různými vadami zobrazení
  • Binokulární dalekohled 25×120 s větším zvětšením a možností dynamických pozorování za pomoci širokého zorného úhlu (zdánlivý zorný úhel 64,7 ˚), navíc s kvalitnější korekcí zklenutí pole
  • Konstrukce okulárů s velkým předsunutím výstupní pupily pro snadné pozorování celého zorného pole a tvarované gumové očnice pro vyšší pozorovací komfort
  • Vzduchotěsné a vodotěsné tělo znemožňující vnikání deště a vzdušné vlhkosti; konstrukce plněná dusíkem proti zamlžování vnitřních částí optiky. Vysoká odolnost proti korozi a vibracím uchovávající vysokou výkonnost dalekohledů a zaručující jejich dlouhou životnost.
  • Pevné vidlicové upevnění pro snadnou manipulaci při otáčení v úhlu až 360 ° ve vodorovném směru a naklápění v úhlu -30 ˚ (dolů) až +70 ˚ (nahoru)
  • Možnost použití odolného sloupového stojanu s adaptérem (volitelné příslušenství) pro snazší pozorování a stabilnější obraz

 

Binokulár Nikon 25×120 IV.
Binokulár Nikon 25×120 IV.

Doporučené prodejní ceny

Nikon 20×120 IV: 239 990 Kč
Nikon 25×120 IV: 265 990 Kč

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *