Nejlepší černobílá zátiší. První kolo Fotky Nikonblogu vyhodnoceno

Nevím, jestli je to novým ročníkem, nebo tématem (či snad krásnou hlavní výhrou…), ale jisté je, že v lednu a únoru čili v prvním letošním kole Fotky Nikonblogu se sešlo nejen hodně fotografií celkem, ale také byla většina z nich jednoduše výborných. Jakousi imaginární cenu si tedy zaslouží všichni soutěžící, o tom není sporu. Nicméně pravidla jsou daná, tudíž vyhrát v jednom kole mohou jen tři fotografie. Které to jsou?

Najdi, aranžuj a vyhraj

Do vítězné trojice nejlepších snímků 1. kola soutěže Fotka Nikonblogu 2024 na téma Černobílé zátiší se probojovala dvě zátiší nalezená a jedno aranžované. Seznamte se s nimi právě teď:

Michal Král: Trubková…
Michal Král: Trubková…
Soňa Šerá: Loďka 2
Soňa Šerá: Loďka 2
Vlastík Schindler: Čekání na slunce…
Vlastík Schindler: Čekání na slunce…

U oněch dvou nalezených zátiší sice není jisté, zdali Michal Král ještě před stisknutím spouště nenatočil trubku do lepší polohy, a to stejné platí pro houpací židli Vlastíka Schindlera, který si ji klidně mohl donést z domu :-) Nicméně to jsou takříkajíc korektní zásahy a stále se můžeme bavit o nalezeném zátiší. Stejně tak korektní je „postavit si scénu“ někde doma na stole, jako to nejspíš udělala Soňa Šerá. Všechny tři fotografie jsou však skvělé a my jejich autorům gratulujeme k prvnímu letošnímu „zářezu do pažby“ ve Fotce Nikonblogu.

Kreativní zátiší

Další desítka fotografií představuje rozličný pelmel zátiší, který ukazuje, jak mnohovrstevnatý tento žánr může být. Zátiší je zkrátka fotograficky vděčné téma, které možná ze všech nejvíce představuje stisknutím spouště zastavený čas. To, co na mnoha fotografiích vidíme, tam už nyní možná není, pohled se v průběhu času mění, fotka však zůstává. A to je dobře.

Lenka Zavadilová: Osamělé srdce
Lenka Zavadilová: Osamělé srdce
Kristyna Noskova: Na půdě
Kristyna Noskova: Na půdě
Jan Martinek: Singlespeed
Jan Martinek: Singlespeed
Šárka Košatecká: Vidím město veliké…
Šárka Košatecká: Vidím město veliké…
Fanóš Kolský: Hororové zátiší
Fanóš Kolský: Hororové zátiší
Markéta Butalová: Vězeňský blues
Markéta Butalová: Vězeňský blues
Lenka Zavadilová: Už ty pilky dořezaly
Lenka Zavadilová: Už ty pilky dořezaly
Barbora Blahová: Místo pro relax
Barbora Blahová: Místo pro relax
Lks Njmn: Nalezené zátiší II – Křesílko
Lks Njmn: Nalezené zátiší II – Křesílko
Foto Zbyněk Šrédl
Foto Zbyněk Šrédl

Ve 2. kole objevujeme siluety

Už pár dní je spuštěné 2. kolo Fotky Nikonblogu s tématem Objevujeme siluety. Vše, co k tomu potřebujete vědět, najdete v tomto článku, své soutěžní fotografie můžete vkládat do tohoto facebookového příspěvku. Těšíme se na vaše „konturové fotografie“! :-)

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *